زانو درد, مقالات

قرص زانو درد خارجی | از نحوه تامین تا مقایسه با قرص ایرانی

قرص زانو درد خارجی | شفاکاران

قرص زانو درد خارجی و ایرانی چه تفاوتی با هم دارند؟ آیا میزان تاثیر گذاری در مقایسه داروهای خارجی از ایرانی بیشتر است؟ حتما برای شما هم پیش آمده در مورد قیمت قرص خارجی در مقایسه با نوع ایرانی آن شنیده باشید. زانوها به شما امکان حرکت می‌دهند. اما وقتی زانوهایتان درد می‌گیرند، حتی راه رفتن ساده هم می‌تواند دشوار باشد. پس به دنبال راهی برای تسکین درد خود می‌گردید. قرص‌های  زانو درد خارجی یا ایرانی یکی از راه‌های رایج برای درمان زانو درد هستند. اما در صورت انتخاب قرص خارجی تفاوت با قرص ایرانی زانو درد در چیست؟ وجود چنین چالش‌هایی در انتخاب دارو ما را بر آن داشت تا در سایت شفاکاران به بررسی همه جانبه قرص‌های زانو درد خارجی و ایرانی بپردازیم.

قرص‌ زانو درد خارجی و تفاوت با قرص ایرانی

تفاوت اصلی قرص‌های خارجی زانو با قرص‌های ایرانی در میزان اثرگذاری آن است. به نظر می‌رسد کیفیت قرص‌های خارجی بهتر از نوع ایرانی آن است. از نظر ظاهر و بسته بندی داروهای خارجی شکیل‌تر هستند و مواد افزودنی موجود در آنها به نسبت متفاوت است. زیرا با توجه به موقعیت جغرافیایی محل تولید دارو، قوانین کشورها محدودیت‌هایی در تولید وجود دارد. به عنوان مثال در کشورهای اروپایی در برخی از قرص‌های مکمل زانو درد از ژلاتین حیواناتی مانند خوک استفاده می‌شود که در ایران چنین ماده‌ای محدودیت دارد. با این حال زمانی که نوع ماده فعال و دوز موجود در دارو یکسان باشد، برای اکثر افراد هیچ تفاوتی بین کیفیت قرص‌های خارجی و ایرانی در مراحل تولید دارو وجود ندارد. در واقع ماده فعال و مواد تشکیل دهنده دارو مهم تر از برند آن است.

میزان تاثیر گذاری در مقایسه قرص خارجی با قرص ایرانی

تصاویری از قرص زانو درد خارجی | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

اگر بخواهیم از تعصبات بگذریم تا به حال بارها به گوشمان خورده چرا با وجود اینکه مواد اولیه داروهای ایرانی و خارجی یکی است اما داروی ایرانی از نظر کیفیت ضعیف تر است؟ ما نمی‌توانیم به طور دقیق ارزیابی کنیم که کیفیت داروهای ایرانی چقدر است. چون کیفیت دارای دو بعد است یکی از بعدها مربوط به انتظار مصرف‌کننده دارو و بعد دیگر مربوط به کیفیت درک شده دارو است. همین مسئله بر رتبه بندی و میزان تاثیرگذاری در مقایسه نسخه خارجی دارو  با نوع ایرانی آن تاثیر دارد. در ایران استانداردهای لازم و موجود در دنیا برای کیفیت دارو رعایت می‌شود.  بسیاری از داروهای ایرانی کیفیت خوبی  دارند و در کشورهای خارجی مورد تایید هستند.

با این حال کاستی‌هایی نیز دیده می‌شود که یکی از دلایل برجسته و دخیل در پایین آوردن کیفیت قرص ایرانی در مقایسه با قرص خارجی زانو درد، اعمال کردن تحریم‌ توسط کشورهای خارجی است. نکته حائز اهمیت دیگر در میزان تاثیر گذاری و مقایسه داروها این است که در بسیاری از موارد داروهای ایرانی و خارجی تفاوتی ندارد. اما برای بیماری‌های نادر، گاهی داروی ایرانی تاثیر چندانی ندارد و نیاز به نوع خارجی دارو است و این قرص ها را بهترین قرص برای زانو درد می‌دانند. دلیل تاکید وزارت بهداشت بر بالا بردن کیفیت قرص ایرانی و انواع داروی تولید داخل حساس بودن روی میزان در دسترس بودن دارو است. چون در صورت خودکفایی در تولید دارو نگرانی در این باره برطرف خواهد شد.

نحوه تامین قرص خارجی، تهیه و واردات داروهای خارجی به ایران

مصرف بالای دارو در ایران باعث شد‌ه تا تامین داروی مورد نیاز مردم کار نسبتا مشکلی باشد. در چند سال اخیر، هر سال وضعیت متفاوتی برای واردکنندگان دارو رقم می‌خورد. ترجیح وزارت بهداشت، حمایت از تولیدکنندگان داخلی است؛ اما نیاز ایران به واردات بسیاری از داروها، همچنان غیرقابل انکار است. کمبود دارو می‌تواند سلامت بیماران را به خطر انداخته و خانواده‌های بیماران را با مشکلات زیادی در تهیه و تامین انواع دارو مواجه کند.  در این مقاله از سایت شفاکاران مراحل وارد کرد‌‌ن دارو و نحوه تامین قرص خارجی شامل موارد زیر است:

 • پیدا کردن شرکت‌های تولیدکننده معتبر خارجی
 • مذاکرات و دریافت نمونه دارو
 • بررسی کیفیت و اعتبار شرکت خارجی و تحقیق کامل
 • تنظیم و عقد قرارداد حقوقی درباره نحوه پرداخت و تعهدات طرفین
 • پیش فاکتور ارسال کالا درباره قیمت و نوع دارو
 • دریافت مجوزهای واردات دارو
 • انتقال مبلغ خرید دارو به حساب شرکت خارجی
 • انتخاب روش حمل و نقل و ارسال محموله دارویی
 • تخمین هزینه‌ها برای رسید‌ن به هدف قیمت منصفانه
 • ترخیص کالا از گمرک و ورود محموله به ایران

قیمت قرص خارجی در مقایسه با قرص ایرانی، کدام یک به صرفه‌تر است؟

 اغلب شنیده‌ایم داروی ایرانی به مراتب ارزان‌تر از مشابه خارجی است. البته اگر از نزدیک بررسی کنیم این طور نیست. در کشور ما، صنعت به معنای کامل وجود دارد اما متاسفانه در تهیه ماده اولیه در داخل، هنوز با مشکل روبه‌رو هستیم و نمی‌توانیم همه مواد اولیه دارو را از داخل کشور تامین کنیم. روند تولید داروها به گونه ای است که در آن علاوه بر مواد اولیه، از مواد چسباننده، بازکننده، افزودنی هم استفاده می‌شود که این مواد در کیفیت نهایی دارو، اثر بسیار زیادی دارند.

اگر هرکدام از این مواد، کیفیت لازم را نداشته باشند، محصول نهایی، از کیفیت استاندارد بهره‌مند نخواهد بود. ناگفته پیداست به دلیل هزینه گزاف وارد کردن مواد اولیه و هزینه تولید داخل ایران باید با قیمت بسیار بالا در بازار عرضه شود، که این اختلاف قیمت برای داروی مشابه خارجی اصلا قابل قبول نیست. به طور کلی قیمت یکی از مهمترین تفاوت بین قرص خارجی در مقایسه با قرص ایرانی  است. در واقع قرص‌های خارجی با قیمتی به مراتب بالاتر از قرص‌های ایرانی به فروش می‌رسند و این موضوع می‌تواند خریداران را به خرید نمونه‌های داخلی ترغیب کند. در ادامه چند نمونه قرص  زانو درد خارجی را معرفی می‌کنیم.

معرفی قرص‌ خارجی زانو درد، حاوی بهترین ترکیبات موثر برای رفع درد زانو

تا این قسمت از مقاله با تفاوت قرص ایرانی و خارجی، نحوه تامین قرص خارجی و میزان در دسترس بودن آن آشنا شدیم. در ادامه قصد داریم چند نمونه قرص خارجی زانو درد و اثربخشی زانوبند زاپیامکس را برای زانو توضیح دهیم.

بیشتر بخوانید: بهترین قرص برای درمان روماتیسم مفصلی

 • قرص تریپل فلکس نیچرمید triple flex ؛ بهترین قرص عارضه زانو

یک کپسول حاوی سه ترکیب موثر برای حمایت از مفاصل و استخوان است. گلوکزامین ماده‌ای مهم برای تولید تاندون، غضروف و مایع مفصلی است که بیشتر برای بیماران مبتلا به آرتروز توصیه می‌شود. کندروئیتین نیز نقش مهمی در ساختار محکم کردن بافت‌های مفصلی دارد. به علاوه متیل سولفونیل متان (MSM) به کاهش دردهای استخوانی و مفصلی در بیماران آرتروزیتیک کمک می‌کند. قرص تریپل فلکس همه این مواد را در یک کپسول ترکیب می‌کند و برای کاهش دردهای مفصلی و استخوانی، به ویژه در بیماران مبتلا به آرتروز مفید است.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان مصرف قرص فست ران

 • قرص ویتامین فلکس اگین FlexAgain؛  قرص خارجی ساییدگی زانو

این قرص مکملی فوق العاده برای درد مفاصل محسوب می‌شود که تنها با استفاده از دوزهای بهینه از مواد طبیعی ساخته شد‌‌‌ه است. مزایای سلامتی ثابت شده‌ای مانند درمان درد مفاصل و تقویت سلامت مفاصل را ارائه می‌دهد. ترکیبات آن شامل اسیدهای چرب امگا ۳ است که توسط ویتامین D، ویتامین K، زنجبیل، گلوکزامین، کندرویتین پشتیبانی می‌شود. ثابت شد‌ه که اسیدهای چرب امگا ۳ مفاصل را روان، رشد بافت همبند را تقویت و باعث تسکین درد آرتریت می‌شود. مکمل‌های زردچوبه، رسوراترول و اسید بوسولیک همگی آنتی‌اکسیدان‌ها و التهاب‌هایی هستند که می‌توانند درد مفاصل را کاهش داد‌ه و از مفاصل و غضروف در برابر آسیب‌های بیشتر محافظت کنند.

تصویر آزمایشگاه تولید قرص زانو درد خارجی | شفاکاران

استفاده از زانوبند زاپیامکس در کنار مصرف قرص 

زانوبند زاپیامکس، برای درمان انواع درد و التهاب زانو، مناسب است. این زانوبند، همچنین به بهبود عملکرد ورزشی و کاهش خطر آسیب دیدگی کمک می‌کند. زانوبند زاپیامکس، یک محصول جدید و نوآورانه بود‌ه که برای درمان درد و التهاب زانو طراحی شد‌ه است. این زانوبند، از فناوری‌‌های پیشرفته‌ای مانند امواج مادون قرمز، التراسوند، و الکتروتراپی استفاده می‌کند تا درد و التهاب زانو را کاهش دهد. امواج مادون قرمز زانوبند زاپیامکس به تحریک گردش خون و بهبود خون‌رسانی به بافت‌‌های آسیب‌دید‌ه کمک می‌نمایند. التراسوند، به کاهش التهاب و تورم و الکتروتراپی، به تحریک عضلات و بهبود عملکرد آنها کمک می‌کند. اگر از درد و التهاب زانو رنج می‌برید، استفاده از زانوبند زاپیامکس بعد از خورد‌ن قرص زانو درد خارجی، یک پیشنهاد ویژه برای شما است. این زانوبند، به شما کمک می‌کند تا درد خود را کاهش دهید و عملکرد زانوهای خود را بهبود بخشید.

پرسش‌های پرتکرار در زمینه قرص زانو درد خارجی

مواد اولیه تولید دارو برای ایران از کجا تامین می‌‌شود؟

عمدتا از کشور چین و هند مواد اولیه تولید دارو وارد می‌شود.

قرص زانو درد خارجی مخصوص ساییدگی کدام قرص است؟

قرص فلکس اگین، FlexAgain

زانوبند زاپیامکس چه تاثیری در بهبود زانو دارد؟ این زانوبند گردش خون را در زانو افزایش داد‌ه و باعث بهبود بافت های آسیب دید‌ه می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *