زانو درد, مقالات

قرص غضروف ساز زانو‌؛ آیا غضروف‌ها احیا می‌شوند؟

قرص غضروف ساز زانو‌ | شفاکاران

قرص غضروف ساز زانو‌ چگونه عمل می‌کند؟ ب​هره‌گیری از قرص غضروف ساز زانو در افرادی که از مشکلات زانو رنج ‌می‌برند جهت کاهش درد و التهاب مفاصل بسیار تاثیر گذار است. غضروف یا کارتیلاژ با دارا بودن ساختار قابل ارتجاعی داشته که در انتهای هر نوع استخوان و در محلی که مفاصل وجود دارند، قرار گرفته است. در بسیاری از مواقع دلایل بسیار زیادی سبب تخریب غضروف‌های بدن می‌شود. به‌صورتی که فرد، توانایی حرکت را  ندارد.

استفاده از قرص‌هایی که در ساخت غضروف تاثیرگذار هستند، یکی از پرطرفدارترین محصولات بوده که در ترمیم غضروف‌های مفاصل عملکرد بسیار بالایی دارند. به علت اینکه مشکلات مرتبط با تخریب غضروف و درد مفاصل، به یکی از عارضه‌های رایج تبدیل شده است، با شفاکاران در شناخت برترین داروی ساخت غضروف و تاثیرات آن همراه باشید.

روش‌های موثر جهت درمان درد زانو

عوامل بسیار زیادی در ایجاد مشکلات زانو و غضروف‌ها تاثیرگذار هستند و درصورتی‌که به‌صورت اصولی به درمان آن پرداخته نشود، می‌توانند در مدت نسبتا کوتاهی به شدت بیماری افزوده و فرد را در جهت انجام کارهای روزمره خود ناتوان سازند. درصورتی‌که از عارضه درد زانو و مفاصل خود رنج می‌برید بهتر است روش‌های موثر جهت درمان درد زانو را در پیش بگیرید.

 • بهره‌گیری و استفاده از زانوبند زاپیاکس
 • پیروی از رژیم غذایی مناسب
 • داشتن تحرک کافی در طول روز
 • استفاده از قرص غضروف ساز زانو تحت نظر پزشک متخصص
 • آب درمانی تحت نظر پزشک

بهره‌گیری از روش‌های درمانی جهت بهبود درد زانو، می‌تواند تا حدودی در کنترل میزان درد و پیشگیری از بیماری‌های مفصلی و غضروف در فرد تاثیر بگذارد. درصورتی‌که تمایل به استفاده از قرص‌های غضروف ساز ندارید، می‌توانید از زانوبند زاپیامکس استفاده کنید. زاپیامکس  با بهره‌گیری از ویژگی‌های منحصر به فرد، در تسکین درد زانو تاثیر ویژه‌ای دارد. درصورتی‌که قصد اطلاع از قیمت زانو بند زاپیاکس را دارید، می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و از قیمت این زانوبند اطلاع حاصل فرمایید.

منظور از غضروف ساز چیست؟

 قرص غضروف ساز زانو‌ و تصویر قرص | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

یکی از بافت‌های همبند نیمه سفت اما منعطف، غضروف یا کارتیلاژ است که در انتهای هر استخوان، قسمت‌هایی که مفاصل بدن قرار دارند، واقع شده است. می‌دانیم که یکی از علل‌های پیدایش درد در مفاصل، ساییدگی مفاصل بوده که منجر به پیدایش درد در فرد می‌شود. درمان‌های دارویی و استفاده از غضروف‌ سازها که در بازسازی و ترمیم غضروف آسیب دیده تاثیرگذار هستند، می‌توانند تا حد زیادی به کاهش و کنترل دردهای مفصل کمک کنند.

پزشک‌های متخصص با توجه به میزان آسیب وارد شد‌ه به بافت غضروفی فرد، روش‌های درمانی موثری را به وی ارائه می‌دهند. یکی از این راه‌های تاثیرگذار و پرطرفدار، استفاده از قرص‌ تقویت زانو یا مفصل ساز است.

درواقع این قرص‌ها با دارا بودن ترکیبات مورد نیاز غضروف، به آن در رساندن مواد مغذی مورد نیاز کمک کرده و در نهایت سبب کاهش التهاب و درد در نواحی آسیب دیده می‌شود. قرص غضروف ساز زانو‌ علاوبر بهبود عملکرد زانو روی برخی از مشکلات دیگر که ممکن است در بدن براساس ضعف غضروف پدیدار شوند، تاثیر گذار است.

 • آرتروز زانو
 • دردهای مفاصل
 • رماتیسم
 • دیکس در ناحیه کمر
 • ترک خوردگی در ناحیه زانو
 • آرتریت روماتوئید

مواردی که گفتـه شد، با کمک قرص غضروف‌ساز قابل درمان هستند، بنابراین می‌توانید برای کاهش درد خود از آنها استفاده کنید.

ترکیبات موثر قرص غضروف ساز زانو‌؛ معرفی بهترین قرص تقویت زانو

قرص‌های غضروف ساز با ترکیبات ویژه خود تلاش می‌کنند تا مفاصل و غضروف آسیب دید‌ه یا ضعیف شد‌ه را مجدد ساخته و ترمیم کرد‌ه و در نهایت از ضعیف شدن آن جلوگیری کنند. می‌توان گفت که ترکیبات موجود در قرص‌های غضروف ساز وجه تشابه بسیار زیادی با غضروف طبیعی دارند که می‌توانند ترمیم را به بهترین نحو انجام دهد، هر قرص غضروف ساز زانو موثر از سه جزء اصلی تشکیل شده که این ترکیبات به شرح زیر هستند.

کندرویتین یکی از بهترین قرص‌ها برای تقویت زانوها

تصویر مصرف قرص غضروف ساز زانو‌ | شفاکاران

کندرویتین، درواقع نوعی ماده شیمیایی موجود در مفاصل بوده که قسمتی از بافت همبند و غضروف را تشکیل می‌دهد. می‎توان گفت که این ماده از لحاظ ساختاری زنجیره بسیار بلندی از قند یا گلوکز است که در غضروف سبب پیدایش خاصیت انعطاف‌پذیری می‌شوند. کندرویتین به همراه گلوکز آمین در اکثر قرص‌های غضروف ساز وجود داشتـه و با یکدیگر جفت شد‌ه و به التیام غضروف و بهبود عملکرد آن کمک فراوانی می‌کنند.

کلاژن برای روند درمان آسیب‌ها نیاز است

یکی از پروتئین‌های بسیار مهم و اساسی بدن که در پوست و تاندون‌ها نیز به میزان بسیار زیادی وجود دارد، کلاژن است. وجود این پروتئین در بافت‌های همبند جهت افزایش ساختار و استحکام زانو ضروری بوده و درصورتی‌که غضروف کلاژن خود را از دست بدهد جایگزینی آن پس از تخریب کار بسیار مشکلی خواهد بود. همین امر سبب شد‌ه تا زمانی که غضروف‌ها هنوز سالم هستند، اقدامات لازم جهت حفظ کلاژن با مصرف قرص تقویت زانو توسط فرد صورت گیرد.

گلوکز آمین در روند درمان مفاصل مهم است

گلوکزآمین درواقع نوعی قند آمینه شد‌ه است که توسط بدن ساختـه شد‌ه و در مفاصل بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. گلوکزآمین در بدن در ساخت مجموعه دیگر از مواد شیمیایی به نام گلیکورآمینوگلیکان که در ساخت غضروف مورد نیاز است، وجود دارد. طی تحقیقات گسترده متخصصان دریافتند که گلوکزآمین سرعت بازیابی غضروف را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد و به بازسازی آن نیز کمک بسیار ویژه‌ای می‌کند.

امگا ۳،  بهترین قرص غضروف ساز زانو‌

طی تحقیقات صورت گرفتـه مشخص شد‌ه که اسیدهای چرب امگا ۳ در تمامی ماهی‌ها به خصوص ماهی‌های ساردین، شاه ماهی، ماهی تن و ماهی خلخالی وجود دارند و از خواص ضد التهابی نیز برخوردار هستند. این موضوع در نهایت منجر شد‌ه تا فرد دیگر نیازی به استفاده از داروی‌های ضد التهابی غیر استروئیدی نداشتـه باشد.

در صورتی که قصد دارید از روغن‌های ماهی استفاده کنید، توجه داشته باشید که این ترکیب ممکن است احتمال خون ریزی را در افرادی که از داروهای کاهش لخته خون استفاده می‌کنند، افزایش دهد. پس بهتر است برای مصرف اصولی‌‎تر و کسب نتیجه بهتر جهت استفاده با پزشک خود مشورت کنید.

 

آیا قرص‌ غضروف ساز بهترین قرص برای زانو درد است؟

برخی از پزشکان معتقد هستند که پتانسیل بازسازی دوباره غضروف در افراد بزرگسال صفر است و عدم وجود رگ‌های خونی در غضروف را مهم‌ترین علل ناتوانی غضروف در بازسازی می‌دانند‌. این در حالی است که برخی از متخصصان دیگر عدم وجود رگ‌های خونی در غضروف را دلیل کافی ندانسته اند.

آنها بر این باور هستند که مصرف قرص غصروف ساز، بهترین قرص برای زانو درد است و در کنار آن عواملی همچون پیروی از رژیم غذایی مناسب و تحرک در ساخت و ترمیم غضروف تاثیر ویژه خواهد داشت.

اگر از عارضه زانو درد و ساییدگی زانو رنج می‌برید، در اسرع وقت حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.  درصورتی‌که بنابر شرح حال شما و میزان پیشروی بیماری‌تان قرص غضروف ساز زانو جهت بهبود زانو درد شما تجویز شد، براساس دستورالعمل، آن را مصرف کنید.

بهترین زمان مصرف قرص ویتامین برای زانو درد

تصویر کلوکزآمین قرص غضروف ساز زانو‌ | شفاکاران

استفاده غیر اصولی یا مصرف قرص غضروف ساز زانو در زمان نامناسب می‌تواند میزان اثر بخشی را در فرد کاهش دهد و نتیجه دلخواه را ایجاد نکند. لازم است در مصرف قرص‌هایی که در راستای کنترل درد زانو مورد استفاده قرار می‎‌گیرند، مطابق با دستور پزشک پیش رفت. به‌صورت کلی بهترین زمان جهت مصرف قرص غضروف ساز از نظر پزشکان متخصص، به همراه یک وعده غذایی بوده تا بیشترین تاثیر را از آن قرص به دست آورید.

در نظر داشته باشید که شما سه عدد از قرص غضروف ساز را باید در طول روز استفاده کنید. برای مشاهده نتیجه بهتر باید طی چندین دور متوالی از قرص‌های غضروف ساز مصرف کنید. بهتر است که جهت جلوگیری از مشکلات متعدد گوارشی، داروهای تعیین شد‌ه را با معده پر یا بعد از غذا میل کند.

قیمت قرص غضروف ساز زانو‌

همانطور که در این محتوا به آن اشاره شد، عوامل بسیار زیادی سبب پیدایش عارضه درد زانو در افراد با هر شرایط سنی خواهد شد. این در حالی است که برای تسکین درد ناشی از زانو استفاده از زانوبند و مصرف قرص‌های غضروف ساز زانو در تسکین درد و بهبود عملکرد تاثیر گذار است. عوامل گوناگونی تعیین کننده نرخ قیمت قرص غضروف ساز زانو هستند.

به علت اهمیت بالای این قرص‌ها و همچنین عملکرد بالای آنها، افراد بسیار زیادی به‌دنبال خرید قرص غضروف ساز زانو هستند. درصورتی‌که قصد خرید انواع قرص‌های غضروف ساز را دارید می‌‌توانید با مراجعه به داروخانه یا وبسایت‌ها آنلاین معتبر،  به‌طور کامل از قیمت‌های قرص‌ ویتامین برای زانو درد مطلع شوید.

کلام پایانی

بهره‌گیری و استفاده از قرص غضروف ساز زانو تحت نظر پزشک متخصص و با توجه به شرایط زانوی فرد از اهمیت بالایی برخوردار است. در این محتوا به بررسی یکی از روش‌های تاثیرگذار در تسکین درد زانو و بهترین زمان مصرف آن پرداخـته شد.

درصورتی‌که لایه‌های غضروفی موجود در مفاصل زانو فرسود‌ه شوند، حرکات استخوان در کنار یکدیگر با مشکل روبه‌رو خواهد شد. قرص‌های غضروف ساز با دارا بودن ترکیبات ویژه خود به غضروف‌ها کمک کرد‌‌‌ه تا ساختار از دست رفتـه خود را بازگرداند.

همچنین درد اولیه ناشی از غضروف‌ها در فرد، در کم‌ترین زمان با استفاده مداوم از  بین می‌رود. البته استفاده از قرص غضروف ساز زانو تنها روش درمانی نیست، شما می‌توانید از زانوبندها به‌خصوص زانوبند زاپیاکس استفاده کنید. جهت اطلاع از قیمت زانو بند زاپیاکس می‌توانید به سایت‌های معتبر مراجعه نمایید.

سوالات متداول

 1. آیا استفاده از قرص‌های غضروف ساز تاثیری بر بهبود در زانو دارند؟

بله، قرص‌های غضروف ساز  می‌توانند درد ناشی از سایش استخوان‌ها بر یکدیگر را در مدت زمان کوتاهی تسکین دهد.

 1. ترکیبات موثر در قرص غضروف ساز زانو چیست؟

در‌صورتی‌که قرص از ترکیباتی همانند کلاژن، گلوکزآمین و کندرویتین برخوردار باشد، بهترین نتیجه و درمان را برای فرد به همراه خواهد داشت.

 1. بهترین زمان جهت مصرف قرص‌های غضروف ساز چه زمانی است؟

بهترین زمان مصرف قرص غضروف ساز از نظر پزشکان حین غذا است.

​شفاکاران یک گام به سوی آگاهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *