زانو درد, مقالات

نحوه استفاده از زاپیامکس را بدانید و اثرگذاری آن را بالا ببرید

نحوه استفاده از زاپیامکس را بدانید|شفاکاران

نحوه استفاده از زاپیامکس بسیار مهم است و در میزان اثرگذاری آن بر درد زانو نقش دارد. پس مدت‌زمان استفاده، زمان و چگونگی بستن زانوبند مهم تلقی می‌شوند. زیرا مانند سایر تجهیزات پزشکی و درمانی قواعدی برای اثرگذاری بهتر تکنولوژی‌های زانوبند زاپیامکس تعریف شده‌است.

مانند انواع داروها که انتخاب میزان دوز، مصرف در روز و دوره استفاده از آن‌ها در برای درمان بیماری‌ها مهم است. پس با رعایت نحوه استفاده از زاپیامکس می‌توان مطمئن بود که درد زانو تسکین می‌یابد و سایر علائم بهبود پیدا می‌کنند. در این مطلب از سایت شفاکاران به بررسی نحوه استفاده از زاپیامکس خواهیم پرداخت. با این کار کاربران با شرایط درست استفاده از زاپیامکس آشنا خواهند شد.

برای آشنایی با نحوه استفاده از زانوبند زاپیامکس و  تکنولوژی‌

زانوبند زاپیامکس دارای سه تکنولوژی اولتراسوند، انفرارد (مادون قرمز) و کلاک پالس است. این سه تکنولوژی از جمله پرکاربردترین فناوری‌های فیزیوتراپی به شمار می‌روند. هر کدام از آن‌ها اثرات خاصی را بر زانو می‌گذارند و باعث تسکین درد و درمان سایر علائم زانو می‌شوند.

استفاده از زانوبند زاپیامکس با سه تکنولوژی خود باعث بروز موارد زیر خواهد شد:

 • تسکین درد
 • ایجاد بلاک عصبی و بی‌حسی خوشایند موضعی
 • بهبود گردش خون
 • افزایش اکسیژن‌رسانی و تغذیه بافت‌ها با مواد مغذی
 • نرم شدن مفاصل
 • رفع اسپاسم‌های عضلانی
 • تحریک عضلات به بازسازی خود
 • جلوگیری از تحلیل عضلات و بافت‌ها
 • تسریع روند بهبود زخم‌ها

این اثرات به راحتی با استفاده درست از زاپیامکس قابل دست‌یابی هستند.

نحوه استفاده از زاپیامکس به چه صورتی است؟

برخی افراد فکر می‌کنند که به دلیل مجهز بودن به سه تکنولوژی خاص، نحوه استفاده از زاپیامکس خیلی سخت است. اما این فکر درست نیست، بلکه بستن و استفاده از مزایای فوق‌العاده این زانوبند راحت است.

برای استفاده از زانوبند زاپیامکس کافی است که آن را دور زانوی خود ببندید. آداپتور زاپیامکس را به برق متصل کنید. سپس برای ۴۵ تا ۶۰ دقیقه دراز بکشید و استراحت کنید.

نحوه استفاده از زاپیامکس با نشستن صحیح | شفاکاران

دریافت مشاوره رایگان

اگر در ناحیه کمر یا زانو درد ناشناخته‌ای احساس می‌کنید، این فرم را پرکنید تا مشاوران متخصص ما شما را راهنمایی کنند.

مشخصات فردی(Required)
تعیین محل درد

شرایط استفاده از زاپیامکس برای تاثیرگذاری بهتر

شرایط خاصی برای استفاده از زانوبند زاپیامکس وجود ندارد. مواردی هم که معرفی می‌کنیم تنها برای راحتی، افزایش اطلاعات و اثرگذاری بیشتر زاپیامکس بر درد زانو است. بی شک توجه به این موارد سبب می شود تا شما نتیجه بهتری از این زانوبند بگیرید و روند درمانی با سرعت بیشتری پیش رود. مدت استفاده نیز به نوع آسیب وارده به زانوی شما بستگی دارد.

نحوه بستن صحیح زانوبند زاپیامکس

هنگام بستن زانوبند زاپیامکس توجه کنید که پدهای المنتی مشخص‌شده در داخل زانوبند روی قسمت آسیب‌دیده قرار بگیرند. زیرا میزان اثرگذاری تکنولوژی‌های به‌کاررفته در زاپیامکس در محدوده خاصی بیشتر است. به همین دلیل بهتر است برای استفاده از حداکثر اثرگذاری، این فناوری‌ها روی قسمت آسیب‌دیده قرار گیرند.

بعد از قرارگیری درست زانوبند روی ناحیه آسیب‌دیده، چسب زانوبند را به خوبی ببندید. مراقب باشید زانوبند را زیادی سفت یا شل نبندید.

شرایط بدنی در هنگام استفاده از زاپیامکس

در هنگام استفاده از زانوبند زاپیامکس باید روی زمین، تخت یا هرجایی دیگری دراز بکشید. موقع بستن و استفاده از زاپیامکس زانوها باید کاملا صاف باشند و فرد حرکت نکند. این کار باعث استراحت زانو و بدن و همچنین تاثیر بیشتر فناوری‌های موجود در زاپیامکس می‌شود. بی شک تکنولوژی های به کار رفته در این زانوبند به گونه‌ای است که درحالت بدنی ثابت بهتر عمل می کند و نتایج درمانی بهتری پدید می آید.

نحوه استفاده از زاپیامکس و مدت زمان آن | شفاکاران

مدت زمان استفاده از زانوبند زاپیامکس در روز

به طور کلی روزانه یکبار برای هر زانو می‌توانید از زانوبند زاپیامکس استفاده کنید. بیماران باید بدانند که برای تسریع در روند درمان و کاهش درد خود باید به صورت مرتب و هر روز از این زانوبند استفاده کنند. هفته‌ای یک یا دو بار استفاده شاید درد را کاهش دهد اما تاثیر زیادی نخواهد داشت. پس  با استفاده روزانه از این زانوبند، تغییرات را پس از یک هفته احساس خواهید کرد.

بهترین زمان استفاده از زانوبند زاپیامکس

طبق تحقیقات استفاده از زانوبند زاپیامکس یک تا دو ساعت قبل از خواب تاثیرات خوبی دارد. این کار مزایایی به همراه دارد که عبارتند از:

 • تسکین درد هنگام خواب
 • راحتی در خواب (زیرا معمولا زانودرد باعث کم‌خوابی و مشکل در خواب می‌شود)
 • آزاد بودن وقت بیمار در انتهای شب
 • عدم نیاز به حرکت به دلیل کارهای شخصی و خانوادگی

همچنین پذیرش بدن برای درمان علائم و آسیب‌ها در شب بهتر است.

طول زمان مورد تایید برای بستن زانوبند زاپیامکس

زمان تاییدشده برای استفاده از زانوبند زاپیامکس ۴۵ تا ۶۰ دقیقه است. مدت کمتر یا بیشتر از ۴۵ تا ۶۰ دقیقه توصیه نمی‌شود. زیرا زمان کمتر باعث عدم تاثیرگذاری تکنولوژی‌های زانوبند زاپیامکس خواهد شد. همچنین مدت زمان بیشتر نیز برای بیمار وقت‌گیر است و پس از مدتی خسته‌کننده می‌شود. بهتر است تغییری در زمان روزانه پدید نیاید. اگر آسیب وارده به زانو متوسط تا شدید باشد باید بر تعداد روزها بیافزایید اما زمان روزانه را تغییر ندهید.

خرید دومین زانوبند زاپیامکس برای راحتی در استفاده

به افرادی که از زانودرد در هر دو زانوی خود رنج می‌برند پیشنهاد می‌کنیم که دومین زانوبند زاپیامکس را نیز خریداری کنند. خرید دومین زاپیامکس مزایای زیر را دارد:

 • استفاده هم‌زمان از دو زاپیامکس برای هر دو زانو باعث کاهش وقت درمان بیمار می‌شود. زیرا برای درمان دو زانو با یک زاپیامکس باید به صورت نوبتی از زاپیامکس استفاده کنید.
 • درمان هر دو زانو به صورت هم‌زمان
 • جلوگیری از خوابیدن بیمار هنگام استفاده از زاپیامکس برای درمان دو زانو

در این حالت بیمار بیدار می‌ماند تا از زاپیامکس برای زانوی دوم استفاده کند. در حالی که با خرید دومین زانوبند دیگر نیازی به استراحت طولانی‌مدت نیست.  خرید زاپیامکس دوم از نظر روحی برای درمان زانودرد به بیمار کمک خواهد کرد. زیرا هم‌زمان درد در دو زانوی او کاهش می‌یابد.

با زانوبند زاپیامکس از هرگونه زانو دردی راحت می‌شوید!

نحوه استفاده از تجهیزات پزشکی و درمانی در میزان اثرگذاری آن‌ها موثر است. به عنوان مثال با مصرف دوز و درست و به موقع داروهای آنتی‌بیوتیک می‌توانید عفونت‌ها را به راحتی درمان کنید. استفاده از زانوبند زاپیامکس نیز همین شرایط را دارد. اما به سختی مصرف دارو یا درمان‌های دیگر نیست.

با رعایت شرایط و نحوه استفاده از زاپیامکس می‌توانید میزان اثرگذاری آن را افزایش دهید. تاثیر این زانوبند را می توانید به نظرات در مورد زانوبند زاپیامکس مراجعه کنید. در این مقاله از سایت شفاکاران سعی کردیم مهم‌ترین فاکتورها در نحوه استفاده از زاپیامکس را معرفی کنیم. در صورتی که سوال دارید با ما در ارتباط باشید.

راهنمای خرید زانوبند زاپیامکس با کد رجیستری؛ برای فهمیدن اصل یا تقلبی بودن زاپیامکس چه کار کنیم؟

برای فهمیدن اینکه محصولی که دریافت کرده‌اید اصل است باید روند زیر را طی کنید. این روند بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید آن را انجام دهید.

 1. قبل از هر چیزی باید بگوییم که زاپیامکس بدون کارت اصالت کالا را تحویل نگیرید. این کارت اصالت تفاوت اصل و تقلبی بودن زاپیامکس را به شما نشان می‌دهد.
 2. بعد از تحویل کالا با کارت ضمانت اصالت، کد روی آن را مخدوش کنید.
 3. سپس وارد سایت اینترنتی زایسترونیک آلمان به نشانی https://zaistronic.com/ شوید.
 4. در صفحه اصلی این سایت دکمه‌ای با نام verify code وجود دارد. روی آن زده و وارد آن صفحه شوید.
 5. در کادر مشخص شده، کد رجیستری ۱۲ رقمی محصول خود را وارد کنید.
 6. در صورت درست وارد کردن کرد، صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود که در آن درج شده کالایی که به دست شما رسیده، اصل و مورد تایید شرکت زایسترونیک آلمان است.
 7. توجه داشته باشید که تنها ۳ مرتبه از این کد می‌توانید استفاده کنید. به این معنی که ۳ مرتبه می‌توانید اصالت کالای خود را مشاهده کنید.

تنها با همین چند مرحله ساده می‌توانید از اصل بودن کالا خود مطمئن شوید. اما توجه داشته باشید که لازمه این بررسی، خرید زایپامکس اصل از سایت‌هایی است که در صفحه فروش خود مشخص کرده‌اند، محصول با کد رجیستری به شما تحویل می‌دهند.

سوالات متداول در مورد نحوه استفاده از زاپیامکس

 • مدت زمان استفاده از زاپیامکس چقدر است؟

۴۵ تا ۶۰ دقیقه در روز برای هر کدام از زانوها.

 • چرا خرید دومین زاپیامکس توصیه می‌شود؟

افرادی که در هر دو زانو درد دارند می‌توانند تسکین درد و درمان علائم خود را به صورت هم‌زمان کسب کنند.

 • آیا نحوه استفاده از زاپیامکس بر میزان اثرگذاری آن تاثیر دارد؟

بله. اگر زانوبند زاپیامکس درست نبندیم. کمتر از زمان تعیین‌شده یا منظم از آن استفاده نشود، میزان تاثیرگذاری آن کم خواهد شد.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *