زانو درد, مقالات

درمان درد زانو هنگام نشست و برخاست با ۵ روش مختلف

درمان رانو درد هنگام نشست و برخاست|شفاکاران

درمان درد زانو هنگام نشست و برخاست با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که یکی از مهم‌ترین و جدیدترین روش‌ها استفاده از زانوبند زاپیامکس است. باید اشاره کنیم که روش‌های درمانی دیگری نیز برای درمان زانودرد وجود دارد مانند مصرف دارو، تزریق دارو به مفصل، فیزیوتراپی و جراحی که بستگی به نوع و شدت آسیب ایجاد شده دارد. در حالی که برای انواع مختلفی از مشکلات زانو می‌توان از زانوبند زاپیامکس استفاده کرد.

همچنین از علل مختلف ایجادکننده درد زانو می‌توانیم به افزایش وزن، فعالیت زیاد، کهولت سن، آرتروز، شکستگی در استخوان‌ها، التهاب تاندون و بیماری‌های دیگر اشاره کنیم. در این مطلب از مجله شفاکاران به بررسی علت و روش درمان درد زانو هنگام نشست و برخاست خواهیم پرداخت. ما را همراهی کنید.

فهرست مطالب نوشته

علت درد زانو هنگام بلند شدن از زمین چیست؟

در اکثر موارد علت درد زانو هنگام راه رفتن و نشستن در اثر موارد زیر ایجاد می‌شود:

 • نشستن برای مدت طولانی
 • حرکت ناگهانی از حالت نشسته به ایستاده
 • افزایش وزن بیش از حد
 • آرتروز در زانو
 • مشکل در مفاصل، عضلات و بافت‌ها
 • درد ناشی از سیاتیک و فتق دیسک که به زانو زده است
 • فشار زیاد به زانو در هنگام نشستن، بلند شدن و ورزش کردن
 • ضربه و آسیب به زانو

درد ناشی از بعضی موارد مانند نشستن برای مدت طولانی، بعد از چند ساعت یا چند دقیقه از بین می‌روند یا کاهش می‌یابند. این در حالی است که در مواردی که علت درد بیماری یا شرایط شدیدتر باشد، درد از بین نخواهد رفت.

 علت درد  هنگام خم شدن و نشستن چیست؟

هنگامی که برای مدت طولانی غیرفعال هستید، ممکن است دچار زانودرد شوید. نشستن طولانی‌مدت با یک وضعیت ثابت باعث سفت شدن عضلات و تاندون‌ها می‌شود و به مرور زمان درد را ایجاد می‌کند.

متخصصان دانشکده پزشکی هاروارد به این نتیجه رسیده‌اند که نشستن بیش از ۶ تا ۸ ساعت در روز به‌طور بالقوه برای بدن مضر است. آن‌ها توصیه می‌کنند که از نشستن طولانی‌مدت خودداری کنید و در صورتی که مجبور به نشستن طولانی‌مدت هستید، هر ۳۰ تا ۶۰ دقیقه یکبار بلند شوید و حرکات کششی انجام دهید.

درمان رانو درد هنگام نشست و برخاست با داروها|شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

درمان قطعی زانو درد برای  سمت راست یا چپ زانو

روش‌های مختلفی برای درمان زانو درد هنگام نشست و برخاست وجود دارد که انتخاب آن‌ها به نوع، شدت، وضعیت بیمار و تشخیص پزشک دارد. در ادامه روش‌های درمان درد زانو هنگام خم شدن و نشستن را معرفی خواهیم کرد:

۱. مصرف داروهای مختلف برای درمان زانو هنگام برخاستن

در صورتی که شدت آسیب ایجاد شده در زانو که باعث درد در هنگام راه‌رفتن و بلند شدن می‌شود خفیف تا متوسط باشد، پزشکان داروهای زیر را تجویز خواهند کرد:

 • داروهای مسکن مانند استامینوفن
 • داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن و ادویل
 • تزریق کورتیکواستروئیدها به مفصل برای کاهش درد

و دیگر داروهای تجویزی برای تسکین درد و التهابات ایجاد شده.

۲. تجویز دوره‌های فیزیوتراپی برای درمان زانو هنگام نشستن و برخاستن

در بیشتر مواقع پزشکان یک تا دو دوره ۱۰ جلسه‌ای فیزیوتراپی را برای بیمارانی که از زانودرد زنج می‌برند تجویز می‌کنند. این دوره‌ها در تسکین درد و بهبود دامنه حرکتی بیماران تاثیر بسزایی دارند و در درمان درد آرتروز زانو نیز موثرند.

۳. استفاده از درمانی‌های مکمل مانند آب درمانی و ماساژ درمانی

در مواردی درمان درد پشت زانو هنگام برخاستن با چندین جلسه آب درمانی و ماساژ درمانی به راحتی رفع می‌شود؛ اما اگر آسیب زانو شدید باشد و درد بیمار زیاد، در کنار سایر روش‌های درمانی، از روش‌های مکمل برای تسیکن درد و آرامش بیمار استفاده خواهد شد.

زاپیامکس برای درمان رانو درد هنگام نشست و برخاست|شفاکاران

۴. استفاده از زانوبند زاپیامکس برای درمان خانگی زانو درد

زانوبند زاپیامکس محصولی جدید از شرکت زایس ترونیک آلمان است که با داشتن سه تکنولوژی اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس برای درمان و تسکین درد انواع مشکلات زانو مناسب است. با استفاده روزانه ۴۵ تا ۶۰ دقیقه از زانوبند زاپیامکس می‌توان درد زانو هنگام خم شدن، بلند شدن و نشستن را تسکین داد. همچنین این زانوبند آلمانی برای تسکین درد سایر آسیب‌های شدید زانو مفید خواهد بود.

۵. در بیشتر مواقع برای درمان درد در زانو هنگام راه رفتن و نشستن، جراحی نیاز نیست

جراحی روی زانو زمانی پیشنهاد می‌شود که آسیب ایجاد شده به هیچ وجه قابل ترمیم نباشد و بیمار درد زیادی را تحمل می‌کند. البته از جراحی‌های سبک‌تر برای ترمیم آسیب‌های ایجاد شده استفاده می‌شود.

درمان خانگی زانو درد برای تسکین درد پشت زانو هنگام برخاستن

علاوه بر پیگیری درمان‌های پزشکی، بیماران می‌توان از راهکارهای خانگی برای درمان درد زانو هنگام نشستن در دستشویی یا بلند شدن و برخاستن استفاده کنند. در مواردی که علت درد نشستن طولانی‌مدت، فشار زیاد به زانو یا ضربه خفیف باشد، می‌توان از درمان‌های خانگی به تنهایی نیز استفاده کرد.

این درمان‌ها عبارتند از:

 • استفاده از پدگرمایشی
 • ماساژ زانو با روغن‌های گیاهی مانند زیتون
 • حمام با نمک اپسوم
 • خودداری از فعالیت‌های سنگین
 • کاهش وزن برای کم شدن فشار روی زانوها
 • مصرف غذاهای مقوی و مکمل‌ها
 • ورزش کردن و فعال بودن

باید اشاره کنیم که بهترین روش درمان درد زانو هنگام نشست و برخاست، استفاده از زانوبند زاپیامکس است. با استفاده و خرید زاپیامکس بیماران می‌توانند در خانه درد زانو و آسیب ایجاد شده را درمان کنند.

آشنایی با زانوبند زاپیامکس

زاپیامکس زانوبندی پارچه‌ای و چندلایه است که تجهیزات UIC را در خود دارد و با برق کار می‌کند. زاپیامکس از تولیدات شرکت زایس ترونیک آلمان است. این سه تکنولوژی درمانی به روز دنیا را به نام‌های اولتراسوند، انفرارد یا اشعه مادون قرمز و کلاک پالس می‌شناسند. این سه فناوری از بزرگترین روش‌های جدید درمان دردهای زانو به شمار می‌رود. باتوجه به تکنولوژی موجود در این زانوبند، قیمت این محصول کاملا منطقی و مناسب است. ما با توجه به خرید افراد قیمت را در کمترین حد خود یعنی دو میلیون و نهصد و شصت هزار تومان نگه داشته‌ایم. نکته مهم در خرید زانوبند زاپیامکس از فروشگاه معتبر شفاکاران این است که با یک بار خرید سال‌های زیادی از آن بهره می‌برید. همچنین خدماتی مشابه فیزیوتراپی را همیشه در منزل خواهید داشت.هنگام خردید نیز باید زانوبند زاپیامکس اصل آلمانی با کارت رجیستری تهیه کنید.

درمان زانودرد هنگام نشست و برخاست خود را جدی بگیرید

در این مقاله به درمان درد زانو هنگام نشست و برخاست پرداخته‌ایم که یکی از شایع‌ترین مشکلات در افراد مختلف، به ویژه افراد مسن و کسانی که شغل‌های خاص دارند است. این نوع زانودردها در بیشتر مواقع به دلیل نشستن طولانی‌مدت، فشار به زانو، آرتروز و وزن زیاد ایجاد می‌شوند که برای درمان آن از روش‌های مختلفی استفاده خواهد شد.

خرید زانوبند زاپیامکس یکی از موثرترین و کاربردی‌ترین روش‌ها برای درمان درد زانو هنگام نشست و برخاست است. این زانوبند با داشتن تکنولوژی‌های موثر خود به راحتی درد زانو را تسکین می‌دهد. در صورتی که برای خرید زاپیامکس و دیگر روش‌های درمان قطعی زانو درد سوال یا پیشنهادی داشتید با شفاکاران در ارتباط باشید.

سوالات متداول در مورد درمان درد در زانو هنگام نشست و برخاست

 • علت درد زانو هنگام بلند شدن از زمین چیست؟

در بیشتر مواقع نشستن طولانی‌مدت، فشار زیاد به زانو، افزایش سن، آسیب یا ضربه به زانو، آرتروز و بیماری‌های دیگر است.

 • برای درمان درد زانو هنگام خم شدن پا چه کنیم؟

درست بشینید، به زانوهای خود فشار نیاورید، اگر اضافه وزن دارید آن را کاهش دهید و به دنبال درمان درد زانوی خود با زانوبند زاپیامکس باشید.

 • آیا زانوبند زاپیامکس برای درمان درد زانو هنگام نشست و برخاست مناسب است؟

بله. زانوبند زاپیامکس برای درمان انواع مشکلات زانو عالی است.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *