کمردرد, مقالات

پماد کمر درد؛ بهترین‌ها را برای درمان کمر درد اینجا پیدا می‌کنید

فردی مبتلا به درد کمر که نیاز به پماد کمر درد دارد| شفاکاران

 قرداستفاده از پماد کمر درد، یک روش کاملاً موثر و قطعی برای درمان درد در ناحیه کمر است که کمترین عوارض ممکن را برای بیمار دارد. یکی از روش‌های آسان و موثر برای تسکین درد در ناحیه کمر، استفاده از این پماد است.

پماد‌های ضدالتهاب مطابق با استاندارد‌های پزشکی و فرمولاسیون خاصی تولید شده‌اند که پزشکان برای درمان و تسکین تورم جزئی بدن، آن را به بیماران خود پیشنهاد می‌کنند. پماد‌های کمر درد در انواع مختلفی تولید می‌شوند.

در برخی موارد افراد برای بهبود وضعیت التهاب از ژل موضعی استفاده می‌کنند. در ادامه به نکاتی درخصوص انواع پماد مناسب برای  و نحوه استفاده از آن اشاره خواهد شد.

پماد کمر درد چیست؟

پماد کمر درد، یک روش موقتی برای درمان| شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

یکی از بهترین راهکار‌های درمانی موضعی برای از بین‌‌ بردن درد در ناحیه کمر، استفاده از پماد کمر درد است. این محصول یک روش قطعی برای رفع تورم و التهاب در افراد شناخته می‌شود و دارای انواع مختلفی است. البته روش هایی مانند مصرف قرص گاباپنتین برای کمر درد نیز را می توانید امتحان کنید.

پماد کمر درد می‌تواند باعث بی‌حس‌ شدن کمر و مسدودسازی سیگنال درد در بیماران شود‌. با این روش بسیاری از افراد می‌توانند به کمک کنترل‌کردن این وضعیت، به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

پماد‌های کمر درد برای انواع مختلفی از درد در این ناحیه تولید‌ شده‌اند که مهم‌ترین نوع آن پماد مخصوص برای سیاتیک و دیسک کمر است. این روش یک درمان موقتی برای کمر درد است و نمی‌تواند به‌طور دائمی مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر به درد کمر دچار شده‌اید، می‌توانید به‌طور موقت از این روش درمانی برای کاهش درد خود استفاده کنید اما در صورت ادامه‌دار شدن درد و مزمن بودن آن، لازم است که به پزشک مراجعه کرده و درمان تخصصی بگیرید.

همچنین استفاده از پماد برای کسانی که دچار کمر درد شدید هستند، کارساز نیست و این افراد باید برای گرفتن آزمایشات لازم به پزشک ارتوپد مراجعه کنند زیرا احتمال جراحی برای این افراد محتمل است. در این قسمت از مقاله شفاکاران با انواع پماد کمر درد آشنا می شوید.

انواع پماد کمر درد

درمان موقتی کمر درد ناگهانی| شفاکاران

برخی از افرادی که دچار درد در ناحیه کمر هستند اطلاعاتی کافی درخصوص محصولات موضعی تسکین‌دهنده ندارد و نمی‌دانند که چه پمادی برای کمر درد خوبه؟

امروزه پماد کمردرد برای کاهش التهاب و تورم بسیاری از بیماری‌های عضلانی و مفصلی تهیه شده‌اند. البته انواع آمپول‌ها مانند آمپول کتورولاک برای دیسک کمر نیز ممکن است موثر واقع شود. در ادامه به تعدادی از بهترین پماد‌ برای کمر درد شدید اشاره می‌شود:

لیدوکائین

این پماد جزء محصولات پرکاربرد برای تسکین درد در کمر است. پماد لیدوکائین دارای بی‌حس کننده قوی است و انواع مختلفی دارد. این دارو به صورت اسپری و تزریق نیز عرضه می‌شود و به‌طور موقتی درد مفاصل و بسیاری از ‌اسپاسم‌های عضلانی را کاهش می‌دهد.

کپسایسین

بهترین پماد برای درمان کمر درد و کاهش التهاب در مفاصل و ماهیچه‌های بدن، پماد کپسایسین است. این محصول می‌تواند آرتریت روماتوئید را به‌خوبی درمان کند و معمولاً برای بهبود درد‌های عضلانی به‌ویژه گرفتگی رگ و کبودی تجویز می‌شود.

افرادی که مبتلا به زانو درد هستند نیز می‌توانند برای تسکین درد و کاهش میزان التهاب در آن از این محصول استفاده کنند. برای تاثیرگذاری بیشتر کپسایسین لازم است که بیمار چند روز از آن استفاده کند.

بخشی از این محصول، از فلفل تهیه شده است و معمولاً با عنوان پماد فلفلی برای کمر درد شناخته می‌شود.

منتول سالیسیلات

این پماد تأثیرات مطلوبی بر درد‌های ماهیچه‌‌ای دارد و ازجمله دارو‌های ضداستروئیدی است که مانع بروز التهاب در بدن می‌شود و بهترین  مسکن فوری کمردرد است.  پس از استفاده از این پماد، نقطه مورد نظر برای تسکین درد، گرم می‌شود.

به کمک این روش بخش‌های اصلی سیگنال درد در بدن مختل می‌شوند و باعث بهبود وضعیت بیمار و کاهش احساس درد در ناحیه کمر خواهند شد. این پماد مناسب کودکان زیر ۲ سال نیست و نباید محل مورد استفاده با لباس تنگ پوشانده شود.

کانابیدیول

بهترین پماد برای کمر درد شدید کانلبیدیول است که بر پایه ترکیبات گیاهی و شیمیایی تولید شده است. برای ساخت این محصول از صد ترکیب شیمیایی استفاده می‌شود. این پماد ضدالتهاب است و باعث کاهش درد در ناحیه کمر می‌شود.

استفاده از این محصول با افزایش کیفیت خواب و کاهش میزان اضطراب در افراد می‌تواند باعث تسکین التهاب کمر در بیماران شود. کانلبیدیول بر تمامی گیرنده‌های حسی افراد تاثیر می‌گذارد و بسیاری از عارضه‌های مربوط به مفاصل بدن را درمان می‌کند.

پیروکسیکام

این دارو علاوه‌بر پماد موضعی، در انواع دیگری همچون قرص و پودر و کپسول نیز تولید می‌شود. پزشکان برای کنترل و مهار درد در کمر این پماد را تجویز می‌کنند. پیروکسیکام دارای محدودیت مصرف است. این پماد برای بسیاری از افراد ازجمله بانوان باردار و افرادی که دچار بیماری آسم هستند مناسب نیست.

سلکوکسیب

استفاده از پماد سلکوکسیب باعث کنترل آنزیم پروستاگلاندین در بدن می‌شود و التهاب، درد و تورم را در این ناحیه کاهش می‌دهد. مکانیسم سلکوکسیب به‌گونه‌ای است که تولید برخی مواد طبیعی در بدن را کاهش می‌دهد و باعث مسدودسازی سیگنال درد در بیماران می‌شود.

استفاده از این دارو علاوه‌بر تاثیرات قوی که بر مهار درد دارد، باعث کاهش تب و حرارت بدن بیمار خواهد شد. نوع دارویی سلکوکسیب نیز به شکل قرص به عنوان بهترین قرص برای زانو درد  و کمر درد در دسترس است.

پماد کمر درد کافور

این پماد از ترکیبات گیاهی تهیه شده است و می‌تواند در درمان علت درد ستون فقرات بالای کمر و کاهش میزان درد در بیماران نقش موثری ایفا کند. پماد کافور حساسیت‌های گیرنده حسی را از بین می‌برد و با این روش مانع از احساس درد در بیماران می‌شود.

استفاده از پماد کافور باید مطابق با نظر پزشکان و متخصصان این حوزه صورت گیرد. این پماد باید به اندازه یک سکه برای هر نوبت مصرف شود. استفاده از این محصول بیشتر از ۴ بار در طول روز ممنوع است و لازم است که بیماران پس از مشاهده عوارض آن ازجمله خارش و سوزش با پزشک خود در این باره گفت‌و‌گو کنند.

آرتریت ولتارن؛ ژل موضعی برای کمر درد

این محصول به‌صورت ژل تولید می‌شود و اغلب برای رفع درد آرتریت روماتوئید مورد استفاده قرار می‌گیرد. آرتریت ولتارن به‌عنوان ژل موضعی برای کمر درد، می‌تواند تأثیرات مطلوبی بر کاهش التهاب و تورم در ناحیه کمر بگذارد. افرادی که دچار گردن درد هستند می‌توانند از این محصول برای رفع گرفتگی ناحیه مورد نظر استفاده کنند. باید دانست که کمربند پلاتینر جایگزین خوبی برای پماد‌هاست.

مصرف این ژل تا ۴ بار در طول روز امکان‌پذیر است و افراد می‌توانند برای کاهش میزان التهاب در کمر خود از این محصول استفاده کنند.

بنگای؛ کرم برای کمر درد

بنگای بهترین کرم برای کمر درد است و می‌تواند بسیاری از تورم‌های ناشی از درد در ناحیه کمر را کاهش دهد. این محصول در هنگام استفاده، احساس خنکی را به افراد القا می‌کند که بیشتر به‌دلیل داشتن منتول و کافور در ترکیبات آن است.

بهترین کرم برای کمر درد از فرمولاسیون اصولی و قوی برای کنترل درد ساخته شده است و حاوی مقداری سالیسیلات است که می‌تواند میزان اثرگذاری آن را چندبرابر کند.

بنگای کرم کمر درد فاقد چربی است و استفاده از این محصول به‌دلیل وجود سالیسیلات در ترکیبات آن، نباید بیش‌از حد ممکن صورت گیرد. اگر از درد در زانو رنج می‌برید می توانید از پماد یا زانوبند زاپیامکس استفاده کنید. به شرط اینکه زانوبند را از نمایندگی زاپیامکس خریده باشید.

مزایای استفاده از بهترین کرم برای درمان کمر درد

مصرف پماد کمر درد می‌تواند مزیت‌های بسیاری برای بیماران مبتلا به این عارضه ایجاد کند. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از پماد کمر درد اشاره خواهیم کرد:

 • کاهش میزان درد و التهاب
 • کاهش مصرف دارو
 • بهبود وضعیت بیمار و بازگشت به فعالیت‌های روزمره
 • کاهش عوارض دارو‌های مختلف به‌دلیل عدم‌مصرف
 • نفوذ به عمق پوست و تسریع‌سازی روند بهبود در بیمار
 • ترمیم پوست به‌کمک مرطوب‌کننده موجود در پماد
 • دسترسی آسان و سریع به پماد کمر درد
 • قابل‌ حمل‌بودن
 • ایجاد تاثیر مناسب بر کنترل درد

این مزایا و فواید بسیار پمادهای مخصوص کمر درد باعث شده‌اند تا اکثر افرادی که دچار درد در کمر خود هستند، از این محصولات است. قرص تیزانیدین برای دیسک کمر نیز می تواند نقشی اساسی در کاهش کمردرد داشته باشد.

نکات مهم در هنگام استفاده از پماد

برای مصرف پماد کمر درد قوی لازم است که به برخی نکات توجه کنید. رعایت نکات ذکرشده باعث افزایش تأثیرات درمانی و کاهش میزان عوارض روش‌های موضعی خواهند شد.

 • در هنگام استفاده از پماد کمر درد قوی لازم است که ابتدا دستورالعمل‌های هر محصول را مطالعه کنید و مطابق با بروشور آن، مصرف خود را آغاز کنید تا تاثیرات لازم اعمال شود.
 • پماد مسکن کمر درد را روی زخم یا نواحی آسیب‌دیده پوست نزنید زیرا این نواحی را بدتر می‌کند.
 • بعد از مصرف، از پوشش تنگ و بانداژ محکم روی موضع استفاده نکنید زیرا باعث جمع شدن خون در این ناحیه می‌شود و فرایند کاهش درد را طولانی می‌کند.
 • قبل و بعد از استفاده برای افزایش تاثیر پماد، می‌توانید از کیسه آب‌گرم یا آب‌سرد استفاده کنید.
 • درصورتی‌که به برخی دارو‌های مختلف همچون آسپرین و رقیق‌کننده خون حساسیت دارید برای استفاده از پماد دارای سالیسیلات لازم است که با پزشک خود دراین‌باره گفت‌و‌گو کنید.
 • برای استفاده از پماد کمر درد قوی می‌توانید از دستکش استفاده کنید. درغیر این صورت پس از مصرف، دست‌های خود را به‌خوبی بشویید.
 • درصورتی‌که از پماد مسکن برای کمر درد استفاده کرده‌اید از لمس‌کردن بخش‌های خارجی اندام خود از قبیل ناحیه تناسلی و چشم‌ها خودداری کنید.

جمع‌بندی

یکی از روش‌های موثر و کاملاً آسان برای رفع کمر درد در بیماران، استفاده از پماد کمر درد است. بسیاری از پماد‌ها می‌توانند باعث کاهش میزان التهاب و تورم در بدن شوند.

بیشتر افرادی که از پماد‌های کمر درد استفاده می‌کنند، پس از بهبود درد می توانند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند. این روش علاوه‌بر درمان درد به‌ شیوه موضعی، مانع از بروز عوارض‌های گسترده دارویی می‌شود.

پماد‌های مخصوص کمر درد در انواع مختلفی تولید می‌شوند و بیمار می‌تواند به کمک استفاده از ژل و کرم کمر درد در موضع مورد نظر، به کنترل تورم در عضلات و ماهیچه‌های بدن بپردازد.

سوالات متداول

پماد فلفلی برای کمر درد چیست؟

برخی از پماد‌های مخصوص کمر درد در ترکیبات خود دارای فلفل هستند. کپسایسین و چیلی لافارر انواع مختلفی از پماد فلفلی برای کمر درد است.

ژل موضعی برای کمر درد کدام است؟

آرتریت ولتارن، بنگای، مینرال آیس بی ام اس بهترین ژل موضعی برای کمر درد در افراد مبتلا به این عارضه است.

مهم‌ترین مزیت استفاده از پماد کمر درد چیست؟

یکی از مزایای مهم و قابل‌توجه در استفاده از پماد، کاهش میزان عوارض‌های دارویی و تاثیر قوی و فوق‌العاده این روش بر درمان درد در بیماران است.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *