زانو درد, مقالات

 قرص برای درد پشت زانو | بهترین راه تسکین فوری درد

قرص برای درد پشت زانو | شفاکاران

قرص برای درد پشت زانو یکی از راهکار‌های پیشنهادی پزشکان برای بهبود این وضعیت است. امروزه با گسترش دانش‌های حوزه داروسازی و علوم پزشکی، دارو‌های مختلفی برای تسکین درد در زانو ساخته شده‌اند که معمولا از مزایای بسیار زیادی همراه بوده و کمترین میزان عوارض را در بدن ایجاد می‌کنند. استفاده از قرص تأثیرات قابل‌توجهی بر کاهش و درمان درد زانو را داشته و اکثر بیماران با تکمیل دوره مصرف خود، به سطح مطلوبی از بهبودی دست یافته‌اند. اگر شما نیز جزء آن دسته افرادی هستید که به این اختلال دچار شده‌اید، توصیه می‌کنیم که تا پایان این مقاله با مجله شفاکاران همراه شوید. در ادامه به برخی نکات مهم درخصوص بررسی مزایا و عوارض استفاده از دارو برای درمان این اختلال اشاره خواهیم کرد.

انواع قرص برای درمان پشت زانو

در مواردی که بیماران برای درمان درد زانو به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، پزشک در ابتدا شدت این عارضه را مورد بررسی قرار داده و متناسب با آن، قرص یا داروی مورد نیاز را تجویز خواهند کرد. این داروها معمولا خاصیت ضد درد داشته و برای تسکین علائم این عارضه گزینه مناسبی به‌شمار می‌روند. برخی از مهم‌ترین داروها برای این عارضه و تسکین درد  را در این بخش از مقاله شفاکاران می خوانیم:

 • استامینوفن: یکی از رایج‌ترین داروهای مسکن که امروزه بسیاری از افراد برای درمان درد‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند، قرص استامینوفن است. این قرص با اثرگذاری قابل‌توجهی وه در بدن دارد، به کنترل و تسکین میزان درد زانو می‌پردازد.
 • ایبوپروفن: این قرص از خانواده داروهای ضد استروئیدی است که مصرف آن در کاهش میزان التهاب بدن، نقش موثری داشته و می‌توان مطابق با تجویز پزشک و متناسب با دستور مصرف این دارو از آن استفاده کنند. این دارو جزء بهتریم قرص‌ها برای کاهش میزان درد در مفاصل مختلف بدن ازجمله زانوها خواهد بود.
 • سلکوکسیب: از دیگر داروهایی که معمولا در این دوره برای بیماران مبتلا به زانو درد تجویز می‌شود، سلکوکسیب است. این دارو نیز از نوع قرص‌های ضد استروئیدی است که به کاهش میزان التهاب در بدن کمک کرده و مصرف آن در کنترل درد زانو نقش موثری خواهد داشت. درد‌های مربوط به آرتروز نیز به کمک استفاده از این قرص بهبود پیدا می‌کند. این قرص جزء آن دسته از داروهایی است که پس از مصرف، اثرات آن به‌طور واضح در بدن قابل مشاهده است و بیماران تا ۸ ساعت پس از استفاده از این دارو هیچ‌گونه دردی را احساس نخواهند کرد. توصیه می‌شود که افراد برای مصرف این دارو ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و سپس برای استفاده از آن اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین قرص برای زانو درد

دیگر قرص‌ها برای تسکین درد

 • مفنامیک اسید: درد زانو در موارد حاد ممکن است عضلات بدن را نیز درگیر کند و فرآیند حرکتی افراد را با مشکلاتی مواجه سازد. در چنین شرایطی پزشک برای بهبود این وضعیت داروی مفنامیک اسید را برای بیمار تحویز خواهد کرد. مصرف این قرص نباید از مدت زمان ۷ روز عبور کند. این دارو علاوه‌بر تسکین درد، باعث کاهش میزان تب و جلوگیری از افزایش حرارت یا التهاب در مفاصل مختلف بدن خواهد شد. بسیاری از درد‌هدی ستون فقرات نیز به کمک مصرف این دارو بهبود پیدا خواهند کرد.
 • پیروکسیکام: این دارو ازجمله قرص‌های موثر برای تسکین التهابات موجود در مفاصل مختلف بدن است. این دارو جزء یکی دیگر از قرص‌های پرمصرف برای بهبود درد زانو بوده و مصرف آن طبق دوره زمانی که پزشک برای بیمار در نظر گرفته است، باعث درمان قطعی این اختلال خواهد شد. علاوه‌بر تسکین درد مفصلی و عضلانی بدن، بسیاری از سردردهایی که در اثر عوامل مختلف در بدن ایجاد می‌شوند به کمک استفاده از این قرص بهبود پیدا می‌کنند.
 • ملوکسیکام: ملوکسیکام ازجمله دارو‌هایی است که مصرف آن بسیاری از اختلالات مختلف را در بدن بهبود می‌بخشد و باعث تسکین آن در بدن می‌شود. این دارو با نام موزیک نیز شناخته می‌شوند اما مصرف آن باید احتیاط کامل صورت گیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان مصرف قرص فست ران

این قرص ها را باید تجویز شوند

 • گاباپنتین: این دارو برای تسکین درد‌های ناشی از اختلال عصبی موثر موثر است. مصرف این قرص باعث می‌شود که دیگر پیام‌های درد به سیستم عصبی نغز ارسال نشود و بیمار درد کمتری را احساس کند. با مصرف این دارو در دوره زمانی منظم، مشکلات مربوط به این عارضه درمان خواهد شد. تاثیر این دارو معمولا پس از گذشت ۲ هفته از دوره مصرفی بیمار، به طور واضح قابل مشاهده خواهد بود.
 • ایندومتاسین: ایندوسیاتین یکی از داروهای قوی و مسکن است که جزء گزینه‌های مناسب برای درمان مشکلات ناشی از ایجاد زانو درد در افراد خواهد بود. مصرف این قرص برای دزد‌های استخوانی بسیار مناسب است و افراد می‌توانند مطابق با دستورالعمل‌های پزشک خود از آن استفاده کنند.
 • دیکلوفناک: از دیگر قرص‌هایی است که استفاده از آن تا حد مطلوبی میزان درد در بدن را کاهش می‌دهد. این دارو در اقسام مختلفی به تولید می‌رسد و افراد می‌توانند از قرص‌های دیکلوفناک استفاده کنند. بسیاری از تورن،التهاب و درد‌های شدید در زانو‌ها به کمک استفاده از این قرص درمان خواهند شد. اینگونه قرص ها به عنوان قرص کنترل درد روماتیسم شناخته می‌شود.

در بخش بالا به معرفی انواع مختلفی از دارو‌ها و قرص‌های مناسب برای تسکین درد زانو اشاره کردیم. افراد می‌‌توانند با تهیه دارو‌های تجویز شده و مصرف به‌موقع آن‌ها، مشکلات ناشی از ابتلا به این عارضه را درمان کنند. در مواردی دیگر، افراد می‌توانند در صورت عدم کسب نتیجه مصرف از این روش، از زانوبند زاپیامکس استفاده کنند.

مزایای مصرف قرص برای درمان زانو درد

 مزایای قرص برای درد پشت زانو | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

مصرف قرص برای درد پشت زانو یکی از روش‌های پیشنهادی پزشک برای درنان این عارضه و کنترل شدت آن در بخش زانو خواهد بود. قرص‌ها باتوجه به نوعی که دارند، مزیت‌های مخلفی را برای بیماران به همراه خواهند داشت.

البته تجویز این قرص‌ها باید متناسب با شدت عارضه و شرایط جسمانی بدن بیماران صورت گیرد. برخی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از قرص‌های تسکین‌دهنده درد زانو به شرح زیر است:

 • کاهش درد: قرص‌های مسکن می‌توانند درد‌های موحود در مفصل زانو را بهبود بخشند و شدت آن را کاهش دهند. استفاده از قرص یک راه حل سریع و در دسترس برای بیماران محسوب می‌شوند.
 • کاهش التهاب: از دیگر مزیت‌های مهم استفاده از قرص‌های ضد درد برای زانو، کاهش میزان التهاب و حرارت در این ناحیه است. در مواردی که میزان التهاب در زانو کاهش پیدا کند، شدت درد نیز به‌طور طبیعی بهبود پیدا خواهد کرد.
 • بهبود کیفیت خواب: بروز درد زانو ممکن است باعث کاهش کیفیت خواب در بیماران مبتلا به این عارضه شود. مصرف این قرص‌ها با تسکین درد، سطح آرامش جسمانی بدن افراد را نیز بهبود می‌بخشد.
 • کم هزینه و به‌صرفه: استفاده از دارو درمانی یک روش کاملا به‌صرفه و کم هزینه محسوب می‌شود که در اکثر موارد بیشترین نتایج را برای بیماران به ارمغان خواهد آورد. افراد می‌توانند با استفاده از این روش در سریع‌ترین زمان ممکن، مشکلات مربوط به این اختلال را درمان کنند.

بیشتر بخوانید: قرص زانو درد خارجی

بهبود کیفیت زندگی راز سلامتی زانو

از دیگر مزیت‌های مهمی که افراد با استفاده از مصرف قرص‌های زانو درد آن را کسب می‌کنند افزایش کیفیت زندگی و بهبود توان حرکتی است. بیمارانی که با دزد شدید در زانوها مواجه هستند، اغلب در انجام فعالیت‌های روزمره خود با مشکلات جدی مواجه خواهند شد. این روش در کاهش میزان عوارض این اختلال نقش موثری خواهد داشت.

در بخش بالا به معرفی برخی از مزیت‌های مهم مصرف دارو برای بهبود درد در زانو اشاره کردیم. افراد می‌توانند با عمل به دستورات پزشک و مصرف به‌موقع دارو‌ها، میزان درد را کاهش دهند. البته برای دردهای ناحیه کمر و زانو می توانید از ابزارهای بدون عارضه مانند کمربند پلاتینر و زلنوبند زاپیامکس بهره ببرید.

عوارض قرص برای زانو

مصرف قرص زانو درد ممکن است در برخی موارد، خطرات یا عوارض‌ شدیدی را در بدن ایجاد کند و باعث تشدید بیماری جسمانی خواهد شد. بهتر است که افراد مطابق با نظر و دستورالعمل‌های پزشک متخصص از این قرص‌ها استفاده کنند تا بیشترین نتایج ممکن را از این روش کسب کنند.

برخی از مهم‌ترین عوارض و خطرات رایج مصرف قرص‌های زانو درد در بیماران مبتلا به این عارضه به شرح زیر است:

عوارض قرص برای درد پشت زانو | شفاکاران

 • بروز مشکلات گوارشی همچون یبوست، اسهال، تحریک روده‌ها، حالت تهوع و استفراغ شدید
 • ایجاد اختلال پوستی همچون خارش شدید، قرمزی و حساسیت
 • تغییرات خلقی و کاهش میزان اشتها با مصرف دارو
 • ایجاد حالت سرگیجه و کاهش میزان تمرکز در بیماران
 • بروز مشکلات کلیوی و افزایش احتمال تولید سنگ در کلیه‌ها
 • افزایش میزان فشارخون با افزایش مصرف

در بخش بالا به معرفی خطرات و عوارض جانبی استفاده از قرص زانو درد در بیماران پرداختیم. پزشکان با بررسی شرایط جسمانی و سوابق پزشکی بیماران این دارو را تجویز خواهند کرد. توجه به این نکته باعث کاهش میزان خطرات ناشی از مصرف داروها خواهد شد.

سخن پایانی

استفاده از دارو و قرص برای درد پشت زانو ازجمله‌ راهکار‌های موثر در درمان این عارضه هستند که در اکثر موارد پزشکان برای بیمارانی که به نوع خفیف زانو درد ابتلا پیدا کرده‌اند، این روش را تجویز می‌کنند.

استفاده از دارو باید زیر نظر پزشک متخَصص صورت گیرد و لازم است که بیماران به میزان دوز مصرفی قرص‌ها توجه کافی داشته باشند تا بیشترین توجه ممکن را از این روش درمانی کسب کنند.

علارغم مزیت‌های مهمی که مصرف قرص برای درمان زانو درد دارد، در برخی موارد احتمال دارد که باعث بروز مشکلات گوارشی یا پوستی در بدن شود. توصیه می‌شود که افراد در ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کنند و سپس نسبت به تهیه این داروها اقدامات لازم را انجام دهند.

سوالات متداول درباره قرص مسکن زانو

درد پشت زانو به کمک مصرف قرص درمان می‌شود؟

استفاده از قرص‌های مسکن و ضدالتهاب یکی از روش‌های مناسب برای درمان این عارضه محسوب می‌شود و افراد می‌توانند مطابق با نظر و دستورالعمل‌های پزشک خود از قرص های تجویز شده مصرف کنند.

برای زانو درد چه قرصی بخوریم؟

قرص استامینوفن، ایبوپروفن، سلکوکسیب، مفنامیک اسید و پیروکسیکام ازجمله داروهای موثر برای کاهش میزان درد و التهاب در ناحیه زانو است که مصرف آن به سرعت در بافت عضلانی و مفصلی بدن اثرات مطلوبی ایجاد می‌کند.

مهم‌ترین مزیت مصرف زانو چیست؟

تسکین سریع و به موقع درد زانو ازجمله مزایای مهم مصرف قرص‌های ضدالتهاب است‌. پزشک با بررسی شرایط جسمانی بیماران، بهترین نوع این داروها را به منظور درمان سریع این اختلال تجویز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *