کمردرد, مقالات

ایندومتاسین کمر درد | تسکین سریع درد با دارو

ایندومتاسین کمر درد | شفاکاران

.ایندومتاسین کمر درد هنگامی که به درد در مفاصل خود ازجمله کمر مبتلا شده باشید به شکل‌های مختلفی برای شما تجویز می‌شود. این مسکن به ‌شکل قرص، مایع خوراکی، شیاف و کپسول با توجه به نوع آسیب‌دیدگی که می‌تواند رگ‌به‌رگ شدگی، وارد‌شدن ضربه به استخوان یا سفتی مفاصل در اثر علل گوناگون باشد برای شما تجویز خواهد شد.

همین تنوع و قدرت تسکین‌دهندگی بالا باعث محبوبیت آن میان مبتلایان به کمر‌درد شده است. شفاکاران مطالبی درباره انواع این دارو، تاثیر آن بر کمر‌درد، نحوه و زمان استفاده از آن، موارد منع مصرف و عوارض آن را فراهم کرده است، تا شما با مطالعه آن بتوانید به‌درستی از این مسکن استفاده کنید.

برای چه درد‌هایی می‌توان از ایندومتاسین استفاده کرد؟

ایندومتاسین تسکین‌دهنده‌ای قوی از خانواده دارو‌های ضد‌التهابی است که توانایی تسکین درد بخش‌های مختلف بدن را دارد؛ ۳ مورد از پر‌کاربرد‌ترین مواردی که در آن‌ها از ایندومتاسین استفاده می‌شود موارد زیر هستند:

 • ایندومتاسین کمر درد: کمر از نواحی آسیب‌پذیر بدن است که همواره فشار زیادی روی آن قرار می‌گیرد؛ از آن‌جا که ایندومتاسین درد مفاصل، عضلات و التهاب آن را درمان می‌کند برای کمر درد گزینه بسیار مناسبی است.
 • ایندومتاسین برای گردن‌ درد: در طول روز فشار زیادی به گردن ‌ما وارد می‌شود که نتیجه آن، بروز انواع گردن درد خفیف و حاد است. برای کاهش و قابل‌تحمل‌ کردن این درد می‌توان از ایندومتاسین استفاده کرد.
 • ایندوماتسین برای زانو‌ درد: زانو اصلی‌ترین بخش پا است که وزن بدن روی آن قرار می‌گیرد؛ در اثر عوامل مختلف مانند ضربه و اضافه‌وزن ممکن است به زانو درد مبتلا شویم که با درد و التهاب همراه است؛ از آنجا‌که ایندومتاسین داروی ضد‌التهابی و ضد‌درد است، استفاده از آن برای این ناحیه مفید خواهد بود. البته استفاده از درمان خانگی با کمک ابزارهای مدرن و اثر گذار مانند زانوبند زاپیامکس تاثیری بیش از مصرف این قرص خواهد داشت.

نحوه مصرف ایندومتاسین کمر درد

 ایندومتاسین کمر درد تصویر قرص | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

ایندومتاسین از خانواده ضد‌التهاب‌های غیر‌استروئیدی است که نقرس، التهاب، تورم، سفتی و درد با درجه‌های خفیف، متوسط و حاد ناحیه کمر و سایر نقاط بدن را درمان می‌کند. اگر طبق دستوری که در ادامه گفته خواهد شد آن را مصرف کنید، قطعا تاثیر آن بر کمردرد را احساس می‌کنید.

نحوه مصرف عمومی ایندومتاسین کمردرد در زمان دردهای گوناگون از جمله کمر درد عصبی  به این صورت است که شما از قرص و کپسول ۲۵ میلی‌گرمی آن می‌توانید ۲ یا ۳ بار در طول شبانه‌روز استفاده کنید. در صورتی‌که برای شما مفید بود و عوارضی نداشت می‌توانید در هر وعده ۵۰ میلی‌گرم استفاده کنید.

کپسول ۷۵ میلی‌گرمی ایندومتاسین را نهایتا ۳ بار در روز استفاده کنید؛ اگر در هر وعده حدود ۱۰۰ میلی‌گرم قرص مصرف می‌کنید نباید آن را بیشتر از ۲ وعده در شبانه‌روز مصرف کنید. اگر به نقرس مبتلا هستید در ۳ وعده و هر بار ۵۰ میلی‌گرم این قرص را استفاده کنید.

مصرف دوز بیشتر به‌معنای اثر‌گذاری بهتر و سریع‌تر نخواهد بود؛ بلکه با توجه به‌ میزان درد باید مقدار استفاده مشخص شود؛ این امر توسط دستور پزشک یا دستور نوشته‌شده روی بروشور داخل جعبه باید انجام شود تا کمترین عوارض و بهترین بازدهی را داشته باشد.

نکات مهم برای مصرف ایندومتاسین کمر درد

مواردی وجود دارند که باید هنگام استفاده از قرص ایندومتاسین مورد توجه قرار بگیرند به همین خاطر آنها را در ادامه شرح داده‌ایم.

 • ابتدا بسته‌بندی ایندومتاسین را باز کنید؛ یک بروشور در داخل آن وجود دارد که عوارض، نحوه مصرف، موارد منع مصرف و ترکیبات به‌کار رفته در تولید این محصول روی آن نوشته شده‌اند؛ با مطالعه این بروشور پاسخ برخی از سوالات خود را خواهید یافت.
 • دوز مصرف ایندومتاسین با توجه‌به عارضه‌ای که برای درمان آن از این دارو استفاده می‌کنید متفاوت خواهد بود؛ اما اگر خودتان قصد استفاده از این دارو را دارید می‌توانید طبق دستور روی بسته‌بندی عمل کنید.
 • اگر از قرص و کپسول ایندومتاسین استفاده می‌کنید بهتر است آن را همراه با غذا پس از با مایعات فراوان میل کنید تا از ابتلا‌به عوارضی مانند سوءهاضمه و مشکلات گوارشی در امان بمانید. در‌صورتی که دارو را با معده خالی مصرف کنید به معده شما آسیب خواهد رساند؛ این مورد تنها در‌صورتی مجاز است که پزشک تجویز کرده باشد.

ایندومتاسین و زمان مصرف

 • سعی کنید دارو را در بازه زمانی مشخص مصرف کنید؛ اگر مصرف یک وعده را فراموش کردید می‌توانید همان لحظه دارو را استفاده کنید. دقت کنید که زمان مصرف دوز بعدی شما نزدیک نباشد؛ چرا که مصرف ۲ دوز در یک زمان دردسر‌ساز خواهد شد.
 • معمولا پزشک برای مصرف کوتاه‌مدت دارو را با دوز کم تجویز می‌کند؛ اگر مشکل شما در کوتاه‌مدت حل نشده و به‌دنبال مصرف آن برای بلند‌مدت هستید، بهتر است از داروی معده نیز در کنار آن استفاده کنید تا کمترین آسیب به معده شما وارد شود.
 • اگر در حین استفاده از این دارو برای درمان دندان به دندانپزشک مراجعه کردید حتما ذکر کنید که از داروی ایندومتاسین کمر درد استفاده می‌کنید.
 • مصرف این دارو پس از جراحی ممنوع است و باید پس‌از گذشت مدتی در ‌صورت نیاز از آن استفاده کنید.

توجه به این نکات کمک می‌کند تا این قرص تاثیر بیشتر و بهتری بر درد کمر شما داشته باشد و سریع‌تر بهبود یابید.

عوارض و تداخلات دارویی ایندومتاسین کمر درد

ممکن است با بدن شما سازگار نباشد. این عدم سازگاری خود را با علائمی نشان دهد که در این صورت باید مصرف دارو را قطع کنید.  در صورت ادامه‌داشتن حتما به پزشک مراجعه کنید. سردرد، سوءهاضمه، حالت‌تهوع، معده‌درد و استفراغ در موارد کمی رخ می‌دهند و طبیعی هستند.

خون‌ریزی لثه، تاری دید، ادرار خونی و کدر، تنفس سخت، ریزش مو، کم‌شنوایی و پهلودرد از دیگر عوارضی هستند که ممکن است پس از استفاده از داروی ایندومتاسین کمر درد خود را نشان‌دهند؛ این موارد بسیار نادر هستند اما باید احتیاط کنید تا در صورت بروز آن‌ها سریعا به پزشک مراجعه کنید.

بتامتازون، آموکساپین، آمیلوراید، بومتانید، داناپاروید، دیازوکسید، دگزامتازون، فلوکستین، لپیرودین، مکی‌مورلین، مسالامین، منیزیم‌سالیسیلات، متولازون، ناپروکسن، پتاسیم، وارفارین، ترولامین‌سالیسیلات، تیاپروفنیک‌اسید و سالسالات برخی از دارو‌هایی هستند که ممکن است با ایندومتاسین تداخل داشته باشند.

اگر خودتان قصد مصرف این ۲ دارو رادارید بهتر است از استفاده آن صرف‌نظر کنید. اگر پزشک استفاده از آن را برای شما تجویز کرده است مصرف آن مانعی ندارد. چرا که احتمالا آن را با دوز خاصی برای شما تجویز کرده است.

موارد منع مصرف ایندومتاسین کمر درد

 ایندومتاسین کمر درد و تصویر پیرمردی نشسته | شفاکاران

در برخی موارد نباید از ایندومتاسین استفاده کنید چرا که ممکن است به‌جای بهبود، آسیب بیشتری به بدن شما وارد کند. موارد منع مصرف داروی ایندومتاسین موارد زیر هستند:

 • اگر به آسم یا مشکلات تنفسی مبتلا هستید از این دارو استفاده نکنید.
 • مصرف این دارو در افرادی که به زخم‌معده و اختلالات التهابی دچار هستند ممنوع است.
 • افرادی که بالا ۶۵ سال سن دارند یا دارای مشکل فشار‌خون بالا هستند نباید از طریق استفاده از ایندومتاسین کمر درد خود را تسکین دهند.
 •  خانم‌های باردار و شیر‌ده  با احتیاط ایندومتاسین را مصرف کنند.
 • اگر خون شما لخته می‌شود، مشکلات قند خون و کلسترول بالا دارید نباید از طریق ایندومتاسین کمر درد را درمان کنید.
 • قبلا از آسپرین یا سایر دارو‌های ضد‌التهابی غیر‌استروئیدی استفاده کرده‌اید؟  عوارض آن چه بوده است؟ بهتر است به‌دنبال داروی کمر‌درد دیگری باشید.
 • به جای این قرص می توانید از تازه ترین یافته تکنولوژی یعنی کمربند پلاتینر استفاده کنید.

سخن پایانی

مصرف ایندومتاسین کمر درد روند درمان را سرعت می‌بخشد اما فراموش نکنید که جنبه درمانی ندارد. روند استفاده، دوز مصرفی، سایر مواردی در آن‌ها می‌توان از این دارو استفاده کرد. نکاتی که باید قبل و حین مصرف به آن‌ها توجه کرد. تداخل دارویی و عوارض این محصول بخشی از مواردی هستند.

در‌صورتی‌که در هر‌کدام از این زمینه‌ها دچار ابهام هستید می‌توانید با مطالعه آن اطلاعات کاملی به‌دست آورد‌ه و پاسخ سوال خود را بیابید. مهم‌ترین نکته در رابطه با این محصول نحوه و دوز مصرف آن است که باید طبق نظر پزشک یا بروشور این محصول باشد. فروشگاه اینترنتی شفاکاران آگاهی را به شما هدیه می‌دهد.

 

سوالات پر تکرار در زمینه ایندومتاسین کمر درد

ایندومتاسین چیست؟

دارویی از خانواده دارو‌های ضد‌التهابی غیر‌استروئیدی است.  در ۴ نوع قرص، کپسول، شیاف و مایع خوراکی در داروخانه‌ها موجود است و به‌راحتی می‌توانید آن‌را تهیه کنید.

آیا مصرف ایندومتاسین کمر درد را کاهش می‌دهد؟

بله؛ از آنجا‌که این دارو خاصیت تسکین‌دهندگی و ضد‌التهابی دارد می‌تواند باعث کاهش کمر‌درد شود.

آیا در دوران بارداری و شیر‌دهی مصرف ایندومتاسین مضر است؟

تا‌کنون موردی برای عوارض این دارو در خانم‌های باردار و شیر‌ده ثبت نشده است؛ اما بهتر است مصرف ایندومتاسین در این دوران تحت‌نظر پزشک باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *