زانو درد, مقالات

بهترین پماد درد زانو | آیا پمادها واقعا موثرند؟

بهترین پماد درد زانو | شفاکاران

بهترین پماد درد زانو انواع گوناگونی دارد. برای درمان زانو درد روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش‌های درمانی، استفاده از انواع پمادها هستند. پمادها برای کاهش درد و التهاب در مناطق مختلف بدن بسیار موثر عمل می‌کنند. افراد در سنین مختلف می‌توانند از این روش برای کاهش درد زانو استفاده کنند. همچنین استفاده از این روش برای درمان درد زانو ناشی از عواملی مانند آرتروز زانو، آسیب‌های ورزشی، اضافه وزن و سایر موارد موثر باشد. در ادامه این مطلب از شفاکاران، قصد داریم شما را با بهترین پماد برای زانو درد آشنا نماییم.

چرا باید از پماد برای درد زانو استفاده کنیم؟

کرم‌ها و پمادهای زانو درد، برای کمک به کاهش دردهای مرتبط با آرتریت و دردهای زانو با دارا بودن مواد ضدالتهابی و تسکین دهنده درد موضعی طراحی شده‌اند.

کسانی که علائم جزئی از آسیب‌های وارد شده به زانو دارند، می‌توانند از پماد برای زانو درد که مسکن‌های موضعی هستند، استفاده نمایند. البته لازم به ذکر است که این‌ها درمان‌های موقتی بوده و باید علت اصلی درد توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

اما از آنجایی که پمادها اغلب دارای خواص ضدالتهابی هستند، می‌توانند به سرعت از طریق پوست جذب شده و درد را کاهش دهند. جذب پمادها سریع‌تر از قرص بوده و برای دردهای موضعی بسیار تاثیر گذار هستند. در ادامه بهترین پماد برای ورم زانو را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین پماد درد زانو | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

بهترین پماد برای ورم زانو کدام است؟

برای درمان ورم زانو، می‌توانید از انواع پمادها استفاده کنید؛ پمادهای ضدالتهابی غیر استروئیدی که تنها با مالش آن‌ها بر محیط مورد نظر، می‌توان از درد کاست.

اولین پماد موثر برای درد ورم زانو، پماد‌های ضد التهاب غیراستروئیدی مانند دیکلوفناک و ایبوپروفن هستند. این پمادها دارای خاصیت ضدالتهابی بوده و درد و التهاب زانو را کاهش می‌دهند. برای استفاده از این پمادها، کافیست آن‌ها را به آرامی بر روی ناحیه مورد نیاز ماساژ دهید.

همچنین پمادهای حاوی کلسیم و روی می‌توانند برای کاهش درد زانو مناسب باشند. کلسیم و روی در درمان دردهای مربوط به زانو کارایی خوبی دشاته و به تقویت استخوان‌ها و غضروف زانو کمک می‌کند.

علاوه بر این، پمادهای حاوی گیاهان طبیعی مانند آلوئه ورا، زنجبیل، و رزماری نیز می‌توانند بهبود درد زانو را فراهم سازند. این گیاهان خواص ضدالتهابی و آرامش بخشی دارند که می‌توانند ورم در زانو را کاهش دهند. برای بهره‌مندی از خواص این گیاهان، علاوه بر مصرف خوراکی آن‌ها به صورت دمنوش، می‌توانید پمادهای گیاهی حاوی این گیاهان را خریداری کرده و با آن، زانوی خود را ماساژ دهید.

البته لازم است بدانید که پمادها درمان‌های موقتی هستند و به شما در کاهش درد زانو کمک می‌کنند. درواقع شما باید با مراجعه به پزشک، علت اصلی درد را پیدا کرده و نسبت به درمان آن اقدام نمایید.

معرفی ۶ تا از بهترین پماد درد زانو

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، استفاده از پماد برای زانو درد بسیار موثر است. پمادهای درد زانو یکی از روش‌های درمانی موثر برای کاهش درد و التهاب زانو هستند. این پمادها حاوی ترکیبات مختلفی هستند که به کاهش درد و التهاب کمک می‌کنند. پمادهای مختلفی برای درمان این درد مورد استفاده قرار می‌گیرند که در ادامه شما را با ۵ تا از بهترین پماد درد زانو معرفی می‌نماییم:

۱. پماد دیکلوفناک ؛ پماد ضد درد قوی

دیکلوفناک یکی از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای کاهش درد موثر بوده و التهابات را کاهش می‌دهد. این دارو در اشکال مختلفی مانند قرص، کپسول، شربت و پماد موجود است. چنانچه درد زانوی شما ناشی از آرتروز و آسیب‌های ورزشی بوده و به التهابات زانویی دچار هستید، می‌توانید از پماد دیکلوفناک که یک پماد ضد درد قوی است، استفاده نمایید. برای بیشترین بهره‌مندی از این پماد، می‌توان پماد دیکلوفناک را ۳ تا ۴ بار در روز روی ناحیه دردناک مالید.

بهترین پماد درد زانو | شفاکاران

۲. پماد پیروکسیکام؛ از بهترین پماد درد زانو

اگر بخواهیم اسم پماد زانو برای درد را بگوییم، پیروکسیکام یکی از بهترین گزینه‌ها است. پیروکسیکام داروی ضدالتهابی غیر استروئیدی بوده که درد را کم کرده و التهابات را کاهش می‌دهد. این دارو را می‌توانید به صورت قرص، کپسول، شربت و پماد مصرف کنید. چنانچه می‌خواهید از التهابات زانو بکاهید، این پماد را روزی ۲ الی ۳ بار روی ناحیه دردناک بمالید تا معجزه آن را ببینید.

۳. پماد کتوپروفن برای درد زانو بسیار موثر است

دیگر اسم پماد زانو برای درد، کتوپروفن است که دارویی ضدالتهابی محسوب می‌شود. این دارو به منظور کاهش درد و التهابات در اشکال مختلف مانند قرص، کپسول، شربت و پماد ساخته شده است. به منظور کاهش درد در زانو و همچنین کاستن التهابات در این ناحیه، از این پماد استفاده نمایید. برای بالاترین بهره‌وری در این ناحیه، این پماد را ۳ الی ۴ بار در طول روز روی زانوهای خود بمالید تا شاهد کاسته شدن درد در این ناحیه باشید.

۴. پماد منتول؛ از بهترین پماد ضد درد قوی

از دیگر پماد ضد درد قوی منتول بوده که از ماده‌ای طبیعی به همین نام تهیه می‌شود. این پماد برای زانو درد خاصیت ضدالتهابی و بی‌حسی داشته و می‌تواند التهابات در این ناحیه را به شدت کاهش دهد. بهترین روش استفاده از این پماد این است که روزی ۳ الی ۴ بار پماد منتول را روی ناحیه دردناک بمالید.

۵. کرم تسکین درد آسپرکریم برای کاهش درد زانو

این کرم بی بو بوده و قیمت آن بسیار مقرون به صرفه است. این کرم تسکین دنده درد، فاقد چربی بوده و برای درمان سریع درد مفاصل، کشیدگی‌ها و رگر به رگ شدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که این کرم حاوی سالیسیلات بوده که می‌تواند برای برخی از افراد حساسیت‌زا باشد. پس در صورتی که پوست حساسی دارید، بهتر است به سراغ کرم‌های ضد درد دیگری بروید.

۶. پماد درد مفاصل دارو درمان مدل Joint Pain Ointment برای کاهش درد زانو

از آنجایی که ترکیبات اصلی این پماد ضد درد قوی گیاهی است، برای کسانی که تمایلی به استفاده از داروهای شیمایی ندارند، گزینه‌ای بسیار مناسب است. ترکیبات اصلی این پماد شامل اسانس زنجبیل، روغن زیتون و موم عسل است و برای درمان آرتروز، دردهای استخوانی، دردهای مفصلی و اسپاسم‌های عضلانی در ناحیه زانو بسیار موثر عمل می‌کند. این پماد اثرات جانبی نداشته و برای از بین تورم و التهابات زانو بسیار موثر است. توجه داشته باشید که نباید از این کرم روی زخم‌های باز استفاده کنید، زیرا دچار سوزش شده و التهاب را بیشتر می‌کند. برای بهره‌مندی از اثرات آن، پماد درد مفاصل دارو درمان مدل Joint Pain Ointment را دو بار در روز روی محل مورد نظر بمالید و ماساژ دهید تا جذب پوست شود. سپس زانو را با پارچه‌ای تمیر ببندید تا شاهد تاثیرات گسترده آن بر درد و التهاب زانو شوید.

نکات مهم در استفاده از پماد برای زانو درد

برای آنکه بتوانید بهترین استفاده را از انواع پماد برای زانو درد ببرید، به این نکات حتما توجه نمایید:

  • قبل از استفاده از پماد درد زانو، بهتر است حتما با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید.
  • پماد برای درد زانو را تنها روی پوست سالم بمالید.
  • از مالیدن پماد درد زانو به داخل چشم، بینی یا دهان خودداری کنید.
  • در صورت بروز هرگونه حساسیت به پماد درد زانو، مصرف آن را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.
  • در صورت عدم بهبود درد زانو با استفاده از پمادهای درد زانو، حتما به پزشک مراجعه نمایید.
  • چنانچه به داروی آسپرین حساسیت دارید، از استفاده از پمادهای حاوی سالیسیلات بپرهیزید.

امروزه به دلیل وجود حساسیت‌های مختلف تکنولوژی محصول جدید زانوبند زاپیامکس را روانه بازار کرده.  زاپیامکس آلمانی بهترین گزینه برای از بین بردن درد و درمان زانو بدون عوارض و حساسیت است.

قرص یا پماد برای زانو درد استفاده کنیم؟

زانو درد براثر عوامل مختلفی رخ می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید، اغلب مسکن‌ها برای درد زانو، در اشکال مختلفی وجود دارند. به همین دلیل این سوال مطرح می‌شود که قرص یا پماد برای زانو درد استفاده کنیم؟

درست است که تاثیر قرص‌ها بر درد بسیار سریع است، اما برخی از مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد که بسیاری از کرم‌ها و پماد‌های ضدالتهابی غیر استروئیدی، درست همانند قرص‌های خوراکی ضدالتهابی غیر استروئیدی عمل می‌کنند.

استفاده از پماد برای زانو درد به جای قرص، می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای افراد مسن باشد که مصرف برخی از داروهای مسکن برایشان ضرر دارد. همچنین کسانی که معده‌های حساسی دارند، بهتر است به جای مصرف قرص، از پماد استفاده کنند.

به طور کلی مانند هر درد دیگری در بدن، اگر علت دردهای زانو توسط پزشک مورد بررسی قرار نگیرد، می‌تواند آثار و عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. درست است که استفاده از پماد برای زانو درد می‌تواند درد را کاهش دهد، اما همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، استفاده از پمادها تنها مسکن‌های موقتی هستند و علت درد را درمان نمی‌کنند. پس بهتر است در موارد شدید، به سرعت به پزشک مراجعه کنید تا روند درمانی صحیح را در پیش بگیرید.

بهترین پماد درد زانو | شفاکاران

سوالات متداول در زمینه  بهترین پماد درد زانو

۱-      بهترین پمادها برای زانو درد کدامند؟

بهترین پمادها برای زانو درد، پمادهای ضدالتهابی غیر استروئیدی مانند پماد دیکلوفناک و ایبوبروفن هستند که تاثیرات سریع بر کاهش درد زانو دارند.

۲-      بهتر است از پماد برای کاهش درد زانو استفاده کنیم یا قرص؟

در صورتی که مصرف مسکن‌ها به صورت خوراکی حساسیت دارید و یا از لحاظ پزشکی از مصرف مسکن‌های خوراکی منع شده‌اید، بهتر است برای کاهش درد زانو از پماد استفاده کنید.

۳-      چه کسانی نباید از پماد برای کاهش درد زانو استفاده کنند؟

برای مصرف پماد، لازم است که ترکیبات آن را بررسی کنید. چنانچه به هر یک از ترکیبات، به خصوص سالیسیلات که در بیشتر پمادها استفاده می‌شود حساسیت دارید، باید از مصرف پماد برای زانو درد اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *