زانو درد, مقالات

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی؛ رهایی از و درمان

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی چه فوایدی دارد؟ طب سنتی معمولا در بسیاری از بیماری ها، راهکارهای خوبی ارائه می دهد. اما برخی از روش های درمانی طب سنتی در زمان طولانی تری اثر خواهند داشت. به عبارت دیگر بیمار باید مدت زمانی را به مصرف دارو و رژیم غذایی ادامه دهد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. در مورد درمان زانو درد نیز طب سنتی روش هایی دارد اما چه اندازه درمان طب سنتی موثر خواهد بود؟ آیا طب سنتی کافی است یا باید در کنار طب نوین این روش درمانی را دنبال کرد؟ ما در این مقاله به بررسی درمان قطعی زانو درد با طب سنتی خواهیم پرداخت. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

چگونه برای درمان زانو به طب سنتی اعتماد کنیم؟

زانو درد علت متعددی دارد و عوارض آن برای همه افراد یکسان نیست. اما اگر شدت درد بیمار خفیف تا متوسط باشد، درمان آن در منزل ممکن خواهد بود. برای مثال زانو درد به علت آرتریت یا پیچ خوردگی با التهاب همراه است اما می توان با روش هایی در خانه از درد زانو کم کرد. دردهای خفیف، بدون نیاز به پزشک قابل کنترل هستند. اما اگر شدت درد زیاد باشد نشان از یک آسیب دیدگی جدی بوده و باید حتما به پزشک مراجعه شود. روش طب سنتی برای درمان بیماری معمولا به صورت ریشه ای بوده و از اصلاح مزاج آغاز می شود. در مورد درمان قطعی زانو درد با طب سنتی باید بگوییم که تا اندازه ای می تواند حرف درستی باشد. اما درمان کامل و از بین رفتن درد با این روش بستگی به عوامل مختلفی دارد.

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی؛ استفاده همگانی یا اختصاصی

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

روش هایی که طب سنتی برای بیماران به کار می برد متفاوت است. برای شروع باید بدانید که بدن شما به کدام روش بهتر پاسخ می دهد. به صورت کلی درمان با طب سنتی عوارض جانبی کمتری از داروهای شیمیایی دارد. اما همانطور که گفته شد طول درمان با طب سنتی طولانی تر است. استفاده از گیاهان دارویی، عرقیات گیاهی، برنامه غذایی ویژه، روغن های مالشی و… از جمله رایج ترین روش های درمان با طب سنتی به حساب می آید. البته متخصصان طب سنتی درمان را از چند جهت انجام می دهند و به بیمارانی که درگیر زانو درد هستند مواردی را توصیه می کنند

درمان‌های ساده اما کاربردی

کاهش وزن: عوامل ایجاد کننده زانو درد متعدد هستند اما افزایش وزن و چاقی می تواند بر شدت عارضه بیافزاید. بنابراین اولین توصیه طب سنتی به افراد دارای زانو درد پایین آوردن وزن و رسیدن به تناسب اندام است. بنابراین همزمان که از داروهای گیاهی استفاده می کنید، از خوردن غذاهای ناسالم دوری کرده و ورزش های سبک مانند پیاده روی انجام دهید.

آب درمانی: آب درمانی از بهترین روش ها برای کاهش درد مفاصل و استخوان ها است. بیماران دارای زانو درد یا کمر درد می توانند با راه رفتن در آب، جریان خون در بدن را افزایش داده و سبب اکسیژن رسانی بیشتر به استخوان ها شوند. آب درمانی هم توسط متخصصان طب سنتی و هم طب نوین توصیه شده است.

طرز صحیح نشستن و برخاستن: دردهای مفصلی و استخوانی تا حدی به عادت نشستن و برخاستن افراد بستگی دارد. اگر شغل فرد به گونه ای باشد که فشار زیادی به زانو وارد شود درد و التهاب این ناحیه افزایش می یابد. برای کاهش درد زانو، طب سنتی توصیه دارد که بیماران طریقه نشست و برخاست خود را اصلاح کنند. هر چه حرکات بدن فشار کمتری به زانو و مفاصل وارد کند درد کمتر خواهد شد.

نقش روغن ها و گیاهان دارویی در درمان زانو درد

گفتیم که یکی از روش های درمانی توصیه شده در طب سنتی استفاده از روغن های گیاهی و ماساژ آن بر ناحیه آسیب دید‌ه است. در ادامه به معرفی چند نمونه از این روغن ها و ویژگی های آن خواهیم پرداخت:

روغن اکالیپتوس؛مناسب برای انواع دردهای زانو

روغن اکالیپتوس از روغن های موثر گیاهی برای از بین برد‌ن درد مفاصل و استخوان ها است. این روغن از ترکیبات ضد درد و ضد التهاب برخوردار بوده و زانو درد را بهبود می بخشد. این روغن را به صورت روزانه روی زانو و بافت اطراف آن ماساژ دهید تا به مرور شاهد کاهش درد باشید.

بیشتر بدانید: درمان زانو درد

روغن‌های خردل و سیر گردش خون را تنظیم می‌کنند

ترکیب روغن خردل و سیر درد زانو را کاهش می دهد. چند عدد سیر را خرد کرده و در مقداری روغن خردل بجوشانید. پس از سرد شدن روی زانو و اطراف آن ماساژ دهید تا جذب پوست شود. روغن خردل و سیر از خواص ضد درد و ضد التهابی برخوردار بوده و ترکیب کردن آن ها اثربخشی دو ماده را افزایش می دهد. سیر و روغن خردل با افزایش جریان خون در ناحیه آسیب دید‌ه سرعت ترمیم بافت را بهبود بخشیده و موجب از بین رفتن درد خواهد شد.

خواص بی‌نظیر عسل و سیاه دانه در درمان درد زانو

طب سنتی ترکیب عسل و سیاهدانه را یک معجزه می داند. مخلوط این دو ماده در کنار هم بسیار مفید بوده و برای درمان زانو درد اثربخش خواهند بود. عسل و سیاهدانه را صبح، ناشتا میل کنید یا آن را روی موضع آسیب دید‌ه ماساژ دهید. هر دو روش استفاده از این دو ماده موجب کاهش درد خواهد شد. عسل خواص ضد التهابی و ضد باکتری داشته و سیاهدانه سرشار از آنتی اکسیدان است. خواص این دو ماده بسیاری از بیماری ها را از بدن دور می کند.

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی | شفاکاران

چگونه زانو را با نمک درمان کنیم؟

طب سنتی توصیه می کند بیماران از فواید نمک در درمان زانو درد غافل نشوند. نمک انواع مختلفی دارد که در هر یک خواص مفیدی نهفتـه است. طب سنتی معمولا نمک طبیعی یا نمک دریا را به بیماران پیشنهاد می کند. افراد دارای زانو درد، با درست کردن حمام نمک تا حد زیادی احساس بهبودی خواهند کرد. همچنین جای داد‌ن نمک طبیعی در رژیم غذایی بسیار از مشکلات بدن را رفع می کند. از تاثیر نمک در سلامتی غافل نشوید و درمان زانو درد با نمک را امتحان کنید.

سرکه سیب و زنجبیل  معجزه درمان قطعی زانو درد با طب سنتی

شاید اولین توصیه هایی که به افراد دارای زانو درد می شود مصرف سرکه سیب و زنجبیل باشد. سرکه سیب سرشار از مواد مفید مانند پتاسیم، کلسیم، فسفر و… است که عملکرد بخش های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار می دهند. به عبارت دیگر وجود این مواد برای بدن ضروری است و مصرف سرکه سیب، بدن را از این مواد بی نیاز خواهد کرد. سرکه سیب را روزانه با عسل مصرف کنید و تاثیر آن را در کاهش درد شاهد باشید.

زنجبیل یک ضد التهاب قدرتمند است که ترکیبات آن پس از ورود به بدن باعث افزایش جریان خون شد‌ه و از تولید مواد شیمیایی ایجاد کننده التهاب جلوگیری می‌کند.

بیشتر بدانید: درمان زانو درد با زردچوبه

درمانی کهن به نام طب سوزنی

طب سوزنی از قدیمی ترین روش های درمانی بیماری های مختلف است. در این روش سوزن‌ها در نقاط خاصی نواحی آسیب دید‌ه کاشـته می شود و با تحریک اعصاب، درد را کاهش می دهد. طب سوزنی با درگیر کردن اعصاب می تواند سرعت جریان خون را در بدن بیشتر کرده و بدن را مجبور به تولید آنزیم های ضد درد کند. طب سوزنی از روش های درمانی غیر تهاجمی است و بدون خونریزی و درد انجام می شود.

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی در کنار زاپیامکس

یکی از تاثیرگذارترین روش های درمانی برای تسکین درد زانو استفاده از زانوبند زاپیامکس است. این زانوبند با تکنولوژی هایی که دارد به میزان قابل توجهی درد را در ناحیه آسیب دید‌ه کم کرد‌ه و التهاب بافت را کاهش می دهد. زانوبند زاپیامکس از سه تکنولوژی اینفرارد، کلاک پالس و اولتراسوند بهره گرفتـه است که عملکردی مشابه به فیزیوتراپی دارند.

همه چیز درباره طب سنتی؛ طب سنتی چقدر کارآمد است

همانطور که گفتیم طب سنتی برای دردهای خفیف تا متوسط زانو جوابگو است. اما اگر درد ادامه دار شد و محدودیت هایی در حرکت ایجاد کرد، باید هرچه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه شود. بهترین کار این است که طب سنتی را در کنار طب نوین برای درمان دنبال کنید تا دوره نقاهت کوتاه تری برای شما ایجاد شود.

با شفاکاران، سلامتی در کنار شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *