زانو درد, مقالات

 درمان زانودرد با زردچوبه | مراقبت آسان از زانو در خانه

 درمان زانودرد با زردچوبه | شفاکاران

درمان زانودرد با زردچوبه  یکی از راه های درمانی است که شاید در اولین قدم برای دردمان درد زانو توصیه شود. خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زردچوبه به عنوان یک مکمل غذایی موجود است. این ماده غذایی ممکن است شرایط سلامتی متعددی از جمله زانو درد و آرتروز را برطرف کند. کارشناسان می‌گویند که شواهد روشنی وجود دارد که نشان می‌دهد ماده فعال موجود در زردچوبه ممکن است فواید سلامتی داشته باشد. در این مطلب از فروشگاه  لوازم پزشکی شفاکاران به درمان زانو درد با زردچوبه می‌پردازیم.

زردچوبه و تسکین درد زانو

دلیل دقیق اثر ضد التهابی  درمان زانودرد با زردچوبه در حال حاضر به طور کامل شناخته نشده است، اما یک فرضیه این است که اثرات ضد التهابی آن به دلیل مهار سیگنال های پیش التهابی مانند پروستاگلاندین ها است. زردچوبه همچنین سیگنال‌دهی پروتئین NF-kB را تغییر می‌دهد، که نقش کلیدی در تنظیم پاسخ‌های ایمنی ایفا می‌کند و مشکلات تنظیمی مربوط به NF-kB با بیماری‌های التهابی مرتبط است. علاوه بر این، زردچوبه سیتوکین های پیش التهابی مانند تولید اینترلوکین و فسفولیپاز A2 و فعالیت ۵-LOX را تغییر می دهد.

برای زانو درد درمان‌هایی مانند ورزش، کاهش وزن و مسکن‌ها همیشه موثر نیستند. بیماران مبتلا به درد زانو به دنبال جایگزین‌های غذایی یا طبیعی برای داروهای ضد التهابی هستند. پژوهش‌هایی با موضوعیت، زردچوبه تسکین دهنده زانو درد به خصوص آرتروز در دسترس است که میزان اهمیت این ماده غذایی را به ما نشان می‌دهد.

کورکومین، ترکیبی که حدود ۵ درصد از ادویه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص سلامتی است که شامل موارد زیر است:

  1. آنتی اکسیدان
  2. ضد التهاب
  3. ضد سرطان
  4. ضد دیابت
  5. ضد حساسیت
  6. ضد درماتوفیت
  7. محافظ کبد
  8. محافظت کننده عصبی

قرص زردچوبه برای درد مفاصل زانو یکی از پرطرفدارترین قرص‌های مسکن و ضد درد گیاهی برای درد مفاصل است. می‌توان از آن به جای مسکن‌های شیمیایی استفاده کرد. زردچوبه به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می‌کند. درواقع این کار را با توانایی خود در مهار آنزیم‌های دردناک خاص در بدن انجام می‌دهد. شبیه به مکانیسم عمل برخی از مسکن‌های بدون نسخه است.

بیشتر بخوانید: درمان قطعی زانو درد با طب سنتی

زردچوبه چگونه علائم آرتروز را بهبود می بخشد؟

 درمان زانودرد با زردچوبه | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

دلیل دقیق اثر ضد التهابی زردچوبه در حال حاضر به طور کامل شناخته نشده است، اما یک فرضیه این است که اثرات ضد التهابی آن به دلیل مهار سیگنال های پیش التهابی مانند پروستاگلاندین ها است. زردچوبه همچنین سیگنال‌دهی پروتئین NF-kB را تغییر می‌دهد، که نقش کلیدی در تنظیم پاسخ‌های ایمنی و کاهش زانو درد  ایفا می‌کند و مشکلات تنظیمی مربوط به NF-kB با بیماری‌های التهابی مرتبط است. علاوه بر این، زردچوبه سیتوکین های پیش التهابی مانند تولید اینترلوکین و فسفولیپاز A2 و فعالیت ۵-LOX را تغییر می دهد.

درمان آرتروز با زردچوبه

آرتروز شایع‌ترین اختلال مفصلی است و زانوها اغلب اولین مفاصلی هستند که تحت تأثیر این بیماری قرار می‌گیرند. التهاب علامت اصلی آرتروز که منجر به ساییدگی، پارگی تاندون، تورم و سفتی مفاصل می‌شود. کورکومین که ماده فعال زردچوبه است، دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. به همین دلیل، اغلب به عنوان مکمل توسط بسیاری از افراد برای کمک به علائم مفصلی استفاده می‌شود.

مقایسه زردچوبه با دارو

یک مطالعه‌ در خصوص زردچوبه در منبع معتبر در مجله پزشکی Trials منتشر شد. این تحقیق اثربخشی زردچوبه را با یک داروی ضد التهابی به نام دیکلوفناک مقایسه کرد.

در این آزمایش به ۱۳۹ بیمار مبتلا به زانو درد یک کپسول ۵۰۰ میلی گرمی کورکومین سه بار در روز دادند. عده‌ای قرص ۵۰ میلی گرمی دیکلوفناک را برای درمان دو بار در روز دریافت می‌کنند. دانشمندان دریافتند که هر دو گروه تسکین درد قابل توجهی را تجربه کردند.

کورکومین اثربخشی مشابه دیکلوفناک دارد اما تحمل بهتری را در بین بیماران مبتلا به زانو درد نشان داد. نویسندگان مطالعه نوشتند که قرص زردچوبه برای درد مفاصل زانو می‌تواند یک گزینه درمانی جایگزین در بیماران مبتلا به آرتروز زانو باشد.

ویژگی درمانگری زردچوبه

درمان زانودرد با زردچوبه، به‌ویژه ماده مغذی گیاهی کورکومین، فواید بسیاری برای سلامتی دارد و تحقیقات نشان می‌دهد که این ماده دارای طیف وسیعی از خواص مفید است. بنابراین قطعا ترکیب زردچوبه در وعده‌های غذایی به عنوان بخشی از یک برنامه کلی سبک زندگی سالم ایده‌آل خواهد بود. همچنین بهترین درمان خانگی زانو درد محسوب می‌شود. زردچوبه را می‌توان به عنوان مکمل، چای یا در وعده‌های غذایی به رژیم اضافه کرد.

عصاره زردچوبه نسبت به پودر زردچوبه مقادیر بیشتری کورکومین دارد. به همین دلیل متخصصان عصاره‌ها را برای استفاده درمانی مانند بهبود درد مفاصل توصیه کردند. همچنین از خمیر زردچوبه می‌توان برای کاهش التهاب و درد استفاده کرد. طرز تهیه خمیر زردچوبه برای درد مفاصل زانو به شرح زیر است:

برای تهیه این خمیر، کمی پودر زردچوبه را با نصف قاشق چایخوری آب لیمو و کمی آرد ترکیب کنید. این خمیر را می‌توانید به صورت موضعی روی مفاصل آسیب‌دیده قرار دهید. سپس روی آن را با گاز و پانسمان بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه نگه دارید.

بیشتر بدانید: درمان زانو درد

خطرات در  درمان زانودرد با زردچوبه

داروهای گیاهی اغلب با ادعاهای غیر قابل اثبات در مورد خواص درمانی آنها تبلیغ می شوند و به عنوان درمان یا درمان بدون تحقیقات کافی یا قابل اعتماد در مورد ایمنی یا اثربخشی آنها فروخته می شوند.

برخی از مطالعات نشان داده است که بیمارانی که دوزهای بالایی از کورکومین مصرف می کنند، حالت تهوع و اسهال را گزارش می دهند. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد دوزهای بالای کورکومین بر متابولیسم آهن اثر می‌گذارد و از طریق کیل کردن آهن و سرکوب پروتئین هپسیدین، یک هورمون پپتیدی اسید آمینه که مانع ورود آهن به گردش خون می‌شود، می‌شود که ممکن است منجر به کمبود آهن در برخی بیماران شود. با این حال، دوزهای کمکی برای کمک به علائم آرتروز معمولاً کمتر از ۲۰۰۰ میلی گرم در روز است که مشخص نیست عوارض جانبی جانبی را نشان دهد.

 درمان زانودرد با زردچوبه | شفاکاران

زردچوبه ادویه ای ارزان که معجزه می‌کند

یافته‌های مطالعات نشان می‌دهد که مصرف مداوم زردچوبه به تسکین درد با حداقل عوارض جانبی می‌انجامد. خواص ضد التهاب زردچوبه و تاثیرگذاری خوب این گیاه برای تسکین دردهای مفصلی زیاد است. به همین دلیل کارشناسان طب سنتی مصرف این گیاه را به افرادی که دچار درد زانو هستند توصیه می‌کنند.

اگر شما از آرتروز زانو رنج می‌برید، بررسی مکمل‌های زردچوبه یا افزودن ادویه به مقدار کافی به غذاهایتان می‌تواند گام مثبتی برای تسکین درد باشد. اگر می‌خواهید از زردچوبه برای درمان درد مفاصل استفاده کنید با پزشک خود مشورت کنید. سپس از عدم تداخل با سایر داروها اطمینان حاصل کنید. برای پیشگیری از تداخلات بهتر است از ابزارهای تکنولوزیک استفاده کنید. زانوبند زاپیامکس یکی از  محصولات پرطرفدار تکنولوزیک به شمار می رود.

سوالات متداول در خصوص  درمان زانودرد با زردچوبه

چگونه  درمان زانودرد با زردچوبه عملی می شود؟

زردچوبه ممکن است راه حلی برای آرتروز زانو درد باشد. یک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم زردچوبه به مدت ۱۲ هفته ممکن است باعث تسکین آن شود. زردچوبه حاوی خواص مفید بسیاری است

چه مدت طول می کشد تا زردچوبه برای درد مفاصل شروع به کار کند؟

این موضوع می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. با این حال، معمولاً باید انتظار داشته باشید که پس از مصرف روزانه، در حدود ۴ تا ۸ هفته متوجه بهبودی شوید. در مورد مکمل های زردچوبه، شات های زردچوبه خام ما انتخاب ایده آلی هستندبرای تسکین درد زانو ادویه یا عصاره زردچوبه بهتر است؟

هر دو مورد برای زانو درد مناسب هستند. اما عصاره زردچوبه نسبت به پودر زردچوبه استفاده مقادیر بیشتری کورکومین دارد که برای کاهش التهاب و بهبود مفاصل مناسب است.

نحوه تاثیرگذاری زردچوبه بر دردهای زانو چگونه است؟

زردچوبه با مهار آنزیم‌های دردناک بدن مکانیسمی همچون داروهای مسکن دارد و به این صورت درد زانو را کاهش می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *