کمردرد, مقالات

بهترین مسکن دیسک کمر؛ با داروهای OTC دیسک کمر را درمان کنیم

بهترین مسکن دیسک کمر | شفاکاران

بهترین مسکن دیسک کمر شامل انواع مختلفی از داروی مسکن، داروهای افیونی، استروئیدی، غیر استروئیدی و ضد التهاب قوی برای دیسک کمر است. اگر به طور متناوب دچار درد دیسک کمر می‌شوید می‌توانید از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید، اما دیسک کمر شدید نیازمند مصرف داروی قوی است.

در واقع دیسک کمر عارضه‌ای جدی و دردناک است که در مقطعی از زندگی همه افراد رخ می‌دهد. نمی‌دانیم که درد کمر چه هنگام شروع می‌شود یا حتی به چه مدت طول خواهد کشید، به همین علت برای ما مهم است که بهترین مسکن درد کمر را پیدا کنیم تا احساس درد و ناراحتی  را تسکین دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شناخت بهترین مسکن برای درد دیسک کمر شما را به مطالعه ادامه این مطلب از سایت شفاکاران دعوت می‌نمایم.

فهرست مطالب نوشته

مسکن فوری درد دیسک کمر معجزه می‌کند

داروهای مسکن برای درد دیسک کمر، برای کاهش التهاب و احساس درد در کمر مورد استفاده قرار می‌گیرد. خاصیت ضدالتهابی این داروها می‌تواند به تسکین درد کمک کند درحالی‌ که مقادیری مواد بی‌حس‌کننده نیز داخل این داروها وجود دارد که قادر هستند احساس درد و ناراحتی را به میزان زیادی تسکین و کاهش دهند. این توضیح قابل فهم است که باید برای کاهش احساس دردی که در قسمت کمر احساس می‌شود روش درمان مناسب پیدا کنیم. هرچند راهکارهایی وجود دارد که می‌توانند از ایجاد این دردها جلوگیری نماید، اما استفاده از داروهای مسکن فوری درد کمر زمانی که احساس دردی غیرقابل تحمل داشته باشیم، می‌تواند شرایط را اندکی بهتر کند.

با فواید استفاده از بهترین مسکن درد دیسک کمر بیشتر آشنا شویم

هرچند که در اکثر خانه‌ها داروها و قرص‌های مسکن فوری درد کمر یافت می‌شود، ولی بطور قطع نمی‌توانیم از محاسن دقیق این داروها مطلع شویم. اغلب ما از این قرص‌ها و داروها استفاده می‌کنیم بعلت آنکه موجب تسکین احساس درد می‌شوند، ولی تأثیر این داروها چیزی بیش از رفع دردهای شدید است که در ناحیه کمرمان حس می‌کنیم.

·         التهاب را کاهش می‌دهند

مصرف قرص‌ها و داروهای مسکن برای درد دیسک کمر می‌تواند به کاهش و تسکین هرگونه التهابی که موجب بروز و حاد شدن کمردرد می‌شود، کمک کند.

·         باعث بهبود حرکت بیمار می‌شود:

یکی دیگر از محاسن استفاده از داروها و بهترین قرص‌ مسکن برای درد دیسک کمر این است که این داروها به ما قابلیت دامنه حرکت بیشتری می‌دهند.

 

انواع دارو و قرص مسکن فوری درد دیسک کمر که به بهبود بیمار کمک می‌کنند

قرص‌ها و داروهای بدون نسخه برای درد کمر را می‌توان از اکثر داروخانه تهیه کرد ولی بهتر است که حداقل پیش از تهیه این داروها با پزشک داروخانه و یا متخصص درد کمر مشورت کنید.

۱.      استامینوفن(Tylenol): رایج ترین مسکن برای درد دیسک کمر

داروی استامینوفن درد دیسک کمر را کاهش می‌دهد و انتخاب خوبی برای تسکین درد است. هرچند که این نوع قرص برای کاهش التهاب بی‌ اثر است. البته توجه داشته باشید که مصرف بی رویه استامینوفن برای کبد و کلیه‌ها مضر است.

۲.      تجویز داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی

داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی جایگزین‌های مفیدی برای استامینوفن هستند که می‌توانید بدون نسخه آن‌ها را تهیه کنید. این داروها به مبارزه با التهاب و درد کمک می‌کنند، اما باید توجه داشته باشید که اگر قرار است مدتی از این مسکن‌ها به‌عنوان بهترین مسکن برای درد دیسک کمر استفاده کنید، حتماً باید توسط متخصص ارتوپدی تجویز شده باشد.

۳.      دوان قرص مسکن فوری برای درد دیسک کمر

بهترین مسکن دیسک کمر و تصویر قرص دوان  | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

قرصDoan نوع دیگری از NSAID است و نسل‌هاست که از آن به‌عنوان بهترین مسکن برای درد دیسک کمر استفاده می‌شود. ماده فعال در Doan منیزیم سالیسیلات تتراهیدرات است. یک مزیت بزرگ برای Doan این است که به فراوانی در بازار وجود دارد؛ اما اشکال این دارو این است که می‌تواند به اندازه ایبوپروفن و ناپروکسن برای معده مضر باشد و به‌سختی هضم شود.

۴.      ناپروکسن یکی از بهترین مسکن‌ها برای درد دیسک کمر

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر یکی از انواع موثر داروهای مسکن است. ناپروکسن به عنوان داروی ضد التهابی عملکرد خوبی در کاهش درد دیسک کمر داشته است. به همین دلیل است که در اغلب موارد پزشکان برای کمک به کاهش درد و التهاب کمر در ناحیه آسیب‌دیده، از دوزهای مختلف ناپروکسن استفاده می‌کنند. اما باید اشاره کنیم که مصرف نادرست و بیش از حد از ناپروکسن باعث ایجاد مشکلات و عوارضی برای معده خواهد شد.

۵.      کتوپروفن؛ بهترین مسکن برای درد دیسک کمر

داروی ضدالتهابی غیر  استروئیدی که یک مسکن فوری برای دیسک کمر است. این دارو به عنوان مهارکننده آنزیم‌های سیکلواکسیژناز شناخته شده است. این آنزیم‌ها به ایجاد دیگر مواد شیمیایی در بدن، به نام پروستاگلاندین‌ها کمک می‌کند. برخی پروستاگلاندین‌ها در مکان‌های آسیب و زخم تولید می‌شوند و موجب درد و التهاب می‌شوند.  سپس با مسدود کردن اثر آنزیم COX، پروستاگلاندین‌های کمتری تولید می‌شود که به این معنی است که از درد و التهاب کاسته می‌شود.

۶.      داروهای ضدافسردگی بهترین مسکن برای درد دیسک کمر

شاید این گزینه عجیب به نظر برسد، ولی داروهای ضدافسردگی روش درمانی موثری برای مدیریت درد هستند. به علت آنکه پیام‌های دردی را که برای مغز ارسال می‌شود را مسدود می‌کنند. این داروها همچنین باعث افزایش تولید اندورفین در بدن که یک نوع مسکن طبیعی است کمک می‌کند. برخی تحقیقات نشان داده است که دولوکستین (Cymbalta) که برای درمان افسردگی و اضطراب استفاده می‌شود، یکی از موثرترین داروهای ضد افسردگی برای درمان درد است.

۷.      اوپیوپیدها و مواد افیونی قویترین مسکن برای درد دیسک کمرپ

بهترین مسکن دیسک کمر و مواد افیونی | شفاکاران

در شرایط حاد کمر درد،  داروهای قوی تری مانند مواد افیونی تجویز می‌شود. مواد افیونی مانند اکسی کدون (OxyContin) و ترکیبی استامینوفن/هیدروکودون (Vicodin) با گیرنده‌های سلول‌های عصبی در بدن و مغز برای کاهش درد تعامل دارند.

مسکن‌های اپیوئیدی معمولاً در صورت مصرف کوتاه مدت و طبق تجویز پزشک بی‌خطر هستند، اما همیشه نگرانی در مورد اعتیاد وجود دارد.

۸.      تزریق استروئید اپیدورال ESI: بهترین مسکن برای درد دیسک کمر

گاهی بیمار به قدری دچار دردهای دیسکوپاتی کمر و علائم ناراحت کننده آن می‌شود که دیگر حتی استفاده از بهترین قرص‌های مسکن برای تسکین درد دیسک کمر گفته شده در قسمت قبل نمی‌تواند علائم او را بهبود دهد. در این مواقع تزریق کورتیکواستروئید می‌تواند التهاب را کاهش دهد. در این شرایط از داروهای تزریقی مانند تزریق استروئیدها، کورتیزون یا تزریق اوزون برای کاهش سریع درد استفاده می‌شود.

۹.      پماد موضعی؛ برای تسکین فوری درد دیسک کمر

یکی دیگر از داروها برای درمان و تسکین درد دیسک‌ کمر استفاده از پمادهای موضعی می‌باشد. در طب سنتی به صورت ساده از اسطوخودوس و همچنین شیره بلوط در درمان‌ دیسک‌ کمر مرسوم بوده است. اما امروزه استفاده از پمادهای روماتکس و پماد لافاررو رهامین بیشتر رایج است.

سایر روش‌های پزشکی جایگزین بهترین مسکن برای درد دیسک کمر که به عنوان درمان محافظه کارانه نیز شناخته می‌شوند دیسکوپاتی کمر یک بیماری پیچیده است. برای بسیاری از افراد، درد برای چند ماه از بین نمی‌رود و ممکن است به یک درد مزمن و طولانی تبدیل شود. تا جایی که می‌توانید از استراحت مطلق پرهیز کنید. فعالیت‌های سبک مانند پیاده‌روی و فعالیت‌های روزمره برای تقویت ستون فقرات و جلوگیری از ایجاد علائم بیشتر بسیار مهم هستند.

کمربند پلاتینر (PLATINER)و معجزه تکنولوژی

فناوری UIC در  کمربند پلاتینر نام اختصاری سه تکنولوژی فوق پیشرفته در حوزه درمان‌های فیزیوتراپی است. از این تکنولوژی در درمان انواع دردهای کمر کمر و گردن بهره می‌برند. اینه سه فناوری عبارتند از:

اولتراسوند از طریق ارتعاشات صوتی بر روی بهبود روند جریان خون تمرکز دارد. از این طریق گرمایی را در عمق بافت‌های آسیب‌دیده ایجاد می‌کند. این گرما به روند جریان خون و اکسیژن رسانی به عضو سرعت می‌بخشد.

هم‌راستا با اولتراسوند، مادون قرمز، جریان خون را غنی از اکسیژن و مواد مغذی می‌سازد. روند ترمیم و بازسازی اندام کمر را با سرعت بیشتری پیش می‌گیرد.

کلاک پالس نیز با ایجاد پالس‌های الکتریکی بر اندام‌های کمر لرزش و ماساژ خفیفی را در بافت صدمه‌دیده به وجود می‌آورد. این روند به آرامش عضلات  کمر ، تسکین درد و رفع اسپاسم‌های عضلانی می‌انجامد.

جمع بندی نهایی درباره بهترین مسکن برای درد دیسک کمر

درد دیسک کمر زندگی را بیمار را دچار اختلال می‌کند. همیشه دست یافتن به بهترین مسکن برای درد دیسک کمر در بین بیماران مبتلا به این عارضه اولویت داشته و در جست و جوی آن هستند‌. به‌طورکلی بهترین دارو برای درمان دیسک کمر یا بهترین روش درمان برای کاهش علائم به موارد مختلفی مانند تشخیص پزشک، شرایط سلامتی بیمار، میزان آسیب و شدت علائم بستگی دارد.

می‌توانید بعد از مشورت با یک متخصص ارتوپدی خوب از داروهای مسکن و روش‌های درمان فوری دیسک کمر جهت بهبود علائم و جلوگیری از پیشروی بیماری استفاده کنید. در این  مقاله به چند مورد از بهترین مسکن‌ها نظیر داروهای مسکن OTC، داروهای ضدالتهاب استروئیدی، تزریق کورتیکواستروئیدها، داروهای ضدافسردگی و اپیوپیدها اشاره کردیم. همچنین پمادها و درمان‌های فیزیوتراپی هم در کاهش درد تاثیر خوبی دارند‌. زانوبند زاپیامکس نیز از این دسته محصولات جدید تکنولوژیک است.

سوالات متداول در زمینه بهترین مسکن برای درد دیسک کمر

آیا درمان طبیعی وجود دارد که بتواند به مدیریت درد دیسک کمر کمک کند؟

بله درمان‌های طبیعی زیادی از جمله ورزش مناسب تقویت عضلات، حرکات اصلاحی کمر،  کمپرس سرد و گرم در مدیریت درد دیسک کمر نقش مهمی دارند.

آیا استفاده از مواد افیونی برای مدیریت درد دیسک کمر ایمن است؟

مصرف مواد افیونی ریسک بالای اعتیاد را به دنبال دارند.

بهترین مسکن برای درد دیسک کمر را چگونه انتخاب کنیم؟

این انتخاب به علت و شدت دیسک کمر بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *