زانو درد, مقالات

درمان درد زانو سمت راست | بهترین راه های کنترل درد

درمان درد زانو سمت راست | شفاکاران

درمان درد زانو سمت راست مشکلات زانو بسیار شایع است. در بدترین حالت، دردی ایجاد می‌کنند که در فعالیت‌های روزانه از جمله پیاده‌روی اختلال ایجاد می‌کند. ممکن است این درد را هنگام خم کردن زانوی خود، در حین وزن دادن روی آن یا همیشه احساس کنید. با این حال، درمان ها و گزینه های مدیریت درد وجود دارد که می تواند این مشکلات را از بین ببرد یا کاهش دهد. در این مقاله از شفاکاران به بررسی  چگونگی  درمان درد زانو سمت راست می‌پردازیم.

علت درد زانو سمت راست چیست؟

مفصل زانو شما از استخوان، غضروف، رباط ها و مایع تشکیل شده است. ماهیچه ها و تاندون ها به حرکت مفصل زانو کمک می کنند. هنگامی که هر یک از این ساختارها آسیب ببیند، شما دچار مشکلات زانو می شوید. همچنین باید دلایل درد پشت زانو را بررسی کنید. مدیریت درد بخش مهمی از هر برنامه درمانی است، هم برای کاهش ناراحتی و هم برای کمک به بهبودی. متخصصان مدیریت درد طیف کاملی از گزینه های تسکین درد و نحوه استفاده از این گزینه ها را به صورت ترکیبی درک می کنند. علت درد زانو سمت راست به این سبب است که بیشتر تراکم استخوان، رباط  و تاندون در این قسمت است آسیب ها در درجه اول به این بخش وارد می شود.

از علائم زانو درد سمت راست نیز می توان به این موارد اشاره کرد:

 • تورم و سفتی
 • قرمزی و گرمی در لمس
 • ضعف یا بی ثباتی
 • صداهای ترکیدن یا خرخر کردن
 • ناتوانی در صاف کردن کامل زانو

آسیب‌هایی که باعث دردر زانو سمت راست می شوند

درمان درد زانو سمت راست | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

برخی آسیب ها و بیماری ها ممکن است درد زانو در سمت راست را سبب شوند. در ادامه این مقاله از  فروشگاه آنلاین شفاکاران به برخی از این آسیب ها اشاره می کنیم:

 • آرتروز: غضروف زانو به تدریج از بین می رود. آرتروز زانو یکی از دلایل مهم درد سمت راست زانوست.
 • روماتیسم مفصلی: ممکن است زانو متورم شود و غضروف از بین برود.
 • آسیب های رباط: آسیب های رباط صلیبی قدامی (ACL) معمولاً از یک حرکت چرخشی ناگهانی ناشی می شود. آسیب به رباط صلیبی خلفی (PCL): معمولاً در اثر ضربه مستقیم مانند ضربه ناشی از تصادف رانندگی یا فعالیت های ورزشی ایجاد می شود.
 • آسیب های تاندون: اینها می توانند از التهاب تا پارگی، به احتمال زیاد از استفاده بیش از حد در ورزش یا از زمین خوردن متغیر باشند.
 • صدمات و اختلالات غضروفی: آسیب دیدگی، استفاده بیش از حد، ضعف عضلانی یا ناهماهنگی زانو می تواند غضروف کاسه زانو را نرم کند یا ضربه ای به زانو ممکن است تکه ای از غضروف را پاره کند و باعث درد سمت راست زانو و زانو درد شود.
 • کاسه زانو شکسته: استخوان کوچک و گرد (کشکک) که در جلوی مفصل زانو شما قرار دارد، معمولاً در نتیجه زمین خوردن یا ضربه مستقیم به زانو می شکند.
 • اضافه وزن

هرکدام از این عوامل ممکن است به درد سمت راست زانو منجر شود. متخصصان مدیریت درد می توانند تشخیص و درمان را به تنهایی یا با مشورت همکاران با بررسی  عکس ها انجام دهند.

نقش تقویت همسترینگ در محافظت از سمت راست زانو

درمان درد زانو سمت راست و تصویر ورزش زانو | شفاکاران

عضلات همسترینگ شما عضلات بزرگی هستند که در امتداد پشت بدن یا روی زنجیره خلفی شما قرار دارند. آنها در واقع از سه عضله مجزا تشکیل شده اند: عضله دو سر رانی، نیمه غشایی و نیمه تاندینوزوس. با هم، عضلات همسترینگ شما یک هدف مهم را انجام می دهند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند لگن خود را دراز کنید و زانوهای خود را خم کنید – حرکاتی که به شما امکان می‌دهند همه چیز را از ایستادن و خم شدن به جلو گرفته تا راه رفتن، دویدن و پریدن انجام دهید. همسترینگ قوی برای قدرت حیاتی است، به خصوص در آن دسته از حرکاتی که در بالا ذکر شد مانند دوی سرعت و پرش. به علاوه، تمرین عضلات همسترینگ به شما کمک می کند تا به سمت قدرت متعادلی کار کنید، که هم در طول تمرینات قدرتی و هم در زندگی روزمره مهم است.

مدیریت درمان برای درمان درمان درد زانو سمت راست

مدیریت درد بخش مهمی از هر برنامه درمانی است، هم برای کاهش ناراحتی و هم برای کمک به بهبودی. متخصصان مدیریت درد طیف کاملی از گزینه های تسکین درد و نحوه استفاده از این گزینه ها را به صورت ترکیبی درک می کنند. درمان‌هایی که به‌عنوان بخشی از یک طرح جامع و چندوجهی انجام می‌شوند، ممکن است کمک کنند، حتی اگر هر درمان به‌نظر نمی‌رسد در صورت استفاده جداگانه، تفاوتی ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: درد بغل زانو

درمان سریع زانودرد درخانه؛ کاهش سریع سمت راست زانو

علیت درد سمت راست زانو متفاوت است. اما آنچه بیشتر متخصصان بر آن اتفاق نظر دارند این است که با تقویت عضلات پا و به ویژه همسترینگ می توان از بروز و شدت اسیب جلوگیری کرد.

ددلیفت رومانیایی برای درمان درد زانو سمت راست

درمان درد زانو سمت راست و تصویر ورزش ددلیفت رومانیایی | شفاکاران

بایستید و پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید، زانوها را کمی خم کنید و بازوها را در جلوی چهار رانتان شل کنید و یک دمبل در هر دست داشته باشید. این موقعیت شروع است.

باسن خود را به جلو بچرخانید و در حالی که باسن خود را به سمت عقب فشار می دهید، زانوهای خود را کمی خم کنید. پشت خود را صاف نگه دارید، به آرامی وزنه را در امتداد ساق پا پایین بیاورید. نیم تنه شما باید تقریباً موازی با زمین باشد.

با درگیر نگه داشتن هسته خود، پاشنه های خود را فشار دهید تا صاف بایستید و به حالت شروع بازگردید. هنگام کشیدن وزنه را نزدیک ساق پا نگه دارید.

پل گلوت وزن دار و تقویت موثر عضله همسترینگ

به پشت دراز بکشید و زانوها را خم کنید و پاها را روی زمین صاف کنید و به اندازه عرض باسن از هم باز کنید. در هر دست یک دمبل بگیرید و درست زیر استخوان های لگن خود قرار دهید. این موقعیت شروع است.

باسن و شکم خود را منقبض کنید و از پاشنه پا فشار دهید تا باسن خود را چند اینچ از زمین بلند کنید تا زمانی که بدن شما یک خط مستقیم از شانه تا زانو تشکیل دهد. یک ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی باسن خود را پایین بیاورید تا به حالت اولیه بازگردید. این ۱ تکرار است.

صبح بخیر به عضلات زانو

بایستید و پاها را به اندازه عرض باسن از هم باز کنید و دست‌ها را کنار گوش‌ها قرار دهید. برای یک چالش بیشتر، می توانید یک میله یا هالتر وزن دار را روی پشت خود قرار دهید.

با خم شدن نرم در زانوها، لولا را به جلو در باسن نگه دارید و باسن خود را به سمت عقب فشار دهید تا نیم تنه خود را به جلو جمع کنید. زمانی که بالاتنه شما دقیقاً موازی با زمین است، توقف کنید. در حالی که بالاتنه خود را به سمت بالا بالا می برید و به حالت اولیه باز می گردید، باسن خود را به سمت جلو ببرید. باسن خود را در بالا فشار دهید. این ۱ تکرار است.

استفاده از تکنولوژی روز زانوبند زاپیامکس

زانوبند زاپیامکس(Zapiamax) این روزها مورد توجه بسیاری از کسانی است که به درد سمت راست زانو  مبتلا شده اند. اما چرا؟ زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین محصولاتی است که در رفع زانودرد و تنش عضلانی بسیار موثر است. این محصول از آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره می برد تا در درمان انواع زانودرد موثرتر باشد. این فناوری UIC نام دارد. این محصول از سه فناوری اولتراسوند، اشعه مادون قرمز و پالس ساعت تشکیل می‌شود. هر یک از این فناوری ها به نوعی آسیب را ترمیم و بازسازی می‌کند، درد را کاهش می‌دهد، اسپاسم عضلانی را نرم و تسکین می‌دهد و در نهایت دامنه حرکتی مفاصل را بهبود می‌بخشد. شرکت زایس ترونیک آلمان  سازنده این زانوبند است که در عرصه تولید انواع کالاهای پزشکی فعال است. خرید زانوبند زاپیامکس برای درمان و محافظت از سمت راست زانوی شما بسیار مهم است.

کمبود چه ویتامینی باعث زانودرد میشود

اگر زانو درد در سمت راست  و درد مفاصل شما را آزار می دهد، باید ویتامین های بدنتان را نیز بررسی کنید. مفاصل، به نام نقطه ای که دو یا چند استخوان به هم متصل می شوند، به شما اجازه می دهند تا بدوید، راه بروید، بپرید، ورزش کنید و سایر فعالیت های روزانه را انجام دهید.

افزایش سن به طور طبیعی برای آنها ضرر دارد، اما تغذیه می تواند نقش مهمی در حفظ سلامت و قوی مفاصل شما داشته باشد. یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و غنی از غذاهای ضد التهاب برای حمایت از مفاصل سالم کلیدی است، اما مکمل با برخی مواد مغذی مانند گلوکزامین، MSM و کندرویتین ممکن است به کاهش برخی علائم کمک کند. ویتامین هایی مانند D، A و امگا ۳ نقش اساسی در درمان درد زانو سمت راست دارد.

پرسش‌های پرتکرار در زمینه درمان درد زانو سمت راست

بهترین درمان درد زانو سمت راست چیست؟

داروهای بدون نسخه – مانند ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران) و ناپروکسن سدیم (Aleve) – ممکن است به کاهش درد زانو کمک کنند. برخی از افراد با مالیدن زانوی آسیب دیده با کرم های حاوی یک عامل بی حس کننده مانند لیدوکائین یا کپسایسین، ماده ای که فلفل چیلی را هوی می کند، تسکین پیدا می کنند.

آیا ویتامین D بیش از حد می تواند باعث زانو درد شود؟

علاوه بر این، مصرف بیش از حد ویتامین D نیز می تواند بر سلامت ما و همچنین درد مفاصل ما تأثیر منفی بگذارد زیرا بدن ما به سادگی نمی تواند با آن مقابله کند! اگر سطوح سمی ویتامین D در بدن انباشته شود، می تواند در جذب کلسیم بدن شما اختلال ایجاد کند.

آیا مصرف بیش از حد ویتامین C می تواند باعث زانو درد شود؟

با توجه به بنیاد آرتریت، یک مطالعه نشان داد که وجود سطوح بسیار بالای ویتامین C در بدن، احتمال ابتلا به خار استخوانی دردناک را افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *