زانو درد, مقالات

درمان‌ گیاهی زانو | راهی آسان برای رهایی از درد

درمان‌ گیاهی زانو | شفاکاران

درمان‌ گیاهی زانو برای مشکلات زانو می‌توانند به عنوان روش‌های تکمیلی و کمکی مورد استفاده قرار بگیرند. برخی گیاهان دارویی و روش‌های طبیعی می‌توانند به کاهش التهاب، درد و سفتی زانو کمک کنند. به‌طور معمول، برای استفاده از درمان‌های گیاهی برای زانو، توصیه می‌شود با پزشک یا متخصص مشورت کرده و راهنمایی‌های لازم را از او دریافت کنید. همچنین، ممکن است یک فیزیوتراپیست نیز بتواند به شما در انتخاب و استفاده از روش‌های گیاهی مناسب کمک کند. در ادامه این مطلب از شفاکاران شما را با  بهترین درمان‌ گیاهی زانو درد آشنا خواهیم کرد.

داروهای گیاهی برای درمان‌ گیاهی زانو

روش‌های معمول و متعددی برای کاهش درد زانوها وجود دارد؛ اما شاید هیچ یک از آن‌ها به اندازه استفاده از داروهای گیاهی روشی ایمن و جذابی نباشد. این داروها حتی می‌توانند به عنوان جایگزین‌هایی برای داروهای شیمیایی به کار گرفته شوند؛ زیرا بسیاری از آن‌ها دارای خواص ضدالتهابی، ضد درد و تقویت کننده مفاصل هستند. به همین دلیل است که درمان گیاهی زانو این روزها، به خصوص برای افرادی که تمایل به مصرف داروهای شیمیایی ندارند، جذابیت دارد.

بهترین داروی گیاهی برای کیست بیکر

کیست پشت زانو که با نام “کیست بیکر” هم شناخته می‌شود، در اثر عواملی که باعث تورم مفصل زانو می‌شوند، شکل می‌گیرند. به همین دلیل زمانی که تورم در مفصل ایجاد می‌شود، سیستم لنفاوی بدن شروع به پاکسازی این ناحیه می‌کند. برای رفع این مشکل می‌توان از داروهای گیاهی که به روند این درمان کمک می‌کنند نیز بهره گرفت؛ درست همان داروهایی که التهابات و تورم در مفاصل را از بین می‌برند. در ادامه با بهترین داروی گیاهی برای کیست بیکر  آشنا می‌شوید:

درمان‌ گیاهی زانو | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

روغن درخت چای برای درمان کیست بیکر

روغن درخت چای (Melaleuca alternifolia) بهترین درمان‌ گیاهی زانو به طور غیر مستقیم بر درمان کیست بیکر تاثیر دارد. بنابر تحقیقات انجام شده، روغن درخت چای دارای خواص میکروبی است که می‌تواند از رشد باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و سایر عوامل بیماری‌زا جلوگیری کند. البته لازم به ذکر است که این ترکیبات به اندازه داروهای شیمایی قوی نیستند، اما می‌توانند تاثیرات مثبتی بر کیست بیکر داشته باشند.

برخی از کیست‌ها ناشی از موهای زیرپوستی هستند. این موارد زمانی ایجاد می‌شوند که فولیکول‌های مو به درستی رشد نکنند و منجر به عفونت غده چربی شوند. این فرآیند کیسه چرکی ایجاد می‌کند که ممکن است به کیست تبدیل شود و به عنوان کیست سباسه شناخته شود. به همین دلیل استفاده از روغن درخت چای به عنوان یک ماده ضد میکروبی شناخته می‌شود که برای از بین بردن عفونت‌های باکتریایی بسیار موثر است.

بیشتر بخوانید: درمان زانو درد با زرد چوبه

سرکه سیب از موثرترین روش‌‌های درمان‌ گیاهی زانو

سرکه سیب یکی دیگر از درمان‌های طبیعی محبوب برای کیست است. اما باید این نکته را هم ذکر کنیم که استفاده از سرکه سییب اثر غیر مستقیم و کمی دارد. در واقع همچنان هیچ مطالعه علمی اثبات نکرده است که سرکه سیب می‌تواند کیست بیکر را کوچک کرده و یا به طور کامل آن را از بین ببرد. اما مانند روغن درخت چای، به دلیل داشتن اسید استیک، خاصیت میکرونب زادایی داشته و می‌تواند موثر واقع شود. چنانچه کیست شما آنقدر بزرگ و حاد نیست، می‌توانید درمان خود را با این روش آغاز کنید و در صورت جواب نگرفتن به سرعت به پزشک مراجعه نمایید.

درمان‌ گیاهی زانو | شفاکاران

تاثیر آلوئه ورا بر درمان کیست بیکر

تحقیقات صوت گرفته نشان داده است که آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است. هر دو این خواص می‌توانند به کاهش درد و التهاب در کیست‌ها کمک کنند. ضمن آنکه آلوئه ورا ظاهر کیست را نیز برطرف کرده و می‌تواند باکتری‌ها و عوامل بیماری‌زاها را از بین ببرد.

اما به خاطر داشته باشید که هنور مطالعات به طور دقیق و مطمئن نشان نداده‌اند که آلوئه ورا برای درمان کامل کیست بیکر مناسب باشد، اما می‌تواند به کاهش آن کمک کند. ضمن آنکه برای کاهش درد و ناراحتی ناشی از این مشکل نیز موثر است. اما برای تایید قطعی نظرات درباره برطرف کردذن کامل کیست بیکر توسط آلوئه ورا به تحقیقات بیشتری نیاز است.

روغن کرچک و اثرات آن بر کیست بیکر

روغن کرچک که از گیاه کرچک به دست میاد، کمی همانند سرکه سی یا روغن درخت چای عمل می‌کند. تحقیقات نشاغن داده است که روغن کرچک خواص ضد میکروبی داشته و به طرز شگفت آوری در از بین بردن باکتری‌های پوستی که سبب جوش و کیست می‌شوند، موثر عمل می‌کند.

البته لازم به ذکر است که این روغن به طور مستقیم تاثیر بر کیست بیکر نخواهد گذاشت. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم پیش از مشورت با پزشک خود رد این رابطه مشورت نمایید.

بهترین داروهای گیاهی برای زانو درد کدامند؟

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، داروهای گیاهی می‌توانند برای درمان زانو درد موثر باشند. البته هر داروی گیاهی برای رفع این مشکل مناسب نیست. به عنوان مثال گیاهانی مانند زنجبیل، کرفس، زردچوبه، زنیان، انجیز و چای سبز برای کاهش درد زانو بسیار مناسب هستند. ضمن آنکه می‌توانید برای کاهش درد زانو، روغن آووکادو، جوجوبا،‌ و یا خرقه را روی محل درد زانو مالش داده و ماساژ دهید تا درد کاهش یابد. در ادامه با بهترین داروهای گیاهی برای زانو درد آشنا خواهید شد:

تاثیر زنجبیل بر درمان زانو درد

 زنجبیل جزو بهترین درمان‌ گیاهی زانو است و خواص ضد التهابی داشته و می‌تواند در کاهش درد و التهاب زانو کمک کند. همچنین می‌توانید زنجبیل تازه یا پودر آن را به غذاهایتان اضافه کنید. زنجبیل اثرات ضدالتهابی داشته و به کاهش درد در بدن به خصوص زانو کمک می‌کند. مطالعات انجام شده نشان داده است که استفاده از زنجبیل، روش غیر دارویی موثر بر کاهش التهاب و درد زانو است. با این وجود بهتر است که ۷یش از شروع درمان با زنجبیل با پزشک خود در این باره مشورت نمایید.

درمان‌ گیاهی زانو | شفاکاران

کرکمین و تاثیر آن بر درد زانو

اصلیترین ترکیب فعال زردچوبه کرکومین نام دارد که خاصیت ضدالتهابی دارد و می‌تواند به تسکین درد زانو کمک کند. مصرف کرکمین که در زردچوبه وجود دارد با اثرات ضدالتهابی خود به عنوان یک روش درمان گیاهی زانو مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است تاثیر آن تا حد زیادی به نوع و علت زانو درد بستگی دارد. به همین دلیل لازم است که پیش از شروع استفاده از مکمل‌ها، از پزشک خود مشورت و راهنمایی بخواهید.

خاصیت ضدالتهابی چای سبزو کاهش درد زانو

 چای سبز حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که در کاهش التهاب و حفظ سلامتی مفاصل موثر هستند. مصرف چای سبز می‌تواند به بهبود وضعیت زانو کمک کند و علاوه بر این برای سلامتی کل بدن نیز بسیار مفید است. البته لازم به ذکر است که در مصرف چای سبز باید تعادل را رعایت کرد و پای سیاه راه به طور کامل از رژیم نوشیدنی روزانه خود حذف نکنید. زیرا هر کدام خواص مربوط به خود را دارند.

گلوکوزامین بر درد زانو تاثیر دارد؟

پیش از هرچیز خوب است بدانید که گلوکوزامین اغلب از خرچنگ‌ها استخراج می‌شوند و به سلامتی غضروف‌ها کمک شایانی می‌کند. بر طبق مطالعات انجام شده، گلوکوزامین می‌تواند در بهبود درد زانو مرتبط با التهاب و آسیب در مفاصل بسیار موثر باشد. این ماده با بهبود وضعیت غضروف‌ها، سلامت زانوها را تضمین کرده و درد را در این ناحیه کاهش می‌دهد. البته برای آنکه بتوانید بهترین بهره را از این ماده به عنوان درمان گیاهی زانو ببرید، باید تحت نظر پزشک قرار بگیرید.

رزماری؛ روش درمان گیاهی زانو

بر همه واضح و مشخص است که این گیاه دارای خواص ضد التهابی است و مصرف آن می‌تواند به بهبود التهابات به خصوص زانو کمک کند. رزماری داروی گیاهی است که به عنوان یک روش درمانی مکمل برای درد زانو مورد استفاده قرار می‌گیرد. خواص ضدالتهابی و ضد دردی که در ابن داروی طبیعی وجود دارد به طور موثری بر کاهش درد موثر است.

برای مطالعه بیشتر: درمان قطعی زانو درد باطب سنتی

درمان گیاهی ساییدگی زانو

دلیل فعالیت‌های ورزشی، آسیب در محل کار یا حتی فعالیت‌های روزمره می‌توانند فرد را دچار ساییدگی زانو کنند. درمان گیاهی یکی از روش‌های طبیعی و موثر برای کاهش التهابات و درد زانوها است. در ادامه با بهترین درمان گیاهی زانو به هنگام ساییدگی زانو آشنا خواهیم شد:

  • زنجبیل: زنجبیل خواص ضد التهابی دارد و می‌تواند به کاهش درد و التهاب در زانوها کمک کند. از زنجبیل خشک یا حتی دمنوش زنجبیل و چای می‌توان برای بهره‌مندی از این روش درمانی برای ساییدگی زانو استفاده کرد.
  • کرفس: کرفس حاوی مواد ضد التهابی مانند فلاوونوئیدها و آنتی‌اکسیدان‌ها بوده که از بهترین روش درمان گیاهی ساییدگی زانو محصوب می‌شود. مصرف کرفس می‌تواند به کاهش التهاب در زانوها کمک کند و درمان ساییدگی زانو را تسریع بخشد.
  • اکالیپتوس: استفاده از روغن اسانس اوکالیپتوس برای ماساژ زانوها به کاهش درد و التهاب کمک شایانی خواهد کرد. ضمن آنکه دارای خواص ضد باکتریالی و ضد التهابی است که همین امر بر کاهش درد زانو تاثیرگذار خواهد بود.
  • روغن آووکادو: روغن آووکادو به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب اشباع نشده و ویتامین E، خواص ضد التهابی فوق العاده‌ای دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که برای بهبود وضعیت ساییدگی زانوها و همچنین درد در این ناحیه از این روغن برای ماساژ داد‌ن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که درد زانو می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. درد زانو طیف خفیف تا شدید دارد. در صورتی که آسیب جدی به زانوی شما وارد  نشده، می‌توانید از این روش‌های خانگی درمان گیاهی زانو استفاده کنید. اما اگر درد شما نه تنها کاهش نیافت و بلکه رو به افزایش رفت و ادامه دار شد، بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید تا علت زانو درد شما بررسی شد‌ه و مشکل برطرف شود. یکی از را ه‌های درمان فوری زانو درد که شما را از همه روش ها بی نیاز می کند، خرید زانوبند زاپیامکس است.

سوالات متداول کاربران درباره درمان گیاهی زانو

۱-      آیا با روش‌های گیاهی می‌توان درد زانو را کاهش داد؟

بله، در صورتی که مشکل حاد و شدیدی برای زانو پیش نیامده باشد، می‌توان با استفاده از روش‌های پیشنهادی در این مطلب درد زانوی خود را بهبود بخشید.

۲-      بهترین داروی گیاهی برای ماهش درد زانو چیست؟

زنجبیل، چای سبز، آلوئه ورا و در کل تمامی داروهای گیاهی که خاصیت ضدالتهابی دارند برای کاهش درد زانو موثر هستند.

۳-      بهترین روغن‌های گیاهی برای کاهش درد زانو کدامند؟

روغن آووکادو از بهترین روغن‌ها برای کاهش درد زانو است که با ماساژ داد‌ن می‌توانید به سرعت درد را کاهش دهید.

سایت شفاکاران، مسیر سلامتی را هموار می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *