کمردرد, مقالات

قرص آوودین برای دیسک کمر؛ تأثیر آن بر روی مفاصل

قرص آوودین برای دیسک کمر | شفاکاران

قرص آوودین برای دیسک کمر اغلب با تشخیص پزشک تجویز می‌شود. دیسک کمر، آرتروز و التهاب مفاصل به عنوان یکی از مشکلات شایع مفصلی است که در نتیجه رواج بیشتر زندگی مدرن و کم تحرکی حاصل می‌شود. ترکیبات گیاهی مانند قرص آوودین می‌توانند به عنوان راهکارهایی مکمل برای جلوگیری و درمان این مشکلات مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که مصرف قرص آوودین علاوه بر بهبود علائم آرتروز و التهاب مفاصل، به کاهش درد، سفتی و تورم مفاصل ناشی از دیسک کمر نیز کمک می‌کند. در ادامه‌ی این مطلب از شفاکاران به بررسی بیشتر تاثیر قرص آوودین برای دیسک کمر می‌پردازیم.

از کجا بفهمیم آرتروز داریم؟

آرتروز عموما با علائم زیر شناخته می‌شود:

 • درد: درد مفاصل به‌ویژه در زمان حرکت مفاصل یکی از نشانه‌های اصلی آرتروز است. این درد ممکن است در طول روز بیشتر شود و با استراحت کاهش یابد.
 • سفتی: مفاصل مبتلا به آرتروز ممکن است در حین حرکت یا استراحت سفت و کمی بی حرکت باشند.
 • تورم: تورم و ورم مفاصل نیز ممکن است در آرتروز مشاهده شود.
 • محدودیت حرکت: آرتروز می‌تواند باعث محدودیت حرکت در مفاصل شود، به خصوص در مراحل پیشرفته.

اگر این علائم را تجربه می‌کنید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا با بررسی و تشخیص دقیق، درمان مناسب را برای شما تعیین کند.

تحقیقات نشان داده‌اند که قرص آوودین به عنوان یک مکمل گیاهی با خواص ضد التهابی و تسکین دهنده‌ی درد می‌تواند بهبود حالت مفاصل و تسکین درد ناشی از آرتروز و التهاب مفاصل را فراهم کند. البته محصولات گیاهی مانند آوودین که از ترکیبات طبیعی و برگرفته از محیط اطراف تهیه می‌شوند، به عنوان داروها و مکمل‌هایی برای درمان مشکلات مختلف استفاده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: قرص ناپروکسن برای دیسک کمر

قرص آوودین از چه ترکیباتی ساخته شده است؟

قرص آوودین به عنوان یک محصول گیاهی دارای ترکیبات فعالی است که به عنوان یک محصول گیاهی با ترکیب عصاره آووکادو و سویا غیر صابونی شده (ASU) شناخته می‌شود و برای درمان دیسک کمر و التهاب مفاصل مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترکیباتی مانند عصاره آووکادو، عصاره سویا، عصاره زنجبیل، و ویتامین D3 در قرص آوودین وجود دارند که همگی خواص مفیدی برای سلامتی مفاصل و استخوان‌ها دارند.

 تصویر آواکادو و قرص آوودین برای دیسک کمر | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

 • عصاره آووکادو : دارای ترکیبات ضد التهابی است که می‌تواند به کاهش التهاب مفاصل و درد مربوط به آرتروز کمک کند.
 • عصاره سویا : حاوی موادی از جمله پتاسیم، منیزیم، فسفر، کلسیم، و ویتامین D است که از مواد مورد نیاز برای تقویت استخوان‌ها و مفاصل به شمار می‌روند.
 • عصاره زنجبیل : دارای خواص ضد التهابی است که می‌تواند به کاهش التهابات مفاصل کمک کند و در نتیجه درد و سفتی مفاصل را کاهش دهد.
 • ویتامین D3 : این ویتامین مهم برای سلامت استخوان‌ها و مفاصل است و می‌تواند در تقویت استخوان‌ها و پیشگیری از بیماری‌های استخوانی مانند دیسک کمر مفید باشد.

با توجه به این ترکیبات، قرص آوودین می‌تواند به عنوان یک درمان موثر برای کاهش درد و التهابات مرتبط با آرتروز و دیسک کمر مورد استفاده قرار گیرد.

تاثیر قرص آوودین برای دیسک کمر چگونه است؟

دیسک کمر یک بیماری استخوانی است که زمانی ایجاد می‌شود که بالشتک‌های نرم و ژله‌ای موجود بین مهره‌های ستون فقرات آسیب می‌بینند و خاصیت ژله‌ای خود را از دست می‌دهند. این موضوع باعث ساییدن مهره‌ها روی یکدیگر شده و منجر به درد و التهاب در قسمت کمر فرد می‌شود.

مصرف قرص آوودین می‌تواند به عنوان یکی از روش‌های درمانی برای دیسک کمر مورد استفاده قرار بگیرد، به ویژه اگر با علائمی مانند درد در ناحیه کمر، بی‌حسی در پاها، و عدم توانایی در تکان دادن درست پاها روبرو هستید.

ترکیبات موجود در قرص آوودین از جمله آووکادو، عصاره سویا، عصاره زنجبیل، و ویتامین D3 می‌توانند به تسکین درد، کاهش التهابات، و در بازسازی دیسک کمر کمک کنند.

تاثیر قرص آوودین برای دیسک کمر به دلایل زیر است:

 • کاهش التهابات : قرص آوودین حاوی ترکیباتی است که خواص ضد التهابی دارند. مصرف این مکمل می‌تواند به کاهش التهابات دیسک کمر و در نتیجه کاهش درد و سفتی مفاصل کمک کند.
 • تسکین درد : ترکیبات موجود در قرص آوودین می‌توانند به تسکین درد مرتبط با دیسک کمر کمک کنند و از فعالیت‌های روزمره فرد راحت‌تر کنند.
 • بازسازی دیسک‌های آسیب دیده : برخی تحقیقات نشان داده است که قرص آوودین ممکن است در بازسازی دیسک‌های آسیب دیده کمک کند و فرایند بهبودی را تسریع بخشد.

اما بهتر است به همراه مصرف قرص آوودین، تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید و ورزش‌های تقویتی برای دیسک انجام دهید تا تاثیرات مثبت آن روی بهبود دیسک کمر شما مشاهده شود.

قرص آوودین برای سیاتیک و دیسک کمر چه کاربردهای دیگری دارد؟

قرص آوودین، علاوه بر استفاده در درمان بیرون زدگی دیسک کمر و کاهش درد و التهابات مرتبط با آن، ممکن است برای کاربردهای دیگری نیز مورد استفاده قرار بگیرد. برخی از کاربردهای دیگر قرص آوودین عبارتند از:

 • درمان التهابات مفصلی: به دلیل ویژگی‌های ضد التهابی خود، قرص آوودین می‌تواند در کاهش التهابات مفاصل مؤثر باشد، به ویژه در برخی از بیماری‌های مفصلی مانند آرتروز.
 • کاهش درد عضلانی: برخی مطالعات نشان داده‌اند که قرص آوودین می‌تواند در کاهش درد عضلانی و اسپاسم‌های عضلانی کمک کند.
 • پیشگیری از آسیب‌های مربوط به تمرینات ورزشی: به دلیل ویژگی‌های ضد التهابی و تسکینی خود، قرص آوودین ممکن است به عنوان یک مکمل برای پیشگیری از آسیب‌های ورزشی مرتبط با تمرینات و ورزش‌های فعالیت‌های بدنی استفاده شود.
 • حمایت از سلامت استخوان‌ها: برخی از ترکیبات موجود در قرص آوودین می‌توانند به تقویت استخوان‌ها و حفظ سلامت استخوانی کمک کنند.

با این حال، قبل از استفاده از هر نوع مکمل یا دارویی، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید. به ویژه اگر شما دارای شرایط پزشکی خاصی مانند حساسیت یا داروهای دیگر هستید.

همچنین بخوانید: قرص کمر درد

قرص آوودین برای آرتروز زانو

قرص آوودین با ترکیباتی مانند عصاره آووکادو و سویا غیر صابونی شد‌ه (ASU)، اثرات ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی دارد. این قرص در مدیریت درد و التهاب مفاصل زانو مفید باشد. با تسکین درد و کاهش التهابات مفصل، ممکن است قرص آوودین بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به آرتروز زانو را تسهیل کند.

 تصویر پیرمردی که زانویش را گرفته | شفاکاران

از طرفی قرص آوودین در پیشگیری از آرتروز موثر است. قرص آوودین معمولاً شامل ترکیباتی مانند عصاره آووکادو و سویا است که خواص ضد التهابی و تسکین‌دهنده‌ای دارند. با مصرف منظم این مکمل و رعایت سبک زندگی سالم، می‌توانید از پیشرفت آرتروز و آسیب به مفاصل پیشگیری کنید. اما مهمترین راه پیشگیری از آرتروز، انجام ورزش‌های منظم، حفظ وزن مناسب، رعایت تغذیه سالم و اجتناب از  فشار بر مفاصل می‌شود. از طرفی در طب سنتی برای کاهش تورم و درد مفاصل ناشی از آرتروز زانو‌ مصرف زنجبیل و سایر گیاهان ضدالتهابی توصیه شد‌ه است. از آنجا که این ترکیبات در قرص آوودین یافت می‌شوند به نظر می‌رسد مصرف این داروی مکمل گیاهی یکی از روش‌های پیشگیری از آرتروز زانو در طب سنتی هم بشمار برود.

عوارض قرص آوودین برای دیسک کمر 

عوارض جانبی ممکن از مصرف قرص آوودین برای دیسک کمر شامل موارد زیر می‌شود:

 • ناراحتی گوارشی: مصرف قرص آوودین ممکن است باعث درد معده، گازهای روده‌ای، یا نفخ شکمی شود.
 • تهوع و استفراغ: برخی افراد ممکن است پس از مصرف قرص آوودین با تهوع و استفراغ مواجه شوند.
 • سردرد: برخی افراد ممکن است سردردهای مختلفی از جمله سردرد میگرنی پس از مصرف این قرص تجربه کنند.
 • حساسیت و آلرژی: برخی افراد ممکن است به ترکیبات موجود در قرص آوودین حساسیت یا آلرژی داشته باشند.  علائمی مانند آبریزش، خارش، یا تنگی نفس ممکن است مشاهده شود.
 • تأثیرات بر فشار خون: برخی تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف زنجبیل موجود در قرص آوودین ممکن است تأثیراتی بر فشار خون داشته باشد.
 • تأثیرات بر گلو: مصرف زنجبیل ممکن است باعث تحریک و تنفس مشکل در برخی افراد شود.

همچنین، ممکن است عوارض دیگری که در اثر مصرف مکمل‌ها و داروها رخ می‌دهد نیز در افراد مختلف مشاهده شود. برای رهایی از عوارض داروها می توانید از درمان های جدید و بسیار موثر و مجعز به تکنولوژی استفاده کنید. کمربند پلاتینر تنها کمربندی است که با تکنولوژی  UIC اکثر دردهای کمر را درمان می‌کند.

بیشتر بدانید: آمپول کتورولاک برای دیسک کمر

بهترین زمان مصرف کپسول آوودین

کپسول آوودین با دارا بودن مقادیر زیادی ویتامین D از سه ماه تا سه سال قابل استفاده است. در طول روز بهتر است این کپسول را بعد از وعده غذایی مصرف کنید. میزان لازم دوز مصرفی را پزشک تعیین خواهد کرد. البته در مورد استفاده از این کپسول باید نکات مهم را در نظر داشت و به  تعارض های دارویی نیز توجه کرد. مثلا بیماران با مشکل قلبی به دلیل داشتن زنجبیل در این قرص باید زیر نظر پزشک این دارو را مصرف کنند. همینطور مصرف همزمان این دارو با انتی بیوتیک ها نیز باید با ملاحظات لازم صورت گیرد.

قرص آوودین  فقط با تجویز پزشک

 در این مقاله به بیان تاثیر قرص آوودین برای دیسک کمر با ترکیباتی از جمله آووکادو، عصاره سویا، عصاره زنجبیل، و ویتامین D3، پرداختیم. این قرص به تقویت استخوان‌ها و مفاصل کمک می‌کنند و می‌توانند در درمان و پیشگیری از دیسک کمر مؤثر باشند. همچنین، اشاره به این نکته که مصرف قرص آوودین باید همراه با تغییر در سبک زندگی و ورزش‌های تقویت کننده دیسک باشد، بسیار مهم است. این تغییرات در سبک زندگی می‌توانند به تسریع فرآیند بهبودی و کاهش عوارض مرتبط با دیسک کمر کمک کنند.

سوالات متداول در باره قرص آوودین برای دیسک کمر

آیا قرص آوودین مسکن است؟

بله، قرص آوودین به دلیل داشتن ویژگی‌های ضد التهابی خود، می‌تواند به عنوان تسکین دهنده‌ی درد و بهبود دهنده‌ی التهابات عمل کند.

آیا قرص آوودین برای دردهای عضلانی هم کاربرد دارد؟

قرص آوودین، به خصوص در افرادی که به طور معمول با فعالیت‌های روزمره یا کاری که نیاز به استفاده از عضلات دارند، موثر است.

آیا قرص آوودین بر روی سیاتیک نیز تاثیری دارد؟

با توجه به خواص ضد التهابی قرص آوودین، مصرف آنبه تسکین درد و علائم مرتبط با سیاتیک منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *