زانو درد, مقالات

درمان زانو درد با نمک؛ هرچه بگندد نمکش می‌زنند

درمان زانو درد با نمک | شفاکاران

‌.درمان زانو درد با نمک از‌جمله روش‌های کم‌دردسر درمانی است که به‌راحتی می‌توان آن را در منزل انجام داد. خلاصی از درد‌های حاد زانو با همین ماده خوراکی امکان‌پذیر است. باید آن را چگونه استفاده کنیم؟ دما و مقدار آن به چه اندازه باشد؟ مزایای درمان با این روش چیست؟ آیا امکان وجود عوارض پس از استفاده از این شیوه وجود دارد؟

یافتن پاسخ مناسب برای این سوالات و سایر پرسش‌هایی که در این باره در ذهن دارید با مطالعه متن حاضر که توسط شفاکاران تهیه شده است امکان‌پذیر است. برای اطلاعات بیشتر در ‌مورد این شیوه و بهره‌مندی از مزایای آن همراه ما باشید.

درمان زانو درد با نمک چگونه است؟

انتخاب نمک برای درمان زانو‌درد یک گزینه آسان ودر ‌دسترس است. نمک خاصیت تسکین‌دهندگی دارد و همین باعث شده است که به‌عنوان یک مسکن مانند مکمل‌های حاوی منیزیم و سولفات از آن برای درمان زانو‌درد و کاهش درد آن استفاده کرد. برای استفاده از این شیوه بهتر است طبق نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد عمل کنید.

 • برای کارایی و قدرت تسکین‌دهندگی بیشتر هنگامی که قصد دارید به حمام بروید برای درمان زانو درد با نمک از روش نمک خیساندنی استفاده کنید.
 • وان حمام را با آب نسبتا گرم پر کنید و به‌اندازه یک فنجان نمک به آن اضافه کنید.
 • می‌توانید از روغن‌های مفید برای پوست و درمان درد زانو نیز استفاده کنید. روغن نعنا و کندر بهترین گزینه هستند.
 • حدود ۲۰ تا ۳۹ دقیقه پا‌های خود را به گونه‌ای که زانو‌هایتان کاملا داخل آب قرار بگیرند داخل وان قرار دهید.
 • در این مدت‌زمان می‌توانید داخل وان دراز کشیده و استراحت کنید؛ زیرا نمک درمانی به شیوه خیساندن آن برای کل بدن مفید است و باعث بهبود گردش خون در بدن می‌شود.
 • می‌توانید هر روز از این روش استفاده کنید تا درمان زانو درد با نمک برای شما اتفاق بیفتد.

انجام آسان این شیوه درمانی برای زانو‌درد باعث شده است که پس از گذراندن روز‌های پر‌مشغله که پا‌های شما به‌شدت خسته شده است بتوانید به‌راحتی و در مدت‌زمان کوتاهی این روش را انجام دهید.

درمان ورم زانو با نمک

درمان زانو درد با نمک | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

نمک ماده‌ای معجزه‌آسا است. اگر در ناحیه زانوی خود درد، تورم و التهاب مشاهده می‌کنید، به‌راحتی و با استفاده از این ماده معجزه‌آسا می‌توانید مقدار زیادی از عارضه‌های این ناحیه را درمان کنید. روش درمان ورم زانو با نمک به این صورت است:

 • به‌اندازه ۳ فنجان از نمک حاوی منیزیم را در مقداری آب با دمای گرم و نسبتا داغ بیفزایید.
 • یک عدد پارچه تمیز تهیه کنید. هنگامی‌که نمک کاملا در آب حل شد پارچه را در آب‌نمک بخیسانید.
 • حالا پارچه را روی محل آسیب‌دیده زانوی خود به‌مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید.
 • زانو را ماساژ دهید یا تمریناتی که بهتر است هنگام درمان ورم زانو با نمک انجام دهید را اجرا کنید.

انجام تمرین هنگام درمان ورم یا درمان زانو درد با نمک به بهبود سریع‌تر آن کمک می‌کند. برای این کار نیازی به انجام تمرینات دشوار نیست. شما با ماساژ این ناحیه توسط دست خود یا خم و صاف‌کردن اصولی می‌توانید به بهبود ورم و درد کمک کنید.

روشی دیگر براد درمان با نمک

یک روش دیگر برای درمان ورم زانو با نمک بیان شده است که در آن نیازی به استفاده از آب برای خیساندن نمک نیست و برای استفاده از این روش به مکان خاصی نیاز نخواهید داشت. در این روش کیسه نمک منیزیم‌دار را درون یک تابه اندکی حرارت دهید تا گرم شود؛ نباید گرما به اندازه‌ای برسد که باعث سوختگی پوست شود. کیسه نمک را بردارید و آن را روی زانوی آسیب‌دیده قرار دهید. گرمای نمک به درمان این عارضه کمک می‌کند. البته در این میان بهترین پماد برای ورم زانو نیز می تواند گزینه ای در کنار این درمان باشد.

انجام روش دوم شاید برای شما آسان‌تر باشد، اما به‌اندازه روش اول کار‌آمد نخواهد بود و فقط به بهبود مقداری از درد و تورم کمک می‌کند. شاید بتوان این روش را برای اثر‌گذاری بیشتر در کنار شیوه‌ای که ابتدا گفته شد انجام داد تا نتیجه سریع‌تر حاصل شود.

برای استفاده از این ۲ روش نیازی نیست که حتما پس از ابتلا ‌به عوارض ناحیه زانو اقدام به درمان کنید، بلکه می‌توانید پیش ‌از ابتلا به این عارضه‌ها، روزانه پیش از حمام نیم ساعت در وان نمک قرار بگیرید. این‌کار باعث تسکین بسیاری از درد‌هایتان و آرام‌شدن شما می‌شود. خستگی‌های روزانه خود را با نیم ساعت استراحت در وان نمک خیسانده‌شده فراموش کنید.

مزایای درمان درد زانو با نمک

نمک ماده‌ای طبیعی است که فواید زیادی برای درمان بیماری‌های مفاصل و استخوان‌ها دارد. برخی از مزایای استفاده از روش درمان زانو درد با نمک به شرح زیر است.

 • از آنجا‌که نمک حاوی میزان سولفات و کلسیم زیادی است به تسکین درد کمک می‌کند.
 • استفاده از روش نمک درمانی می‌تواند منجر‌به خارج‌شدن برخی سموم از بدن شما شود.
 •  تسکین درد و تورم زانو برای درد و گرفتگی سایر اعضای بدن
 • گرفتگی و خستگی ناحیه پا و زانو را رفع می‌کند.
 • استفاده از آن راحت است

درمان با نمک ومزایای دیگر

 • برای درمان زانو درد با نمک نیاز به پرداخت هزینه‌های زیاد نیست و با کمترین هزینه می‌توان این عارضه را درمان کرد.
 • اگر از روش درمان زانو درد با نمک استفاده کنید نیاز شما به استفاده از دارو‌های شیمیایی برطرف می‌شود.
 • با قرار‌گیری در وان نمک میکروب و باکتری‌های مضر  به‌طور کامل پاک خواهند شد.

درمان زانودرد با طب سنتی

برای این‌که از مزایای روش درمان زانو درد با نمک به عنوان درمان زانو درد با طب سنتی برخوردار شوید فقط کافی است که طبق دستور گفته‌شده هر روز زانوهایتان را در نمک حل‌شده در آب گرم قرار دهید. با‌توجه به میزان درد و تورم زانو طول دوره درمان متفاوت خواهد بود و در‌صورت تداوم بیماری و عارضه کاملا رفع خواهد شد.

زانوبند زاپیامکس نسبت‌به محصولات مشابه موجود در بازار یکی از بهترین مدل‌های این محصول است. شما می‌توانید پس از استفاده از روش درمان زانو درد با نمک از آن استفاده کنید. روش استفاده از آن چگونه و در چه زمانی است؟

طبق دستور گفته‌شده برای درمان زانو درد با نمک، پای خود را کاملا خشک کنید. حالا زانوبند زاپیامکس را دور قسمت آسیب‌دیده که در آن درد احساس می‌کنید بپیچید. این محصول را به برق متصل کنید تا حدود نیم ساعت پای شما را گرم کند. استفاده از این محصول نتیجه‌گیری از روش ذکر‌شده را در مدت‌زمان کمتر و با کیفیت بیشتر میسر می‌سازد.

برای استفاده از این نوع زانوبند باید آن را به برق متصل کنید زیرا توسط پیشرفته‌ترین فناوری‌های تولید محصولات پزشکی ساخته شده است. این محصول پس از متصل‌شدن به برق از طریق ارسال امواج اولتراسوند و مادون قرمز به استخوان‌ها و ماهیچه‌ها درد‌های ناحیه زانو را کاهش می‌دهد. در‌ صورت استفاده مداوم از این محصول علاوه‌بر تسکین درد ممکن است برخی بیماری‌های این ناحیه نیز درمان ‌شوند.البته درمورد برخی عارضه ها مثل آرتروز درمان جدید آرتروز زانو امروزه در میان بیماران محبوبیت خوبی پیدا کرده که به معرفی آن می پردازیم.

مزایای دیگر زانوبند زاپیامکس

درمان زانو درد با نمک و زاپیامکس | شفاکاران

زانوبند زاپیامکس به‌دلیل ایجاد گرما و ارسال آن به ماهیچه‌ها و استخوان‌ها باعث افزایش جریان خون در این ناحیه می‌شود که منجر به درمان گرفتگی، رگ‌به‌رگ شدن و مشکلاتی از این قبیل می شود. بهره‌مندی از فواید این محصول در‌صورتی امکان‌پذیر است که ۲ مرتبه در شبانه روز و هر بار به مدت نیم ساعت از آن استفاده کنید.

استفاده از زانوبند و نمک، ۲ روش متفاوت و فاقد عوارض برای بیماری‌های ناحیه زانو هستند؛ اما این موضوع باعث تداخل آن‌ها نشده و در کنار یکدیگر نیز می‌توان از آن‌ها برای نتیجه‌گیری بهتر استفاده کرد. فقط کافی است که هر کدام را طبق دستور استاندارد تعیین‌شده انجام دهید. قیمت زانو بند زاپیامکس نسبت به فواید و تاثیر‌گذاری آن کاملا مناسب است و این مورد دست شما را برای خرید باز‌تر می‌کند. نظرات درمورد زانوبند زاپیامکس نیز قابل تامل است.

سخن پایانی

درمان زانو درد با نمک یکی از روش‌های کم‌هزینه و بدون عوارض است که به‌راحتی می‌توانید در منزل آن را انجام دهید. نمک ماده‌ای معجزه‌آسا برای بهبود عارضه‌های مفاصل و استخوان‌ها با شدت خفیف تا حاد است. شیوه صحیح استفاده از این روش اهمیت زیادی دارد.  همین باعث شد‌ه است که ما در متن  به بیان نحوه انجام این روش درمانی برای درد و تورم، مزایای استفاده از آن و استفاده از زانوبند  در کنار انجام آن که به شما در نتیجه‌گیری سریع‌تر کمک می‌کند بپردازیم. با مطالعه دقیق می‌توانید، درد، سفتی، تورم و رگ‌به‌رگ شد‌ن را به‌راحتـی از طریق روش‌هایی که بیان شد‌ه است درمان کنید.

سوالات در زمینه درمان زانو درد با نمک

آیا درمان زانو درد با نمک امکان‌پذیر است؟

بله؛ مقداری نمک را در آب گرم حل کنید و زانو‌هایتان را به‌مدت نیم ساعت داخل آن بگذارید. این کار را هر روز انجام دهید تا درد کاملا بهبود پیدا کند.

مزایای استفاده از نمک برای زانو چیست؟

سفتی، تورم، درد و رگ‌به‌رگ شدن را تا حدودی درمان می‌کند. اگر از روش نمک درمانی هر روز و طبق دستور گفته‌شده استفاده کنید منجر‌به بهبودی کامل می‌شود.

آیا استفاده از زانوبند زاپیامکس در کنار روش نمک درمانی اثر‌گذار است؟

بله؛ از آنجا‌که این نوع زانوبند گرما تولید می‌کند و خود یکی از راه‌های درمان درد این ناحیه به شمار می‌رود، می‌توان با استفاده از هر ۲ روش در طول روز سریع‌تر به نتیجه دلخواه رسید.

1 نظر در “درمان زانو درد با نمک؛ هرچه بگندد نمکش می‌زنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *