زانو درد, مقالات

زانوبند مخصوص ساییدگی زانو و اثر گذاری در سریع‌ترین زمان

زانوبند مخصوص ساییدگی زانو | شفاکاران

زانوبند مخصوص ساییدگی زانو چه هنگام به کار می‌آید؟ ساییدگی زانو به وضعیتی اطلاق می‌شود که بافت‌های درون مفصلی و بافت‌های پیرامونی زانو، به ویژه غضروف زانو، به نحوی آسیب می‌بینند که باعث خرابی و فرسایش این بافت‌ها می‌شود. این مشکل معمولاً در نتیجه فشار و استفاده زیاد از زانو در طول زمان به وجود می‌آید.علائم ساییدگی زانو ممکن است شامل درد، تورم، محدودیت حرکت، و آسیب در استفاده از زانو در فعالیت‌های روزمره باشد. زانوبندها معمولاً توسط پزشکان برای بیمارانی که دچار پارگی ACL یا نوعی آسیب زانو هستند تجویز می‌شود. زانوبند می تواند حمایت بیشتری را در طول روند بهبودی ارائه دهد. درد، تورم و سفتی ناشی از آسیب و از دست دادن غضروف می‌تواند حتی راه رفتن یا بالا رفتن از پله‌ها را دشوار کند و اگر شغلی دارید که باید در زمان‌های طولانی روی پاهای خود بایستید یا حرکت کنید، بدتر شدن ساییدگی زانو آن را دشوار یا غیرممکن می‌کند. بی شک زانوبندهایی مانند زانوبند زاپیامکس را باید زانوبند مخصوص ساییدگی زانو دانست. در این مطلب از شفاکاران به بررسی زانوبند مخصوص ساییدگی زانو می‌پردازیم.

 علت ساییدگی مفصل زانو چیست؟

در طول زندگی و در حین انجام فعالیت‌های روزانه، نیروی وزن بدن بر روی مفصل زانو وارد می‌شود و باعث آسیب به مفصل می‌شود. بدن ما با تمام توان خود آسیب را ترمیم می‌کند، اما در نهایت به جایی می‌رسیم که سرعت آسیب بیش‌تر از سرعت و توانایی ترمیم است. آسیب به مفصل زانو باعث لایه لایه شدن سطح غضروف و در نتیجه از بین رفتن سطح صاف غضروف می‌شود. با ادامه آسیب، ارتفاع غضروف بین دو استخوان کاهش می‌یابد (انتهای دو استخوان به یکدیگر نزدیک می‌شوند). پس از مدتی استخوان‌های اضافی در اطراف استخوان دو طرف مفصل ساخته می‌شود که به آن‌ها استئوفیت می‌گویند. کپسول مفصلی نیز متورم است که به آن سینوویت می‌گویند. با پیشرفت آرتروز زانو و ادامه ساییدگی مفصل زانو، استخوان زیر مفصل سفت می‌شود و کیست‌های استخوانی در آن ایجاد می‌شود.

علائم ساییدگی استخوان زانو چیست؟

زانوبند مخصوص ساییدگی زانو و تشخیص ساییدگی | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

طبق نظریه پزشکان، ساییدگی مفصل زانو در ۴ درجه متفاوت رخ می‌دهد. هر یک از این درجات علائم خفیف تا شدید دارند و در فعالیت‌های عادی بیمار اختلال ایجاد می‌کنند.

 • زانو درد
 • سفتی و سفتی زانو
 • صدای زانو در حین فعالیت و حرکت
 • قرمزی پوست زانو
 • خالی شدن زانو به دلیل ضعف بیش از حد عضلات اطراف زانو
 • محدود کردن دامنه حرکتی زانو در جهات مختلف
 • نازک شدن و ضعیف شدن ظاهر عضلات مفصل زانو

بیشتر بخوانید:  قیمت زانوبند زاپیامکس

روش تشخیص ساییدگی زانو به چه شکل است؟

زانوبند مخصوص ساییدگی زانو و نشانه‌ها | شفاکاران

در مرحله‌ی اول پزشک شما برای تشخیص ساییدگی زانو یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد و در مورد سابقه پزشکی شما می‌پرسد. برای انجام معاینه فیزیکی ممکن است موارد زیر را بررسی کند:

 • تورم، گرما، قرمزی یا درد در داخل یا اطراف مفصل.
 • دامنه حرکت ؛ اینکه چقدر می‌توانید زانوی خود را حرکت دهید.
 • بررسی ناپایداری مفصل
 • درد ناشی از قرار دادن وزن بر روی زانو.
 • مشکلات راه رفتن
 • هر گونه نشانه ای از آسیب

به احتمال زیاد پزشک شما عکسبرداری با اشعه ایکس از یک یا هر دو زانو را تجویز خواهد کرد. غضروف در اشعه ایکس نشان داده نمی‌شود، اما از دست دادن غضروف دیده می‌شود زیرا فضای بین استخوان‌ها نازک است. گاهی اوقات، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) ممکن است برای گرفتن تصویری از زانو که شامل استخوان و بافت نرم است، استفاده شود.

همچنین پزشک ممکن است نمونه خون شما را بگیرد یا مایعی را از زانوی شما با سوزن بگیرد تا سایر اشکال ساییدگی زانو را بررسی کند.

زانوبند برای حمایت ساختاری

زانوبندها معمولاً توسط پزشکان برای بیمارانی که دچار پارگی ACL یا نوعی آسیب زانو هستند تجویز می‌شود. زانوبند می تواند حمایت بیشتری را در طول روند بهبودی ارائه دهد. البته زانوبندها انواع متفاوتی دارند که امروزه نمونه‌های تکنولوژیک آن با نام زانوبند زاپیامکس طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

سه نوع زانوبند مخصوص ساییدگی زانو

زانوبندها انواع گوناگونی دارند:

 • بریس های کاربردی مطالعات نشان داده‌اند که این نوع بریس‌ها پس از آسیب دیدگی زانو محافظت و ثبات بیشتری را به زانو می‌دهند.
 • بریس‌های توانبخشی اینها حرکت پهلو به پهلو و بالا و پایین زانو را در حین بهبودی پس از جراحت یا جراحی محدود می‌کنند.
 • بریس های پیشگیرانه اینها برای جلوگیری از آسیب به زانوها در حین ورزشهای تماسی طراحی شده اند.

تصمیم برای استفاده از زانو‌بند باید بر اساس عوامل مختلفی باشد، از جمله:

 • کدام رباط ها آسیب دیده اند
 • چه توانبخشی انجام داده اید یا قصد انجام آن را دارید
 • ورزشی که در آن شرکت می کنید

امروزه بسیاری از بازیکنان فوتبال برای جلوگیری از آسیب دیدگی از زانوبند استفاده می کنند. بازیکنان فوتبال به دلیل چرخش های تند و حرکات جانبی در این ورزش فشار بیشتری به زانوهای خود وارد می کنند. تمام این حرکات می‌تواند استخوان ها و رباط‍‌های شما را به روش های غیر طبیعی حرکت دهد. اما برای آسیب های عمیق‌تر هم می توان از این زانوبندها استفاده کرد. نظرات در مورد زانوبند زاپیامکس حاکی از تاثیر فوق العاده این زانوبند است.

زانوبند زاپیامکس، بهترین زانوبند مخصوص ساییدگی زانو

زانوبند مخصوص ساییدگی زانو و نشانه‌ها | شفاکاران

خوشبختانه امروزه تکنولوژی به یاری بشر آمده تا با اختراع ابزارهایی نوین به تسکین درد و درمان زانوی افراد کمک کند. یکی از این دست آوردها زانوبند زاپیامکس به عنوان زانوبند مخصوص ساییدگی زانو است. زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین محصولات شرکت زایس ترونیک آلمان است که از لحاظ تکنولوژی و اثرگذاری با فیزیوتراپی برابر است. زیرا در زاپیامکس از همان تکنولوژی‌های رایج و موثر فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده می‌شود که شامل سه تکنولوژی، اولتراسوند، انفرارد و کِلاک پالس هستند. به همین خاطر به آن زانوبند uic زاپیامکس می‌گویند.

استفاده از زاپیامکس در مقایسه با دیگر روش‌های درمانی مانند مصرف دارو، تزریق مستقیم و حتی فیزیوتراپی مزایای بسیار زیادی دارد. در این مطلب سعی می‌کنیم که در مورد خرید زانوبند زاپیامکس، نحوه استفاده و مزایایی که نسبت به فیزیوتراپی دارد صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 آشنایی با زانوبند مخصوص ساییدگی زانو

زانوبند زاپیامکس را باید افق جدیدی در درمان زانودرد دانست. این زانوبند به پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های عرصه درمان مجهز است. همچنین از سه فناوری نوین اولتراسوند، انفرارد یا مادون قرمز و کلاک پالس بهره می‌برد. کنار هم قرارگیری این سه فناوری در یک زانوبند در نوع خود کم‌نظیر است. بخش قابل توجهی از مشکلات سایر روش‌های درمانی مانند فیزیوتراپی را حذف می‌کند. حتی نیاز به جراحی زانو را تا حد زیادی برطرف می‌سازد.

معرفی تکنولوژی UIC به‌کاررفته در زانوبند زاپیامکس

برای پی‌بردن به نحوه اثرگذاری فناوری‌ها زانو بند زاپیامکس بر زانو و مزیت آن نسبت به فیزیوتراپی باید ساختار و نحوه عملکرد آن‌ را شناخت.

 نحوه عملکرد اولتراسونیک در زانوبند زاپیامکس

اولتراسوند تراپی موجود در زانوبند زاپیامکس با ارسال میلیون‌ها موج صوتی بی‌خطر به زانو، عمیق‌ترین بافت‌های زانو را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین گرمای ملایمی را به اعماق عضلات روانه می‌کند. این بلاک عصبی به شکل بی‌حسی موضوعی خود را نشان می‌دهد و باعث کاهش درد به صورت قابل توجهی می‌شود. همچنین اولتراسوند تراپی در زاپیامکس سرعت گردش خون را در نواحی تحت تاثیر خود به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد. همچنین باعث افزایش اکسیژن‌رسانی و تغذیه بافت‌های آسیب‌دیده می‌شود.

نحوه عملکرد انفرارد در زانو بند زاپیامکس

فناوری انفرارد یا اشعه مادون قرمز با طول موجی مناسب و ایمن، جریان خون را سرعت می بخشد. خون غنی از اکسیژن به سلول‌ها می‌رسد. سپس سلول‌های مجاور مفصل زانو را از طریق ایجاد گرما به تحریک وا می‌دارد. به این ترتیب روند بازسازی و ترمیم عضو‌ ضعیف سرعت بیشتری یابد.

 کلاک پالس در زانوبند مخصوص ساییدگی زانو

در کنار این دو تکنولوژی کلاک پالس نیز ضلع دیگری از درمان محسوب می‌گردد. همچنین از طریق تاباندن پالس‌های الکتریکی به زانو، لرزش و ماساژ خفیفی را در اندام آسیب‌دیده ایجاد می‌کند. این فرایند آرامش و کاهش التهاب را به دنبال دارد. این فرایند الکتریکی نه تنها به آرامش عضلات زانو کمک می‌کند بلکه تمرکز آن روی تسکین درد و رفع اسپاسم‌های عضلانی نیز هست.

کمربند زاپیامکس، راهی آسان برای درمان زانو

زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین زانوبندهای طبی و درمانی عصر جدید است که بر انواع مشکلات زانو اثرمی‌گذارد و باعث تسکین درد بیمار خواهد شد. این زانوبند به سه تکنولوژی روز دنیا مجهز است، اما عملکردی ساده و بدون خطر دارد. پس با خرید اینترنتی زانوبند زاپیامکس به راحتی درد خود را کاهش دهید و به فعالیت‌های روزانه خود بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *