کمردرد, مقالات

چسب کمر درد چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

تصویر چسب کمر درد روی کمر | شفاکاران

چسب کمر درد  چیست؟ شاید حال تجربه استفاده از این چسب را داشته اید. اگر تاکنون دچار درد‌هایی نظیر کمر‌درد شده باشید با توصیه اطرافیانتان قطعا به این سوال که چسب کمر درد چیست فکر کرده‌اید و به‌دنبال پاسخی برای آن هستید. در متن حاضر علاوه‌بر پاسخ به چیستی چسب کمر‌درد، می‌خواهیم به‌طور کامل شما را با کاربرد، ویژگی‌ها و همچنین نحوه استفاده از چسب کمر آشنا کنیم تا بتوانید به‌وسیله آن درد‌های خود را تسکین ببخشید. فروشگاه شفا‌کاران از بهترین عرضه‌کنندگان چسب کمر در ایران است که شما به‌راحتی می‌توانید این محصول را از وب‌سایت آنها خریداری کنید.

 اثرگذاری بر درد

چسب ضد‌درد یک ‌لایه نازک است که با قرار‌گیری و چسبیدن روی ناحیه‌ای که در آن احساس درد می‌کنید و همچنین ایجاد گرما باعث می‌شود درد‌های شما کاهش پیدا کند و قابل تحمل شود. چسب کمر فاقد بو است و اثر‌گذاری فوق‌العاده‌ای دارد؛ پس از استفاده از این چسب، درد شما به مدت ۸ ساعت تسکین می‌یابد.

بیشتر چسب کمر‌های موجود در دارو‌خانه‌ها دارای طول ۲۶.۵سانتی‌متر و عرض ۹.۵ سانتی‌متر هستند؛ اما سایز‌های کوچک‌تر و بزرگ‌تر آن‌ها نیز موجود است. اندازه‌های متفاوت این چسب‌ها باعث شده است که در نواحی مختلف بدن بتوان از آن استفاده کرد.

کاربرد چسب کمر درد برای درد بدن

تصویر چسب کمر درد چسبیده روی کمر | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

پس از پاسخ به این پرسش که چسب کمر درد چیست بهتر است ابتدا با کاربرد آن آشنا شویم تا بدانیم در چه مواردی می‌توانیم از این محصول استفاده کنیم. چسب کمر‌درد به چسب ضد‌درد نیز معروف است و از اسم آن پیدا است که علاوه‌بر کمر، برای سایر نواحی و به‌طور‌کلی، برای همه درد‌های بدن می‌توان از آن استفاده کرد.

اگر در قسمت‌های زانو، گردن، شانه و مفاصل احساس درد دارید می‌توانید از این چسب‌های فوق‌العاده برای بهبود دردتان استفاده کنید. در هنگام ورزش‌های سنگین ممکن است فشار زیادی به مفاصل و عضلات وارد شود که باعث ایجاد درد در این نواحی می‌شود. در این موارد نیز می‌توانید از چسب ضد‌درد استفاده کنید. استفاده از این محصول برای تسکین گردن درد که بسیار رایج است، مفید واقع می‌شود.

می‌دانید از عجیب‌ترین کاربرد‌های چسب کمر درد چیست؟ این چسب به‌راحتی می‌تواند با افزایش جریان خون و مواد مغذی، درد‌های کلیوی را تسکین ببخشد. این کاربرد چسب ضد‌درد نشان می‌دهد که شما به‌راحتی می‌توانید برای تسکین درد‌های داخلی از جمله استخوان‌ها، مفصل‌ها، کلیه، ماهیچه‌ها و عضلات از آن استفاده کنید.

مهم ترین ویژگی های چسب چیست؟

چسب کمر‌درد دارای ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای است که باعث شد‌ه استفاده از آن بسیار گسترده شود. استفاده از این چسب مربوط به یک ناحیه خاص نیست و در هر ناحیه‌ای از بدن می‌توان از آن استفاده کرد. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به استفاده سریع و ساده از آن اشاره کرد.

چسب کمر درد با ایجاد گرمای زیاد جریان اکسیژن، خون و مواد مغذی را در محل آسیب‌دید‌ه بالا می‌برد تا روند درمان سریع‌تر اتفاق بیفتد و درد کاهش پیدا کند.  این چسب ضد‌درد از یک لایه نازک تشکیل شده است که باعث می‌شود بتوان به‌راحتی از این چسب، در زیر لباس و خارج از منزل نیز استفاده کرد بدون آن‌که فردی متوجه شود شما از چسب ضد‌درد استفاده کرده‌اید.

چسب ضددرد قدرت اثر‌گذاری سریع و زیادی بر درد دیسک کمر و دردهای دیگر دارد. پس از چسباند‌ن آن روی محل موردنظر، باگذشت یک دقیقه اثر آن را خواهید دید. همچنین این محصول به‌دلیل سایز مناسب، امکان قرار‌گیری روی نواحی مختلف بدن را دارد و به‌راحتی کل ناحیه آسیب‌دیده را پوشش می‌دهد.

به نظر شما مهم‌ترین ویژگی چسب کمر درد چیست؟ به‌دلیل وجود ویژگی‌های مشترک میان چسب کمر‌درد و گچ‌های تسکین‌دهنده درد، برخی افراد معتقدند که استفاده از هرکدام از آن‌ها تفاوتی ندارد؛ نظر شما چیست؟

ویژگی‌های ایجاد گرما، نحوه استفاده و نازکی میان دو محصول مشترک است و تفاوت اصلی آن‌ها در استفاده از مواد مسکن است. گچ‌های تسکین‌دهنده درد حاوی دیکلوفناک هستند؛ اما در چسب ضد‌درد از هیچ‌گونه مواد مسکنی استفاده نشده است.

بهترین نحوه استفاده

تصویر چسب کمر درد روی کمر در خانه | شفاکاران

شما تاکنون از چسب کمر‌درد برای تسکین درد‌های خود استفاده کرده‌اید؟ این چسب‌ها دارای اثرات فوق‌العاده‌ای هستند به‌شرط آن‌که  به‌درستی از آن استفاده کنید و با نحوه استفاده از آن آشنا باشید. نحوه استفاده از این چسب‌ها بسیار ساده است فقط کافی است با دقت و حوصله این کار را انجام دهید. این مراحل به‌صورت زیر هستند:

  1. ابتدا محل آسیب‌دیده را به‌خوبی با آب و صابون یشویید تا آلودگی و چربی روی آن باقی نماند.
  2. محل آسیب‌دید‌ه را کاملا خشک کنید تا چسب ضد‌درد کاملا به آن بچسبد.
  3. لایه محافظ چسب را جدا کنید. دقت داشته باشید که باید بلا‌فاصله قبل از قرار گیری روی محل آسیب‌دید‌ه چسب را جدا کنید و نباید از قبل، لایه محافظ جدا شود.
  4. چسب را روی محل آسیب‌دیده قرار دهید و با دست به آرامی فشار دهید تا کاملا بر سطح پوست بچسبد.

اثر‌گذاری چسب کمر‌درد تا ۸ ساعت ادامه دارد و پس از گذشت این مدت زمان، در صورت وجود درد، می‌توانید دوباره از چسب کمر‌درد استفاده کنید. استفاده از این چسب دو بار در شبانه روز توصیه شد‌ه است اما اگر درد شما شدید است می‌توانید سه بار در شبانه روز از این چسب استفاده کنید.

روی بستـه چسب ضد‌درد اطلاعاتی نوشـتـه شد‌‌ه است؛ اگر این مطالب را مطالعه کنید، علاوه‌بر اینکه متوجه خواهید شد ترکیبات چسب کمر درد چیست، می‌توانید نحوه استفاد‌ه از آن را نیز مطالعه کنید و با مطالب گفته شد‌‌ه در این سایت تطبیق دهید و سپس از آن استفاده کنید.

محصولات تکنولوژیک، بی‌مانند در درمان

پلاتینر کمربند ی پارچه‌ای و چندلایه است که تجهیزات UIC را در خود دارد و با برق کار می‌کند. پلاتینر از تولیدات شرکت زایس ترونیک آلمان است. این سه تکنولوژی درمانی به روز دنیا را به نام‌های اولتراسوند، انفرارد یا اشعه مادون قرمز و کلاک پالس می‌شناسند. این سه فناوری از بزرگترین روش‌های جدید درمان دردهای کمر به شمار می‌رود. جنس پارچه پلاتینر از الیاف ضد حساسیت و تعریق است که گرمایی ملایم را نه در سطح بلکه در عمق بافت‌های آسیب‌دیده به وجود می‌آورد. این گرما آرامش عضلات، تسکین درد و کاهش التهاب با خود به همراه دارد. خرید کمربند پلاتینر یکی از توصیه های اصلی پزشکان هنگام درد کمر است. از دیگر محصولات شرکت زایس ترونیک باید به زانوبند زاپیامکس اشاره کرد.

سخن پایانی

در مطالب گفته‌شده سعی کردیم که ابتدا به پرسش چسب کمر درد چیست پاسخ دهیم و سپس شما را با ویژگی‌ها، کاربرد و نحوه استفاده از این چسب آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی از این محصول برای تسکین درد‌های نواحی مختلف بدن خود استفاده کنید.

ازجمله درد‌هایی که برای درمان آن‌ها بیشتر از چسب ضد‌درد استفاده می‌شود می‌توان زانو‌ درد، گردن‌درد و کمر‌درد را نام برد. با مطالعه این مطالب اکنون نظر شما درباره چسب کمر‌درد و ویژگی‌های آن چیست؟ اگر به هر دلیل مایل به خرید حضوری این محصول نیستید و می‌خواهید آن را اینترنتی خریداری کنید، می‌‌توانید به وب‌سایت‌های معتبر مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد چسب کمر درد

چسب کمر درد چیست؟

یک لایه چسب بسیار نازک فاقد ماده مسکن است که با ایجاد گرما و همچنین افزایش گردش خون در محل آسیب‌دیده، باعث بهبود درد می‌شود.

چگونه از چسب کمر درد استفاده کنم؟

پس از شست‌و‌شوی محل آسیب دید‌ه و خشک کردن آن، می‌توانید با جدا‌کرد‌ن لایه محافظ چسب آن را روی محل آسیب دید‌ه قرار داد‌ه و به آرامی با دست فشار دهید.

کاربرد چسب کمر درد چیست؟

برای درمان درد‌های ماهیچه‌ای، عضلانی، کلیوی، مفاصل، زانو، گردن و کمر می‌توان از آن استفاده کرد زیرا این چسب با ایجاد گرما، خون را به گردش درمی‌آورد و کمک می‌کند که محل آسیب‌دیده سریع‌تر درمان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *