زانو درد, مقالات

بهترین داروی گرفتگی عضلات کمر

بهترین قرص گرفتگی عضلات کمر | شفاکاران

بهترین داروی گرفتگی عضلات کمر چه ویژگی هایی دارد؟  تقریباً همه افراد کمردرد دارند. در واقع، تخمین زده می شود که ۸۰٪ از افراد در مقطعی از زندگی خود به دنبال مراقبت های پزشکی برای کمردرد هستند. در بیشتر مواقع، مصرف چند مسکن بدون نسخه این کار را انجام می دهد. اما آیا داروها بهترین راه برای مبارزه با شعله ورهای منظم هستند؟ در این مقاله درباره بهترین داروی گرفتگی عضلات کمر اطلاعاتی در اختیارتان قرار می‌دهیم.

نقش داروها در رفع گرفتگی کمر

دارو می تواند بخش مهمی از مدیریت و درمان دردهای گاه به گاه و مکرر باشد، و می تواند به شما کمک کند بدون درد و فعال بمانید، اما باید از داروهای مناسب برای خود و به روش درست استفاده کنید. بیشک با شروع کمر درد شما در پی یافتن راهی فوری برای تسکین درد هستید. از این رو قرص ها در دسترس ترین موادی هستند که بیماران می توانند از آن استفاده کنند.

منشا کمر درد

بهترین قرص گرفتگی عضلات کمر و منشا کمردرد | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

بسیاری از کمردردها در مردان مسن ناشی از ضعف عضلات مرکزی و کاهش توده عضلانی است. با این حال، درد همچنین می تواند با آرتروز، آسیب یا حتی افسردگی مرتبط باشد. دکتر شمرلینگ می گوید: «همیشه مهم است که اگر درد شما پس از چند هفته فروکش نکرد، یا اگر با سایر بیماری ها مانند ضعف پا، بی اختیاری یا تب همراه شد، بلافاصله توسط پزشک معاینه شوید. به خاطر داشته باشید که NSAID ها ممکن است همیشه بهترین دارو برای کمردرد نباشند. گاهی در زنان ممکن است عفونت رحم و کمر درد با هم رابطه داشته باشند.

انواع داروها برای کمردرد

در ادامه این مقاله از شفاکاران می خوانیم که چندین دسته از داروهای کمردرد وجود دارد. موارد رایج عبارتند از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)، مواد افیونی، شل کننده های عضلانی و داروهای ضد افسردگی. بهترین گزینه شما چیست؟ این بستگی به درد خاص شما و نحوه واکنش بدن شما به دارو و دوز دارد. تبلیغات یک داروی خاص را طوری مطرح می‌کنند که گویی برای همه مفید است، اما کمردرد از فردی به فرد دیگر متفاوت است، همانطور که واکنش آن به داروها نیز متفاوت است.

در اینجا نگاهی به این نوع داروها و نحوه کمک آنها به کمردرد آورده شده است:

NSAID ها NSAID ها اغلب داروهایی هستند که برای تسکین کمردرد استفاده می شوند. آنها را می توان بدون نسخه (یا در دوزهای بالاتر با نسخه) خریداری کرد و شامل ایبوپروفن (Advil) و ناپروکسن (Aleve) می شود.

NSAID ها به کاهش درد، تورم و التهاب در عضلات و اطراف دیسک های آسیب دیده ستون فقرات یا مفاصل آرتروز کمک می کنند. استامینوفن (تیلنول) نیز یک مسکن است و اغلب در کنار NSAID ها فروخته می شود، اما یک NSAID نیست و به التهاب کمک نمی کند. دکتر شمرلینگ می گوید (افراد مبتلا به بیماری کبد باید از استامینوفن اجتناب کنند). در این میان شیاف برای کمردرد نیز می تواند به رفع سریع درد کمک کند.

احتیاط در مصرف  بهترین داروی گرفتگی عضلات کمر

از آنجایی که NSAID ها به راحتی دریافت می شوند، افراد تمایل به استفاده بیش از حد از آنها دارند که می تواند آنها را در معرض عوارض جانبی احتمالی مانند درد معده، زخم، خونریزی یا حتی آسیب کلیه قرار دهد.

هیچ دوز استاندارد توصیه شده ای برای NSAID ها برای کمردرد وجود ندارد. دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید و به پزشک خود اطلاع دهید که چه چیزی و چه مقدار مصرف می کنید.

در حالی که افرادی که NSAID مصرف می کردند درد و ناتوانی کمتری پس از شروع درمان نسبت به قبل داشتند، اما این اثر بسیار ناچیز و شبیه به بهبود گزارش شده توسط افرادی بود که دارونما دریافت کرده بودند. همچنین، احتمال بروز عوارض جانبی در افرادی که NSAID مصرف می کردند، دو و نیم برابر بیشتر بود.

بهترین داروی گرفتگی عضلات کمر و افیون‌ها

مواد افیونی اگر کمردرد شما شدیدتر شود، ممکن است از داروهای تجویزی قوی تری مانند مواد افیونی بهره مند شوید. مواد افیونی مانند اکسی کدون (OxyContin) و ترکیب استامینوفن/هیدروکودون (Vicodin) با گیرنده های سلول های عصبی بدن و مغز برای کاهش درد تعامل دارند. مسکن‌های اپیوئیدی معمولاً در صورت مصرف کوتاه مدت و طبق تجویز پزشک بی‌خطر هستند، اما همیشه نگرانی در مورد اعتیاد وجود دارد. به همین دلیل است که آنها باید پس از بررسی دقیق با پزشک در مورد عوامل خطر احتمالی، آخرین راه حل در نظر گرفته شوند.

شل کننده های عضلانی و بهترین داروی گرفتگی عضلات کمر

بهترین قرص گرفتگی عضلات کمر و تزریق | شفاکاران

شل کننده های عضلانی تجویزی بر روی سیستم عصبی مرکزی عمل می کنند تا درد حاد را برای کوتاه مدت کاهش دهند و اغلب در صورت وجود اسپاسم عضلانی توصیه می شوند. با این حال، بسیاری از آنها شما را خواب آلود می کنند، بنابراین باید مراقب نحوه استفاده از آنها باشید. داروهای ضد افسردگی پزشکان داروهای ضدافسردگی خاصی را بدون برچسب برای کمک به مدیریت درد تجویز می کنند، از جمله کمردرد مزمن، حتی اگر فرد افسرده نباشد. برخی تحقیقات نشان داده اند که دولوکستین (Cymbalta) که برای درمان افسردگی و اضطراب استفاده می شود، یکی از موثرترین داروهای ضد افسردگی برای درمان درد است. آمپول کتورولاک برای دیسک کمر یکی از بهترین داروها برای رفع گرفتگی عضلات به شمار می رود. داروهای ضد افسردگی اعتیادآور نیستند و بسیاری از افراد آن را به خوبی تحمل می کنند. در مورد اینکه آیا این ممکن است یک گزینه باشد با پزشک خود صحبت کنید.

کمربند پلاتینر بهترین تکنولوژی برای رفع گرفتگی

کمربند پلاتینر یکی از جدیدترین محصولات شرکت زایس ترونیک آلمان است که به سه تکنولوژی خاص، موثر و کاملا بی‌خطر مجهز است. این سه تکنولوژی اولتراسوند (Ultrasound)، انفرارد (Infrared) و کِلاک پالس (Pulse Clock) هستند. این تکنولوژی‌ها باعث شده‌اند کمربند پلاتینر نسبت به سایر روش‌های درمانی مزیت‌های خارق‌العاده داشته باشد. کمربند پلاتینر محصولی است که از سه تکنولوژی بسیار پرکاربر UIC در زمینه پزشکی و فیزیوتراپی به صورت هم‌زمان استفاده می‌کند

قویترین آمپول شل کننده عضلات کمر

اورفنادرین (Orphenadrine) جزو داروهایی است که درد ناشی از اسپاسم عضلانی را کاهش می دهد. سردرد، خشکی دهان، تاری دید، ضعف، تپش قلب، لرزش، ا، خارش پوست، بی خوابی یا خواب آلودگی، اختلالات گوارشی، بیقراری، احساس سبکی سر، افزایش فشار داخل چشم، سنکوپ، اختلالات روانی و سرگیجه عوارضی هستند که ممکن است مصرف این دارو در پی داشته باشد.

آتراکوریوم (Atracurium) جزو داروهای بیهوشی به شمار می رود که برای شل کردن عضلات از آن بهره می گیرند. این دارو به شکل آمپول تزریقی ۲۵ و ۵۰ میلی‌گرمی بوده و در مواردی همچون رفع حساسیت یا رفع گرفتگی قلبی و عروقی نیز استفاده می‌شود..

متوکاربامول (Methocarbamol)  روی سیستم عصبی فرد اثر می گذارد. متوکاربامول معمولاً در کنار روش‌های مختلف فیزیوتراپی به کار گرفته می‌شود. از این دارو به عنوان یک درمان حمایتی برای بیماری کزاز هم استفاده می شود.

پرسش های پرتکرار در زمینه بهترین داروی گرفتگی عضلات کمر

برای کمردرد چه دارویی می توانم مصرف کنم؟

داروهای مسکن بدون نسخه: داروهای مسکن بدون نسخه، از جمله استامینوفن (Tylenol®)، ناپروکسن (Aleve®) یا ایبوپروفن (Advil®، Motrin®). شل کننده های عضلانی: ارائه دهنده شما ممکن است مصرف شل کننده عضلانی مانند سیکلوبنزاپرین، متاکسالون یا متوکاربامول را توصیه کند.

کدام مسکن برای کمردرد بهتر است؟

برای درد شدید و مداوم، ممکن است به مواد افیونی قوی تری مانند مورفین نیاز داشته باشید. ممکن است این را با یا بدون پاراستامول مصرف کنید. پاراستامول در صورت ترکیب با سایر داروها برای کمردرد به خوبی عمل می کند. خطر وابستگی به کدئین وجود دارد و همچنین می تواند باعث یبوست شود.

بالاترین میلی گرم شل کننده عضلانی چیست؟

برای شکل دوز خوراکی (قرص): بزرگسالان و کودکان ۱۵ سال و بالاتر – ۱۰ میلی گرم (میلی گرم) ۳ بار در روز. بیشترین مقدار نباید بیش از ۶۰ میلی گرم (شش قرص ۱۰ میلی گرمی) در روز باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *