زانو درد, مقالات

درد زانو در سرما | مراقبت از زانو در روزهای سرد سال

درد زانو در سرما | شفاکاران

درد زانو در سرما  موضوعی است که با آغاز فصل پاییز و زمستان با آن درگیر می‌شویم. بسیاری از افرا د به ویژه سالمندان همواره از این موضوع گله دارند. به نظر می رسد علت درد زانو در سرما مربوط به اختلال در گردش خون و سرد شدن مفاصل است. در این مقاله اطلاعاتی در مورد اثرات هوای سرد بر آسیب های زانو جمع آوری کرده ایم. شما متوجه خواهید شد که چه چیزی باعث این تغییرات می شود. در سایت فروشگاهی شفاکاران با ما همراه باشید.

 چه چیزی باعث زانو درد در سرما می شود؟

وقتی صحبت از درد زانو در هوای سرد می شود، عوامل متعددی در ایجاد تغییرات موثر هستند.

۱. فشار هوا

این عامل اصلی است که منجر به درد زانو در زمستان می شود. اساساً فشار بارومتریک وزن هوای اطراف ما را توصیف می کند. درست قبل از رسیدن هوای سرد، فشار هوا به شدت کاهش می یابد. در نتیجه، مایعات و گازهای درون مفاصل زانو شروع به بزرگ شدن می‌کنند. این منجر به احساس ناخوشایند فشار بر روی اعصاب شما می شود که همان چیزی است که باعث زانو درد خواهد شد..

۲. سرما و رطوبت

هنگامی که دماهای پایین تر و رطوبت بیشتر با هم ترکیب شوند، می تواند درد قابل توجهی را در زانو ایجاد کند. ترکیب این دو عامل بر ساختار سلولی استخوان و غضروف تأثیر می گذارد. در نتیجه باعث ایجاد احساس انبساط و انقباض می شود که فشار ناخوشایندی ایجاد می کند.

۳. حساسیت عصبی

بسیاری از بیماران ارتوپدی با آسیب های زانو علائمی مانند التهاب، چسبندگی یا اسکار را تجربه می کنند. با هر یک از اینها، آنها معمولاً در اعصاب خود حساسیت دارند. اعصاب مفاصل زانو وقتی بیرون سرد است به طور فزاینده‌ای حساس می‌شوند و دمای پایین‌تر می‌تواند این حساسیت را تحریک کند.

۴. غلیظ شدن مایعات مفصلی

ایع درون زانوها هدف مهمی را ایفا می کند – اساساً جذب ضربه و ضربه. هنگامی که دما کاهش می یابد، مایع موجود در زانو می تواند شروع به غلیظ شدن کند. در نتیجه، این افزایش ضخامت، جریان آزاد مایعات را مهار می کند، که به نوبه خود باعث سفت شدن مفصل زانو می شود.

۵. عدم تحرک

به طور طبیعی، در طول ماه های سرد و تاریک زمستان، ما تمایل داریم برای مدت طولانی‌تری در خانه بمانیم و خواب باشیم. غیر فعال ماندن برای سلامت مفاصل ما مضر است. برای سالمندان، چندین راه اثبات شده برای فعال ماندن در طول زمستان وجود دارد. مفاصل زانوهای ما ممکن است بعد از دوره‌های تنبلی دچار مشکل شوند.

 آسیب های مربوط به درد زانو در سرما

 تصویر مردی با درد زانو در سرما | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

با آسیب های خاص زانو، آب و هوای سرد به احتمال زیاد باعث ایجاد درد می شود.

تروما زانو

اگر در گذشته در اثر ضربه یا ضربه آسیب زانو را تجربه کرده‌اید، عضلات اطراف زانو تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. در ماه‌های سردتر، دما کاهش می‌یابد و عضلات آسیب‌دیده شما باید سخت‌تر کار کنند. با شروع هوای گرم، آنها مجبور نیستند همان مقدار انرژی و تلاش را برای انجام کارهای مشابه انجام دهند. در نتیجه، این می تواند منجر به آسیب بیشتر عضلانی و بافتی شود که باعث افزایش درد می شود.

تاندونیت کشکک

این آسیب معمولاً به عنوان زانوی جامپر شناخته می شود. معمولاً بین عضلات کاسه زانو و ران تا استخوان ساق پا قرار دارد. درد مستقیماً در زیر کاسه زانو متمرکز می شود. هنگام پریدن یا بالا رفتن از پله ها باعث ضعف و سفتی می شود. هوای سرد منجر به سفت شدن تاندون ها و کاهش گردش خون می شود که می تواند درد ناشی از این آسیب را بسیار بدتر کند.

زانوی دونده

در دویدن طولانی مدت به مفاصل زانو فشار وارد می شود که منجر به این آسیب می شود. در بسیاری از موارد، برخی از کارهای کاهش وزن می تواند باعث زانوی دونده شود. کاسه زانو به استخوان ران ضربه می زند و نتیجه آن آسیب غضروف است. در هوای سرد، بافت ها و ماهیچه های اطراف زانو سفت می شوند که منجر به درد خواهد شد.

راه های درمان درد زانو و تسکین درد در سرما

راه هایی برای کاهش درد زانو وجود دارد. همیشه می‌توانید درمان‌های طبیعی را امتحان کنید یا یکی از موارد زیر را انجام دهید:

گرم بمانید

این یک راه خوب، دلپذیر و ساده برای کاهش درد زانو در هوای سرد است. می توانید دوش و حمام آب گرم بگیرید، با یک پتوی برقی بخوابید و مطمئن شوید که گرما ادامه دارد. اگر مجبورید خانه خود را ترک کنید، سعی کنید قبل از اینکه مجبور به حرکت در جاده شوید، ماشین خود را گرم کنید. علاوه بر این، می توانید برای مقداری گرمای اضافی لباس های چند لایه بپوشید.

جلوگیری از تورم زانو

اساساً با اکثریت قریب به اتفاق آسیب‌های زانو، تورم علت اصلی درد است. باندهای فشاری ابزاری استثنایی برای کاهش تورم و بهبود پایداری هستند. به کمک این ابزار و استفاده از روغن های توصیه شده در طب سنتی به راحتی می توانید از تورم زانو به دلایل گوناگون بکاهید تا زانویتان دچار آسیب بیشتری نشود و درد زانو در سرما به سراغتان نیاید.

زانوبند زاپیامکس، مراقب کامل زانو در سرما

زانوبند زاپیامکس با وجود تکنولوژی های پیشرفته UIC به خوبی می تواند از زانوی شما در هر فصل از سال به ویژه در روزهای سرد سال مراقبت کند. به گونه ای که استفاده مدام در روزهای سرد از زانوبند زاپیامکس آلمانی می تواند شما را در مقابل درد زانو در سرما مصون نگه دارد. ین تکنولوژی ها با در جریان نگاه داشتن خون و همچنین ماساژ عمقی بافت ها محافظی بی نظیر برای زانوی شما در فصل سرماست.

زانوها را در هوای سرد گرم نگه دارید

 تصویر گرم نگه داشتن هنگام درد زانو در سرما | شفاکاران

اگر هر نوع زانو درد را تجربه می کنید، باید همین امروز با گروه مرکزی ارتوپدی تماس بگیرید. ارتوپدهای برجسته لانگ آیلند ما می توانند آسیب شما را ارزیابی کنند و یک استراتژی درمانی برای کمک به بهبود آسیب و کاهش درد شما ارائه دهند. نظریه دیگر این است که کمبود ویتامین D می تواند حساسیت را افزایش دهد. ویتامین D را از نور خورشید دریافت می کنید. بنابراین وقتی در داخل خواب زمستانی هستید، ممکن است کوتاه بیایید. برخی مطالعات سطوح پایین ویتامین D را با افزایش درد مرتبط می دانند. از پزشک خود بپرسید که آیا یک مکمل ممکن است به شما کمک کند.

پرسش‌های پرتکرار در زمینه درد زانو در سرما

چرا وقتی سرد است زانوهایم درد می کند؟
در هوای سرد، مقداری از خون شما از دست‌ها و پاهای شما به اندام‌های حیاتی مانند قلب و ریه‌ها هدایت می‌شود. این تلاش بدن شما برای گرم نگه داشتن آنهاست. اما گرما را از مفاصل شما می گیرد، که می تواند آنها را بیشتر کند. سرما همچنین باعث سفت شدن عضلات شما می شود.

چگونه در هوای سرد از درد پا خلاص شویم؟
سعی کنید گرم بمانید. دوش یا حمام آب گرم بگیرید، در طول روز چند لایه لباس بپوشید (از جمله دستکش و جوراب گرم)، در شب از پد گرمکن یا پتوی برقی استفاده کنید، گرمای داخل خانه را افزایش دهید. وزن مناسبی را حفظ کنید تا فشار کمتری بر مفاصل خود وارد کنید – کمر، زانو، باسن. فعال بمانید و به طور منظم ورزش کنید.

آیا درد مفاصل ناشی از سرما طبیعی است؟

هوای سرد باعث کاهش گردش خون می‌شود که می‌تواند باعث انقباض ماهیچه‌ها و تاندون‌ها و افزایش سفتی در حین حرکت مفاصل شود. همچنین شایان ذکر است که بسیاری از افراد بیشتر در داخل خانه می مانند و به اندازه ماه های گرمتر فعال نیستند.

ما در فروشگاه شفاکاران، هوای زانویتان را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *